A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Európai Unió. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Európai Unió. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. december 14., kedd

Friss-Friss-Friss Hír letartóztatták Diana Iovanovici Șoșoacă ügyvédnő és Parlamenti képviselő férjét nagyon sokan politikai letartoztatásrol beszélnek,

Friss-Friss-Friss Hír letartóztatták  Diana Iovanovici Șoșoacă ügyvédnő és Parlamenti képviselő férjét nagyon sokan politikai letartoztatásrol beszélnek,



Horror ami Romániába történik  Diana Iovanovici Șoșoacă is le akarják csukni ha sikerül feloldják a Parlamenti képviselői

védettségét mert amíg azt nem sikerül feloldják addig nem tudják letartóztatni mert

teljeskörü jogi védelmet élvez.
Ja és miért akarták letartóztatni vagy még durvább ha nem tudják letartóztatni be

akarják dugni egy elmegzogzintézetbe,hogy örökre bedugják a száját ugyanis

Klaus Iohannis áruló elnök és Raed Arafat egészségügyi Államtitkár Róla és

társaikról és a kovidrol

nagyon sok az normális ember szemei elől  elrejtett információt tett közzé a facebookon

és nagyon sok platformon az Ügyvéd és képviselő asszony aki anno az Aur

színeibe került be a Román Parlamentbe.

És Sosoaca képviselő asszony nagyon védi a Román népet és Romániát a

kizsákmányolás és a nácizmus ellen amit a Iohannis elnök korszaka hozott el

Romániába már odáig fajultak a dolgok hogy a facebookot a google és akit tudtak

minden céget lefizetett a Iohannis és Arafat és Hunorka és Florin Catu és társai a

rablóvezérek, gyilkos társai csak hogy elhallgattassák az asszonyságod mert olyan

titkokat mondd el az embereknek live ban amit ezek a rablo gyilkosok nem akarnak

hogy az emberek megtudjanak.

Például volt olyan kovid osztály ahol szándékosan hidegbe tartották a betegeket

Romániába Klaus Iohannis és Raed Arafat és Kelemen Hunor és Florin Catu utasitására

azért,hogy minél nagyobb tüdőgyulladást kapjanak el és minél többen meghaljanak

és annak ellenére,hogy az embereket nem kéne inkubálniuk és mesterséges altatásba

részesítsék mert téves a kezelés és mind emiatt bele fognak halni ök ugyis altassak

őket az egészet aki oda bemegy és nem adnak szándékosan kezelést nekik hogy minél

több legyen a halott,hogy minél több pénzt tudjanak kérni az Uniotol.Az emberek végül

nem a koronába halnak meg hanem a téves vagy a megnem kapott kezelésekbe és a hidegbe.

És minál több embert rátudjanak venni a Sátán megpecsételését felvegyék vagy az

úgynevezett oltást ami nem is a betegségről szol hanem,hogy minél több embert

megöljenek és lenyomoritsanak vele és minél több pénzt fel tudjanak vasalni az

Európai Stanista szövetkezettől attól az Europai uniotol aki egyre jobban hasonlít

Hitler tetteihez és Hitlerhez.

Akkor megöltek erőszakkal veréssel és gázkamrákba és éheztetéssel ,most meg

megölnel a nincstelenséggel és a korlátozásokkal és az oltásokkal és az stresszel és stb.

Lázadjatok emberek és menjünk ki az utcára és ha kell rá a parlamentre minden országba

nem csak Romániába addig amíg nem késő mert hamarosan túl késő lesz.

Ébredjetek fel emberek az alvásból már.ÉBRESZTŐ A REALITÁS NEM AZ AMIT A SOK

POLITIKUS HAZUDIK NEKTEK A TV ÉS ÚJSÁGBAN AZ OLTÁSRÓL ÉS A BETEGSÉGRŐL.

Ez az egész cirkusz nem is a kovidrol szól hanem arról,hogy minél jobban bekorlátozannak

minket.

