A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Migránsok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Migránsok. Összes bejegyzés megjelenítése

2018. április 26., csütörtök

Ráhívták a Rendőröket Fekete Pákora egy Magyarországi Kisfaluba mert azt hittek,hogy egy rosszindulatú migráns van a faluba.



Megáll az ember esze mijen szinten húzza össze az embereket Magyarországon a Kommunista Propaganda a Fidesz.
Ennek nem lessz jó vége.
Ép ésszel nemtudom felfogni ,hogy tud valaki ennyire buta és hűje lenni.
Én a rendőrség helyébe megbüntettem volna az illetőt mert feleslegesen kihívta,riasztotta a hatóságokat,hogy tanulja meg hogy ne egyen meg minden hűje Fidesz hazugságot.

2018. április 19., csütörtök

Egy pert már megnyertek, és milliókat kéne kapniuk a magyar államtól.

Két menekült pereskedik Magyarországgal Strasbourgban

A bangladesiek védői szerint embertelenül bántak velük a tranzitzónában, a kormány szerint ők asylum shopperek.

Az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) legmagasabb fóruma tárgyalta szerdán Strasbourgban annak a két menedékkérőnek az ügyét, akiket a testület elsőfokú ítélete szerint jogellenesen tartottak fogva 2015 őszén a röszkei tranzitzónában, majd küldtek vissza Szerbiába. A 17 bíróból álló nagykamara előtti meghallgatáson először a panaszosok, majd a magyar kormány képviselői adták elő álláspontjukat.
Pohárnok Barbara, a felperesek képviselője kijelentette, az ügyben Magyarország több ponton, a szabadsághoz és biztonsághoz való jog, a kínzás tilalma, valamint a hatékony jogorvoslat tekintetében is megsértette az Emberi Jogok Európai Egyezményét. Hozzátette, az illetékes szervek semmibe vették a szükséges eljárásjogi garanciákat, amik azt biztosítanák, hogy senkit nem tesznek ki kínzás vagy embertelen bánásmód kockázatának, és senkit nem fosztanak meg a hatékony jogorvoslat lehetőségétől.
A magyar hatóságok azóta sem mutattak be semmilyen “meggyőző vagy legitim” okot az eljárás igazolására – mondta a Magyar Helsinki Bizottság jogásza, aki szerint a tranzitzónás elhelyezés jogellenes fogva tartásnak számít.
A kormány képviseletében Tallódi Zoltán kiemelte, hogy a tranzitzóna Szerbia felé nyitott, ezért az ott tartózkodás nem minősül fogva tartásnak, Szerbia pedig biztonságos harmadik országnak számít. Szerinte a döntés változtatás nélküli jogerőre emelkedése intézményesítené Európában az úgynevezett “asylum shopping” – a menedékkérelmek többszörös, több tagállamban történő benyújtásának – jelenségét, ami ellentétes lenne az uniós joggal és jelentősen megnehezítené az EU-tagországok belső biztonságának fenntartását.
strasbourg (Array)
Menedékkérők fogvatartása és kitoloncolása: Strasbourg elkaszálta Magyarországot
Az EJEB elsőfokú ítélete szerint fejenként 5,8 millió forint kártérítést kapnak a panaszosok.
Kijelentette, bár formálisan a két bangladesi menedékkérő a felperes, jelen ügy valódi érdekeltjei azok a civil szervezetek, amik az “asylum shopping” jogának és a határokon keresztül történő szabad mozgás univerzális jogának elismerését támogatják.