2021. november 1., hétfő

FRISS-FRISS-FRISS Hír 2 hetes Globális áram leállás fog bekövetkezni az elkövetkező időszakban,Ami akár 2 hónapra is elhúzódhat vagy még több idöre is.

FRISS-FRISS-FRISS Hír 2 hetes Globális áram leállás fog bekövetkezni az elkövetkező időszakban,Ami akár 2 hónapra is elhúzódhat vagy még több idöre is.

Sokkoló információk kerültek napvilágra Globális áramkimaradás jön.Ausztria,németország és más országok már gőzerővel készülnek ennek a bekövetkeztére.

Készüljetek fel emberek mert brutális időszak elé nézünk úgy tűnik,hogy eljött a vég,Jön az Antikrisztus.

Legyen otthon fa tüzelni,konzervek minél több idöre,víz ivó és mosdó víz,szappan és tusfürdő és sampon,és gyertya és wc papír stb és kenyér liszt hogy kenyeret tudjatok sütni és sok más amire hosszú távon szükségetek lesz,hogy túléljük.

És készpénz és üzemanyag mert nem tudni meddig nem lesz Globálisan villany emberek.

Jön az ANtikrisztus emberek,azért ez a sok gonoszság és fájdalom a földön.

Készüljetek fel,hogy érjen váratlanul.

Íme a videó amit közzé tett Austria a népességnek:


Sokkoló dolgok fognak következni emberek.Készüljetek fel mert durva nagyon durva dolgok következnek hamarosan.



2019. december 10., kedd

Annyira jól működik az Európai Unió,hogy egyre több kisgyermek és felnőtt lessz Öngyilkos,annyira jól megy soruk.





Szomorú,hogy egy nap nem telik el manapság,hogy ne arról szóljanak a hírek hány ember lett Öngyilkos és már kis gyerekek is áldozatul esnek ennek a pénzsóvár és mindenkit kihasználó világnak amit az Európai Unió hozott létre.

Hogy egyéb sincs emberek éheznek egyre több fiatal és középkorú és idős ember éhezik amióta az Európai Unióba vagyunk mert minden csak a pénzről szól és,hogy tudják minél jobban szétverni családokat és fiatalokat földönfutóvá tenni.Egyre több fiatalnak nincs ahol laknia és válik hajléktalanná mert se albérletre nincs pénze se házat vásárolni.Ez hosszú távon nem jó senkinek.De Ezidöben büdös dög cigányokat kell az emberek adojábol eltartani mert nem akarnak dolgozni járni és a kormányok segélyeket juttatnak nekik a fiatal aki dolgozik és a fizetés amit kap nem elég egy lakás kibérlésére nemhogy még ételt is vásároljon se Romániába se Magyarországon és sok más orzságban sem elég.Na és persze juttassuk a nagy összegeket  a migránsoknak is de a mi fiatalajaink nem számit ha éheznek és a mi idős embereink a lényeg hogy eltartsuk a sok büdös dög migránst és cigányt akik semmit se akarnak tenni a helyzetük javulása érdekében.

Hosszú távon ez nem jó,ezen változtatni kell emberek nem tudnak a salyát hazájukban megélni éheznek és arra kényszerülnek,hogy más országba menjenek dolgozni éh bérért.Ezt hozta az Európai Unió Romániába,Magyarországra és még nagyon sok más balkáni országba.Olyan törvényeket szavaznak meg amivel a helyi vállalkozásokat tönkre vágják,hogy mi ne termeljünk semmit meg magunknak helyileg hanem vegyük meg tőlük a német és Ausztriai és Francia és más országban termesztett húsokat,tejterméket zöldséget és mindent amit nem tudod,hogy hogyan termett milyen körülmények között és mivel mérgezték agyon ami nagyon beteggé tesz hosszú távon.

Szomorú.




2019. február 15., péntek

Új hivatalos megnevezéseket kell használni az űrlapokon nem Anya és Apa, hanem 'Szülő 1' és 'Szülő 2' szerepel a francia iskolai űrlapokon.

Elfogadták szerdán a francia parlamentben Valérie Petit előterjesztését, miszerint ezentúl az iskolai formanyomtatványokon és űrlapokon szülő1 és szülő2 kifejezést kell használni, nem pedig anyát és apát. 

Az indoklás szerint a homoszexuális párokra akarnak így tekintettel lenni.
Az óvodától a középiskoláig ez lesz a használandó kifejezés a gyerekek családtagjaira, az anya és apa kifejezéseket törlik a naplókból is.
A konzervatív ellenzék egyik vezetője, Xavier Breton tiltakozott a törvény ellen. Azt mondta, hogy a politikai korrektség legyőzte a valóságot.
Az NLCafé cikkében arra hívja fel a figyelmet, hogy a francia statisztikai hivatal adatai szerint legalább 20 ezer kiskorú gyereket nevelnek homoszexuális párok, egyéb becslések szerint viszont legalább 300 ezer francia gyerek él olyan családban, amelyben a szülők azonos neműek.

Ha még nem követsz minket tedd meg minél elöbb,hogy tudd mi történik a világba és körülötted.

2018. december 27., csütörtök

FRISS-FRISS-FRISS-LÖVÖLDÖZÉS BÉCSBEN ÉS KIRABOLTAK EGY TEMPLOMOT,TÖBB SZERZETES IS MEGSÉRÜLT...FRISS-FRISS-FRISS---

LÖVÖLDÖZÉS A TEMPLOM BELSEJÉBE 


Az elkövetők több embert kiraboltak, majd elmenekültek a helyszínről. A tettesek után nagyszabású hajtóvadászatot indítottak.
A helyszínre kiérkeztek a Cobra és a Wega nevű osztrák különleges egységek alakulatai is, a Cobra egyik helikoptere pedig a városrész felett körözött.
A Kronen Zeitung arról írt, hogy a két tettes több órán át tartotta fogva a szerzeteseket, mielőtt elmenekültek volna.
(MTI, kiemelt kép: Joe Klamar / AFP,24,HU) 

2018. december 4., kedd

Friss-Friss-Friss-Hatalmasak a károk a Párizsi tüntetések következtében,a Francia fővárosban

Már -Már egyre közelebb kerülnek ahhoz a Francia fővárosba,hogy kihirdessék a 3 vagy annál hosszabb renkivüli belháborús állapotot a szakértők szerint Ugyanis Makron már nem képes kezelni a helyzetet.

A károk már elérték a 4 millió eurós értéket.

A sárga mellényesek tüntetését követően eddig nemlátott állapotok uralkodnak a francia fővárosban,betört kirakatok,kifosztott üzletek,felgyújtott aútok,stb,jegyezte meg Anne Hidalgo a France 3-nak.

112 tönkre tett autó,130 utcai telefon is megsérült,6 épület,illetve tucatnyi ember.A Hiresztelések szerint Macron hírzárat rendelt el,azért hogy megakadályozza,hogy a világ tudomást szerezzen a valódi állapotokról.Ezért csak nagyon kevés valódi hír kerül napvilágra.

Ha még nem követ minket kérem iratkozzon  fel ránk,hogy mindig értesüljön arról,hogy mi történik a világban.KÖSZÖNJÜK.

forrás Anne Hidalgo , Digi 24.ro,France 3 

2018. október 13., szombat

Több millióan tüntettek Berlin és további Német városokban a rasszizmus és az idegen gyűlölet ellen



A szervezők szerint közel 24.000-ren tüntettek a rasszizmus és az idegengyülölet ellen.

Mert Európában elszabadulni látszik a pokol és az idegen gyűlölet ugyanis több politikus így akar népszerűségre szert tenni,hogy ember tömegeket és országokat ugrasztanak egymásnak.
Ami hosszú távon nem jó út választás,mert ahogy mondani szokás a fagyi előbb vagy utóbb visszanyal.