Moszkva is beavatkozik

A tárgyalás során beavatkozó harmadik félként észrevételeket tett a bolgár, a lengyel és az orosz kormány, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR), együttesen négy nemzetközi civil szervezet, valamint kizárólag a “sérülékenység” fogalmának értelmezésével kapcsolatban egy olasz egyetemi kutatócsoport.
Szakértők szerint az ítélethirdetés 6-12 hónapon belül várható.
Az ügy előzménye, hogy a két bangladesi férfi 2015. szeptember 15-én menedékkérelmet nyújtott be Magyarország déli határán. A hatóságok több mint három héten át a röszkei tranzitzónában tartották őket úgy, hogy nem tudtak továbbmenni, október 8-án pedig visszatoloncolták őket Szerbiába.
A strasbourgi bíróság tavaly márciusban első fokon egyhangúlag kimondta, hogy a magyar hatóságok több ponton is megsértették az Emberi Jogok Európai Egyezményét, ezért fejenként 18 705 euró (5,8 millió forint) kártérítést és perköltséget ítélt meg a panaszosoknak. A magyar állam fellebbezést nyújtott be, amit jóváhagyott az EJEB öttagú tanácsa szeptemberben, az ügyet így a másodfokú fórumként működő nagykamara elé utalták.
Az Európa Tanács (ET) égisze alatt működő bírósághoz az európai emberi jogi egyezmény előírásainak megsértésére hivatkozva lehet fordulni, ha a panaszos már minden hazai jogorvoslati lehetőséget igénybe vett, és nem járt eredménnyel. (MTI)
(Kiemelt kép: MTI Fotó/Máthé Zoltán)

2017. szeptember 6., szerda

FRISS-FRISS-FRISS-Ezekben a percekben érkezett a hír! Elbukott Magyarország, be kell fogadni a menekülteket

Elutasította az Európai Bíróság a menedékkérők tagállamok közötti elosztását szolgáló uniós mechanizmus ellen benyújtott magyar és szlovák keresetet – ismertette szerdai ítéletét a luxemburgi székhelyű bírói testület.
bíróság teljes egészében elutasítja a Szlovákia és Magyarország által előterjesztett kereseteket” – írták a tizenöt fős nagytanács által meghozott ítéletet részletező közleményben, hozzátéve, hogy a kvóták “hatékonyan és arányosan” hozzájárulnak Görögország és Olaszország terheinek csökkentéséhez, ezért alkalmasak a kitűzött célok elérésére.

Budapest és Pozsony 2015 decemberében fordult az Európai Bírósághoz a 120 ezer menedékkérő áthelyezését célzó, kötelező jellegű mechanizmus ügyében, amelyet az uniós belügyminiszterek minősített többségi szavazással, mások mellett Magyarország és Szlovákia ellenkezése dacára fogadtak el 2015 őszén.,írja a blikk.hu

2017. február 28., kedd

Lázár: Meg kell erősíteni a hadsereget és a rendőrséget

A miniszter szerint a tavasz és a nyár "meglepetéseket tartogathat" az illegális bevándorlás terén, ezért kell a megerősítés. Minden Magyarországon tartózkodó migránst pedig visszavisznek a határra.
Az illegális bevándorlókat nem szabad beengedni az országba, és mivel a tavasz és a nyár hozhat meglepetéseket, folyamatban van a rendőrség és a hadsereg megerősítése - hangsúlyozta a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Makón.
A magyar kormány mindig azt tanácsolta Európának, hogy a határokat kerítéssel, jogi eszközökkel és élő erővel meg kell védeni - mondta Lázár János egy iskolában tartott lakossági fórumán mintegy száz ember előtt. Hozzátette: volt olyan nap, amikor tízezer rendőr és katona szolgált a határon.
A térség országgyűlési képviselői posztját is betöltő politikus úgy fogalmazott, a tavasz és a nyár hozhat meglepetéseket, ezért folyamatban van a rendőrség és a hadsereg megerősítése.
A kormány döntött arról, hogy a magyar-szerb határon második kerítés épül. A román határon nincs szükség kerítésre, de a tervek készek, az alapanyag és a szükséges források rendelkezésre állnak, ha a helyzet rosszabbra fordulna - közölte a politikus.
Lázár János kitért arra, hogy a tervezett új szabályok szerint a jövőben ha egy migránst az ország területén bárhol elfognak, visszaviszik a határra, és ott kell tartózkodnia, amíg jogerősen el nem bírálják a menedékkérelmét. Jelenleg 580 migráns van az országban, ők is visszakerülnek majd a határra, ahol konténerekben várhatják ki a döntést.
Nyugat-Európából - elsősorban Svédországból és Németországból - 2015-ben oda érkezett bevándorlók közül 30 ezer embert akarnak visszaküldeni Magyarországra - mondta a miniszter, aki szerint ez a következő hónapokban komoly vitát vált majd ki. A kormány mindent elkövet, hogy ezeket az embereket ne kelljen befogadni, hiszen nem Magyarországon, hanem Görögországban léptek az unió területére - hangsúlyozta a politikus.
forrás : hvg.hu
Osszad és Kövess minket itt és a facebookon és a töbi csatornánkon is. 