A résztvevők az Alexanderplatz tértől a Berlin szívében található Tiergarten parkhoz vonultak egy hat kilométeres útvonal mentén.

Sokan tartottak transzparenseket és léggömböket kezükben, egyes autósok pedig olyan feliratú transzparenseket helyeztek gépjárművükre, amelyekkel a gyűlöletbeszéddel és a hátrányos megkülönböztetéssel szembeni ellenérzésüket fejezték ki vagy amiatt tiltakoztak, hogy számos bevándorló életét vesztette a Földközi-tengeren.

A "Megoszthatatlan" szlogennel meghirdetett felvonulást egy aktivistaszövetség szervezte többek között a Zöldek párt a Baloldal (Die Linke) párt tagjainak segítségével, de a menetet számos emberi jogi szervezet támogatta. A felvonulás egyfajta reakció a német szélsőjobboldali AfD párt megerősödésére, amely Angela Merkel 2015-ös menekülteket befogadó politikája után kezdett el jó eredményeket elérni a választásokon.
A résztvevők közül sokan azt mondták, hogy az emberi jogokat és a toleranciát védik, különösen a bevándorlással kapcsolatban. “Aggódok, hogy nem vagyunk ott másoknak, hogy nem törődünk azokkal az emberekkel, akiknek tényleg szüksége van segítségre” - mondta egy tüntető.
“Senki sem azért jön, mert amúgy unatkozna” - tette hozzá.
Egy másik nő azt mondta, sokan vannak, akik azt hiszik, megsérthetik az emberi jogokat. “Itt az ideje nemet mondani, hiszen vannak más emberek, akik nyitottak akarnak lenni” - mondta.
Fotó: Cuneyt Karadag/Anadolu Agency
Heiko Maas német külügyminiszter "erős jelzésnek" írta le a szombati megmozdulást. "Nem hagyjuk, hogy megosszanak minket, különösen nem a jobboldali populisták" - mondta a szociáldemokrata politikus a német Funke médiacsoport lapjainak. Maas úgy vélekedett, hogy a németek többsége a tolerancia és a világra való nyitottság mellett van, hozzátéve: az új nacionalizmus semmilyen problémát nem old meg. "A sokszínűség az örökséget, bőrszínt, vallást és életmódot illetően gazdagít, és nem fenyeget minket" - mondta.
Berlinen kívül ezrek vonultak Frankfurt és Hessen tartomány további 11 városának utcáira, hogy felemeljék hangjukat az AfD és a jobboldali politika erősödése ellen. (BBC, MTI , 444.HU)

2018. október 3., szerda

A PSD-PNL-ALDE-UDMR -Romániát ki akarja szedni az EU-bol

Mindent elkövetnek annak érdekében,hogy az Európai Uniotol távolodjon Románia és közeledjen Oroszországhoz és a kommunista hatalmakhoz.
Ennek Érdékében Liviu Dragnea korrupt -Börtön töltelék mindent elkövet mert akkor megússza a börtön büntetését és ugyanúgy Kelemen Hunor is mindent megtesz ennek érdekében hogy a korrupt ügyei ne kerüljenek elő.

Tönkre teszik az igazságszolgáltatást,alul finanszírozzák az oktatást nem támogatják a fiatalok továbbképzését mert akkor ha egy nemzet erős és tanult azzal nem lehet azt csinálni amit akarsz mert tudja és ismeri a jogait és gyakorolja is azokat.

Továbbá alultámogatja az egészségügyet is,hogy ha nincs pénzed haljál meg.

Ezért is nagyon fontos,hogy ne birka módjára kövessék az emberek a korrupt és pedofil politikusokat és papokat hanem a saját lábára álljon mindenki és fogjunk össze és védjük meg a jogainkat.Mert hanem elfognak tiporni.

Ezért fontos hogy egy jól mükődö Országban legyen korrupció ellenes Ügyézség és jól müködö İgazságszolgáltatás hogy a korrupt bünözöket,akik nem mások mind a papok hivatalnokok és politikusok és azok támogatói felelősségre lehessen vonni.

2018. június 5., kedd

Pert Nyert Románia ellen a Meleg Pár





Az EU bírósága kimondta, az Unió területén a „házastárs” fogalom nemileg semleges, így az azonos nemű házastárs is szabadon mozoghat az Unióban.

házastárs fogalma az uniós állampolgárok és családtagjaik szabad tartózkodáshoz való joga vonatkozásában érvényes az azonos nemű házastársakra is.

Az ügy előzménye, hogy egy azonos nemű, román-amerikai pár tagjai, Relu Adrian Coman és Robert Claibourn Hamilton az ahhoz szükséges dokumentumok kibocsátását kérték a román hatóságoktól, hogy az amerikai fél házastársával együtt Romániában munkát vállalhasson, illetve ott állandó jelleggel tartózkodhasson. A román hatóságok azonban elutasították a tartózkodási jog megadása iránti kérelmet, a többi között azzal az indokkal, hogy az amerikai Romániában nem minősülhet uniós állampolgár házastársának, mivel e tagállam nem ismeri el az azonos nemű személyek között kötött házasságot.
Az elutasítás miatt a pár beperelte a tartózkodási engedélyt megtagadó belügyminisztériumot, a perben pedig az alkotmánybíróság véleményét kérték ki, hogy nem alkotmányellenes-e a polgári törvénykönyv melegházasságot és annak elismerését tiltó 277-es szakasza. A román alkotmány ugyanis (még) nem tiltja az azonosneműek házasságát. A romániai alkotmánybíróság a maga során kikérte az Európai Unió bíróságának véleményét a „házastárs” fogalmának értelmezéséről, a luxembourgi bíróság pedig ma hozta meg a döntést.
Az uniós bíróság szerint, noha a tagállamok saját hatáskörben rendelkezhetnek arról, hogy engedélyezik-e, vagy sem az azonos neműek közötti házasságkötést,

nem akadályozhatják az uniós állampolgárok szabad tartózkodáshoz való jogának gyakorlását

azzal, hogy az Európai Unión kívüli országból származó, azonos nemű házastársától megtagadják a területükön való állandó tartózkodást. Ellenkező esetben a szabad mozgáshoz való jog tagállamonként változna az azonos nemű személyek közötti házasságra vonatkozó nemzeti jogi rendelkezésektől függően.


A bíróság kimondta, a szabad mozgáshoz való jog gyakorlásáról szóló uniós irányelv szerint a házastárs fogalma nemi szempontból semleges. Így magában foglalhatja az érintett uniós állampolgár azonos nemű házastársát is. Hozzátették: nem uniós állampolgár tartózkodási jogának biztosítása szempontjából nem sérti a házasság intézményét egy tagállam azon kötelezettsége, hogy elismerje az azonos nemű személyek között egy másik tagállamban megkötött házasságot.

A bíróság arra emlékeztetett, hogy e kötelezettség nem írja elő a tagállamok számára, hogy rendelkezzenek az azonos nemű személyek közötti házasság intézményéről. Egy nem uniós állampolgár tartózkodási joga elismerésének kötelezettsége pedig nem sérti az érintett tagállam nemzeti identitását, és nem veszélyezteti annak közrendjét – tették hozzá.