2017. február 3., péntek

Gyermeket akartak rabolni a migránsok Obrenovacon

Migránsok próbáltak meg ellopni egy babakocsit – benne a kisgyermekkel – Obrenovac központjában.
Tervük szerencsére nem sikerült, de az édesanya és két gyermeke, akikkel együtt álldogáltak az utcán a babakocsiban a harmadik testvérrel, nagyon megijedtek. Az anya elmondása szerint migránsok támadtak rájuk és megpróbálták erőszakkal elvenni tőle a babakocsit a gyermekkel együtt. Ez szerencsére nem sikerült, mert az asszony erélyesen ellenállt és kiáltozni kezdett, mire a mindenre elszánt migránsok jobbnak látták kereket oldani.
Az asszony a rendőrségen tett vallomást, és folyamatban van a helyszínhez közeli pénzváltó kültéri kamerái felvételeinek átvizsgálása is. Ezek alapján a rendőrség bízik benne, hogy megtalálják az elkövetőket. Miroslav Čučković városelnök szavát adta, hogy megvédi a polgárokat, és hogy az elkövetőkre méltó büntetés kiszabását kéri.
Kurir.rs nyomán M.Z.

2016. december 2., péntek

Rendkívüli Hír- Lövöldözés Horgoson: migránsokra lőttek ismeretlenek

Feltehetően nagyobb kaliberű lőfegyverrel sebesítettek meg iráni bevándorlókat a horgosi menekülttábor közelében – tudta meg az M1 Aktuális csatorna Híradója. A közmédia tudósítója szerint az est kapcsán hírzárlatot rendeltek el a szerbiai hatóságok.
További információk hamarosan!
hirado.hu -alapján

2016. október 31., hétfő

Tovább szigoríthatja menekültpolitikáját Németország?

Újabb menekültügyi szigorításokat kezdeményez Németországban a Kereszténydemokrata Unió (CDU), a párt a többi között keményebb fellépést szorgalmaz az irataikat szándékosan megsemmisítő menedékkérőkkel szemben, és biztonságos származási országgá minősítene számos afrikai államot.
A testvérpárt bajor Keresztényszociális Unióval (CSU) és a szociáldemokratákkal (SPD) kormányzó párt egyik alelnöke, Thomas Strobl baden-württembergi tartományi belügyminiszter a Frankfurter Allgemeine Zeitung című lapban hétfőn közölt interjúban kiemelte, hogy “mennie kell, akinek nincs joga a maradásra”, ezért a “kellő keménységgel” kell végrehajtani a kitoloncolásokat. A baden-württembergi hatóságok így is tesznek, az idén 65 százalékkal több elutasított menedékkérőt szállítottak vissza hazájukba, mint tavaly, de csak akkor lehetnek eredményesebbek, ha szélesítik jogi lehetőségeiket.
Mindenekelőtt a menedékjogot csalással, hamis személyi adatok megadásával megszerezni igyekvő és a papírjaikat szándékosan megsemmisítő kérelmezők ellen kell szigorúbban fellépni. A párt decemberi kongresszusára “nagyon konkrét” javaslatok készülnek – mondta Thomas Strobl, utalva a CDU-s vezetésű szövetségi belügyminisztériumban formálódó jogszabálytervezetre, amelyben a várakozások szerint a többi között szerepel majd, hogy az elrejtőzés megelőzése céljából megszüntetik azt a szabályt, hogy előre közölni kell a kitoloncolás időpontját, és szélesítik a kitoloncolási őrizetbe vétel lehetőségét.
Angela Merkel német kancellárral (k) készít közös felvételt egy menekült a német szövetségi bevándorlás- és menekültügyi hatóság egyik berlini befogadó állomásán 2015. szeptember 10-én. (MTI/EPA/Bernd von Jutrczenka)
Angela Merkel német kancellárral (k) készít közös felvételt egy menekült a német szövetségi bevándorlás- és menekültügyi hatóság egyik berlini befogadó állomásán 2015. szeptember 10-én. (MTI/EPA/Bernd von Jutrczenka)
Az elutasított menedékkérőket nagyobb hatékonysággal kell visszajuttatni hazájukba. Bővíteni kell a biztonságos származási országok körét is – aminek révén a menekültügyi hatóság gyorsabban bírálhatja el menedékjogi kérelmeket -, ide kell sorolni az észak-afrikai Maghreb-térség államait és más afrikai országokat. Például Gambiát, amelynek Németországban tartózkodó állampolgárai közül nagyon kevesen kapnak menedékjogot, a bűnözés viszont körükben aránytalanul maga. Az ilyen jelenségeket az állam nem nézheti tétlenül, különben “nevetségessé válunk és a lakosságban aláássuk a védelemre szorulók integrációjának sikerébe vetett hitet” – mondta a CDU alelnöke.
Azzal kapcsolatban, hogy a CSU a menekültügy körüli viták miatt nem hívja meg pénteken kezdődő kongresszusára Angela Merkel kancellárt, a CDU elnökét, Thomas Strobl aláhúzta, hogy a testvérpártok “98 százalékban” egyetértenek a menekültpolitikában.
A CSU elnöke, Horst Seehofer bajor kormányfő pártja elnökségének hétfői müncheni ülésén jelentette be hivatalosan, hogy Angela Merkel nem vesz részt a kongresszuson. Résztvevők beszámolói szerint hangoztatta, hogy Angela Merkellel közösen, egyetértésben határoztak erről. A vizit elmaradását azzal indokolta, hogy még nem készült el a testvérpártok közös migrációs politikai koncepciója, és nem szabad “megjátszani az egyetértést”.
Elmondta: “nem söprünk semmit a szőnyeg alá a harmónia kedvéért”, és a több mint egy éve húzódó konfliktusra “őszinte megoldást” kell találni. Kiemelte, hogy ha végül maradnak elemek, amelyekben feloldhatatlannak bizonyul az ellentét, akkor “azt majd elmondjuk a nyilvánosságnak”.
A CSU ragaszkodik ahhoz, hogy évi 200 ezer főben korlátozzák a befogadható menekültek számát. Angela Merkel ezt elutasítja, mert szerinte a menekültek áramlását nem lehet egyoldalú, “nemzeti” intézkedésekkel szabályozni.

Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!

2016. szeptember 28., szerda

Nyugaton már dübörög az integráció

Mi nem akarunk az adóforintjainkból újabb ingyenélőket, élősködőket eltartani - megvan nekünk a magunk baja a kényszerbetelepítettek nélkül is!
Osszad hogy máshoz is eljusson !

2016. szeptember 24., szombat

Adjuk tovább - aki teheti, fordítsa le idegen nyelvekre - osszuk meg! Október 2-án Magyarország megvédi magát! Megüzenjük Brüsszelnek: nem kérünk a kényszerbetelepítésből!

Adjuk tovább - aki teheti, fordítsa le idegen nyelvekre - osszuk meg!
Október 2-án Magyarország megvédi magát!
Megüzenjük Brüsszelnek: nem kérünk a kényszerbetelepítésből!
Osszad hogy máshoz is eljusson !

És akkor azt mondta

A BBC riportere egyenes adásban próbálta bizonygatni Szíjjártó Péter magyar külügyminiszternek: "az egyenesen hazugság, hogy Londonban veszélyes zónák léteznének, ahová fehér embereknek kimondottan nem ajánlott betenniük a lábukat."

A brit kommentelők is nekiestek ezután a BBC Szijjártót ekéző riporterének: nem ártana, ha néha kimenne az utcára...:D
fotómontázs: Elég


Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le. 

2016. szeptember 22., csütörtök

Ezek a bohócok nem is olyan viccesek - mert az életünkkel, a jövőnkkel játszanak!

forrás : A Hír Ami Számít



Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.   

2016. szeptember 21., szerda

Dömötör Csaba: A kvótacsomagnak súlyos biztonsági kockázatai vannak

A brüsszeli kvótacsomag veszélyei közül a biztonsági kockázatok a legsúlyosabbak - jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára Röszkén.