2018. április 27., péntek

Európa extrémül radikálozodik 😮😮😮😮😮😮😥😥




Európa extrémül radikalozodik 😮😮😮😮😮😮😥😥 ahol nem lehet véleményed,ahol sok a munkanélküli,ahol kommunista rendszerek veszik át a hatalmat,ahol a társadalmi rétegek között nagyon nagy külömségek alakulnak ki ami hosszútávon nem tesz jót senkinek.Ahol a fiatalokat kizsákmányolják,és ahol a fiataloknak nincs lakhatásuk a kormányok nem segítik őket ebben.
Ahol mindenki mindenkit elad pénzért beárul pénzért.
Ahol az oktatást terroristák és terrorista eszméjű Dékánok és polgármesterek és terrorista iskola igazgatók vezetik.
Ahol mindenki fél a migránsoktol és a terroristáktól de hát nem azoktól a nyomorult migránsoktol kell félni amelyikeket befogadjuk ideiglenesen mert szétlötték öket mert háború van hazájukba és nem azoktol kell félni amejikek bejönnek hanem az itt született radikálozodott terroristáktól akik itteni állampolgárok de már ojan szinten radikálozottak hogy csak ha halálbüntést kérnek rájuk akkor állítható vissza Európa amelyiket eddig tudtuk és a normalitás.
Mert jelenleg ami folyamatban van az senkinek sem fog jó lenni ha feláll.

2018. április 26., csütörtök

10.000 ember tüntetett Bukarestbe Romániába az egészségügyi rendszerben dolgozok közül a fizetésük drasztikus csökkenése miatt.



Az egészségügyi rendszerben dolgozok ma Romániába tüntetésen vettek részt Bukarestbe ugyanis a Román kormány drasztikusan csökkentette az egészségügybe dolgozok fizetését,de nem mindenkinek.
A kormány előtti tüntetés lényege,hogy elökészitsék a terepet és a dokumentumokat,a jövő hónapba ugyanis be akarnak lépni az általános strijke -ba.
A kormány intézkedéseinek következtében vannak akik csak pár száz lejjel kaptak kevesebb fizetést és vannak akiknek akár 1.500 lejjel csökkent a fizetésük,és igazságtalanságnak érzik ezt.De ha a munkaerőpiac többi ágazatát vesszük szemügyre akkor reális a fizetés csökkentés ugyanis az egéségügyben dolgozok annyira nagy fizetéseket kapnak,hogy társadalmi botrány küszöbén áll Románia,ugyanis sokan alig kapnak 1.000 lejt kézbe míg egy egészségügybe dolgozó kapus akár 3.500 lejt is haza visz kézben.És egy orvos akár 20.000 lejt is haza visz plusz egyéb juttatások,továbbá nagyon sokan vannak munka nélkül is,és ezek az emberek még munkakeresési segélyt sem kapnak.Tehát el lehet gondolkozni a dolgokon és a kialakult helyzeten.És nem utolsó sorban Romániába most nagyobb a munkanélküliség nem hivatalos adatok szerint mint 2008-ban amikor a nagy gazdasági krízis volt.Igaz a kormány ezt tagadja és még adatokat is hamisít ennek érdekében,hogy tetszelegni tudjon az Európai Unió hatóságai előtt,mondván hogy Romániába extrém kicsi a munkanélküliségi ráta de ez nem igaz.

Az EU megnyitná kapuit Albánia és Macedónia felé is – szerinte ez a stabilitás alapja

Az Európai Bizottság kedd délután javaslatot tett Albánia és Macedónia uniós csatlakozási tárgyalásainak megkezdésére. A két állam előrehaladása fontos előrelépés a nyugat-balkáni régió egésze számára – mondta az Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője, Federica Mogherini.

Az Európai Bizottság hangsúlyozta, mindkét országban történtek előrelépések, azonban további komoly erőfeszítésekre van szükség. Rámutattak emellett arra, hogy az EU-nak is fel kell készülnie az esetleges új tagok fogadására, intézményi és pénzügyi szempontból egyaránt.
Albánia egyébként 2014, Macedónia pedig már 2005 óta tagjelölti státussal rendelkezik. A tárgyalások hivatalos megkezdéséről a tagországok állam- és kormányfői döntenek, egyesek pedig abban reménykednek, hogy erre már a júniusi EU-csúcson sor kerülhet.
„Ha nem nyitjuk meg kapuinkat ezen rendkívül bonyolult és tragikus térség országai előtt, ha nem kínálunk számukra európai perspektívát, akkor visszatér majd a háború a régióba, ahogyan láttuk a kilencvenes években” – mondta Jean-Claude Juncker bizottsági elnök, aki sokak számára leginkább arról ismert, hogy nem veti meg az alkoholt.
Ezen kijelentése is abszurdum, a Balkán stabilitása semmiképpen sem tehető függővé a régió egyes országainak EU-tagságától, ez talán minden józan ember számára egyértelmű.
Számos példa bizonyítja, hogy az EU-s tagországok némelyike tagságától függetlenül folyamatos konfliktusban van a többivel. Gondoljunk csak a legkirívóbb példákra: Nagy Britannia, vagy éppenséggel Magyarország 
Szerbia, a csatlakozási folyamatok legkomolyabb balkáni érintettje a haladó vezetésnek, illetve politikájának köszönhetően pedig a térség instabilitásának egyik meglehetősen komoly tényezője.

2017. október 1., vasárnap

Katalán népszavazás - A külföldi politikusok elítélték a rendőri erőszakot




Több vezető külföldi politikus elítélte a rendőri erőszakot és párbeszédre szólította fel Spanyolországot és Katalóniát vasárnap az erőszakba torkollott függetlenségi népszavazás láttán.
Nagy-Britanniát aggasztja a betiltott katalóniai népszavazás során tapasztalt erőszak, bár a referendumot alkotmányellenesnek tartja – jelentette ki Boris Johnson brit külügyminiszter.
“Nyilvánvalóan aggaszt bennünket az erőszak, noha a népszavazás, amennyire látom, egyértelműen alkotmányellenes. Meg kell találni az egyensúlyt” – mondta Johnson a Reutersnek nyilatkozva. “Nagyon reméljük, hogy a dolgok lecsillapodnak” – tette hozzá.
Liam Fox brit kereskedelmi miniszter elítélte a katalóniai erőszakot, de azt mondta, hogy a függetlenségi népszavazás a spanyol kormány ügye.
Nicola Sturgeon, Skócia függetlenségpárti miniszterelnöke Twitter-oldalán vasárnap azt írta, hogy egyre jobban aggasztják azok a képek, amelyek azt mutatják, ahogyan a spanyol rendőrség lerombolja a szavazóhelyiségeket, és ingerli a szavazókat. “Függetlenül attól, hogyan ítéljük meg a függetlenséget, mindannyiunknak el kell ítélnünk, amit ezeken a képeken látunk” – írta, és felhívta a spanyol kormányt, hogy változtassa meg politikáját, mielőtt valaki komolyan megsérülne. “Hagyják békésen szavazni az embereket” – írta.
Volt, aki sokkolónak nevezte a katalán polgárok ellen alkalmazott rendőri erőszakot
Jeremy Corbin brit munkáspárti vezető sokkolónak nevezte a katalóniai polgárok ellen alkalmazott rendőri erőszakot. “A spanyol kormánynak azonnal véget kell vetnie ennek” – mondta.
Charles Michel belga miniszterelnök szerint “az erőszak soha nem lehet válasz”. “Elítéljük az erőszak minden formáját, és megerősítjük felhívásunkat a politikai párbeszédre” – mondta.
Martin Schulz, a Német Szociáldemokrata Párt elnöke ugyancsak aggasztónak nevezte a spanyolországi eszkalációt. “Madridnak és Barcelonának haladéktalanul csökkentenie kell a feszültséget, és keresni kell a párbeszédet” – jelentette ki.
Linas Linkevicius litván külügyminiszter Twitter-bejegyzésében azt hangsúlyozta, hogy “túl erős az érzelmi töltet, a bizalomhiány sebei mélyek, Spanyolország kötelessége párbeszédet folytatni saját népével. Az erőszak nem fog segíteni”.
Borut Pahor szlovén elnök a szlovén televízióban nyilatkozva azt mondta, úgy gondolja, “ma nagyon sok szlovén szív a katalán népért dobog”. Mint mondta, államfőként nem akarja azt a látszatot kelteni, hogy más államok belügyeibe avatkozik, de hozzátette: “Mi az önrendelkezési jog alapján vívtuk ki Szlovénia függetlenségét, azt hiszem, helyénvaló, hogy másoknak is ilyen álmaik vannak”. Kifejezte kívánságát, hogy Katalónia ügyében békés és demokratikus úton olyan megoldás szülessen, amilyet az emberek szeretnének.
Gianni Pittella, az Európai Parlament szociáldemokrata képviselőcsoportjának vezetője leszögezte, hogy a katalán hatóságok által szervezett népszavazás törvényellenes és ezért érvénytelen. Mindazonáltal “ez egy szomorú nap Spanyolország és Európa számára”. Az olasz politikus hangsúlyozta, hogy a megoldás csakis politikai úton képzelhető el, és nem rendőri erő alkalmazásával. Pittella bírálta Mariano Rajoy spanyol miniszterelnököt, aki szerint “hónapokon keresztül tétlen maradt”, a konzervatív spanyol kormány nem kezdett párbeszédet és nem hallotta meg a katalán polgárok hangját. A katalán kormány viszont nem vette figyelembe a bírósági döntéseket, és törvényellenes útra terelte a lakosságot – mutatott rá Pittella, aki felszólította a spanyol és a katalán kormányt, valamint a polgárokat, hogy már hétfőn kezdjék el egy társadalmi paktum kidolgozását.
Ska Keller és Philippe Lamberts, az Európai Parlament zöld frakciójának társelnökei jelezték, hogy erős aggodalommal figyelték a katalóniai eseményeket. “Rajoy hatalmas hibát követett el a szavazni készülő, békés emberek elleni masszív rendőri erőszakkal, amely csak rontotta a helyzetet” – mutatott rá a két politikus, aki felszólította a spanyol és a katalán felet, hogy térjenek vissza a tárgyalóasztalhoz, mert egy politikai problémát politikai eszközökkel kell megoldani. Az Európai Bizottságot arra szólították fel, hogy ne hunyjon szemet a Katalóniában történtek felett, hanem mozdítsa elő a párbeszédet és ajánlja fel a közvetítést.
forrás : hirado.hu,twitter , google , és  A Hír Ami Számít