Dömötör Csaba az országhatárnál Simicskó István honvédelmi miniszter társaságában tartott sajtótájékoztatón elmondta, a kormány minden magyar állampolgárt arra kér, hogy amikor szavazatáról dönt, vegye figyelembe a brüsszeli kvótacsomag súlyos biztonsági kockázatait. Az államtitkár úgy fogalmazott, "szeretjük ezt az országot, ésnem hagyhatjuk, hogy ami Brüsszelben vagy Párizsban megtörtént, az nálunk is megtörténjen". Hozzátette: "a magyarok számára túlságosan drágán adták a biztonságot ahhoz, hogy most ne vegyük figyelembe a súlyos kockázatokat".
Simicskó István és Dömötör Csaba Röszkén
Forrás: MTI/Kelemen Zoltán Gergely
Dömötör Csaba azt mondta, senki nem kényszerítheti a magyar embereket arra, hogy fölvállalják az ellenőrizetlen bevándorlás biztonsági kockázatait, főleg úgy, hogy a népvándorlást okozó nemzetközi konfliktusokért semmiféle felelősség "nem terhel bennünket". A kvótacsomag további kockázatai között említette még a politikus, hogy Brüsszelfelső létszámkorlát nélküli kötelező szétosztási eljárást hozna létre, amelynek alapján Magyarországra is bevándorlók ezreit telepítenék. Ezt fokozva pedig pénzbüntetéssel sújtanák azokat az országokat, amelyek nem hajlandók részt venni a kötelező betelepítési programban. Emellett a családegyesítéseket is megkönnyítenék, tovább növelve ezzel a bevándorlók számát.

Nincs teljes biztonság

Simicskó István honvédelmi miniszter arról beszélt, hogy a kormány, a honvédség és a rendőrség mindent megtesz annak érdekében, hogy az emberek biztonságát garantálja, és senki nem léphet ellenőrzés nélkül Magyarország területére. "Mindent megteszünk, de nem mondhatjuk azt, hogy százszázalékos a biztonság" - mondta, hozzátéve: az elmúlt másfél évben szörnyű terrorcselekmények történtek Európa-szerte, és az elkövetők között voltak, akik Magyarországon is keresztülhaladtak.A terrorveszély fokozatosan erősödik Európában, sajnos bármikor megtörténhet olyan terrorcselekmény, amilyet látunk Párizsban, Brüsszelben és Nizzában. Mindent megteszünk a magyar emberek biztonsága érdekében, de ezeket a jelenségeket sajnos nem lehet kizárni" - mondta a honvédelmi tárca vezetője.

Fokozódó nyomás

A tavaly őszi és téli tapasztalatok azt mutatták, a Líbiából Olaszországba tartó tengeri migrációs útvonalról a hangsúly áttevődik a nyugat-balkáni útvonalra. A kormány ezért arra készül, hogy fokozódni fog a nyomás a déli határokon - közölte a miniszter. Simicskó István szerint a kvóta nem old meg semmit, sőt a bajt osztja szét, Európának jóval nagyobb szerepet kellene vállalnia a válsággócokban a kiváltó okok kezelésében.

Líbiát kell megerősíteni

A miniszter arra az újságírói felvetésre, hogy olasz laktanyákban is bevándorlókat helyeznek el, kijelentette, Magyarországon nem terveznek ilyet, és az sem fordulhat elő, hogy állami vagy önkormányzati ingatlanba költöztessenek bevándorlókat. Hozzátette, Olaszországra hatalmas migrációs nyomás nehezedik. Az olasz miniszterelnök komoly kritikákat fogalmaz meg az Európai Unió tehetetlensége miatt. Az instabil állammá vált Líbia megerősítésére lenne szükség, hogy zárja az afrikai útvonalat - mondta.
forrás : A Hír Ami Számít
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.   

2016. szeptember 18., vasárnap

Nekikezdtek a kerítésnek az osztrákok

Az osztrák hatóságok elkezdték kijelölni Hegyeshalomnál a magyar-osztrák határszakaszon építendő kerítés nyomvonalát - tájékoztatta az MTI-t Szőke László, Hegyeshalom független polgármestere. A helyszínen az MTI tudósítója is látta a földbe szúrt karókat.
A mintegy egy méter magas karókat a Hegyeshalmot az ausztriai Miklóshalmával (Nickelsdorf) összekötő 1-es út melletti határsávon, a Lajtáig helyezték a földbe, mezőgazdasági területeken, egymástól néhány tíz méterre, a határkövek mentén.
Telepítésre váró drótháló a Spielfeld közelében. MTI/EPA/Erwin Scheriau
Telepítésre váró drótháló a Spielfeld közelében. MTI/EPA/