2017. szeptember 26., kedd

Ma van az európai nyelvek napja. Az EP-ben magyarul is megtalálod a jogszabályokat, és tehetsz fel kérdéseket →

Infografika: a nyelvi sokszínűség Európában

Ma már az európaiak nagy része beszél legalább egy idegennyelvet, a legnépszerűbb természetesen az angol. Az EP-ben azonban minden hivatalos nyelv egyformán fontos.
Az európaiak több mint fele (54%) beszél egy idegen nyelvet, negyedük pedig legalább két nyelvet az Eurobarometer felmérése szerint (2012.). Habár az Európai Parlament támogatja a nyelvtanulást, azt is fontosnak tartja, hogy mindenki tudja követni a saját nyelvén is a képviselők napi munkáját, ami így elérhetőbbé és átláthatóbbá teszi a Parlamentet.

Az EU minden polgára számára biztosítani kell a lehetőséget, hogy saját hazája nyelvén férjen hozzá az őt közvetlenül érintő jogszabályokhoz, jogalkotóként pedig az Európai Parlamentnek kötelessége, hogy az általa elfogadott jogszabályok szövegei nyelvi szempontból minden hivatalos nyelven kifogástalan minőségűek legyenek.

Emellett az uniós jogszabályok értelmében az európai polgárok anyanyelvükön követhetik nyomon a plenáris üléseket, tehetnek fel kérdéseket és kaphatnak válaszokat. Az EP híreit a Twitteren is minden nyelven, így magyarul is lehet követni.

forrás : europai parlament

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól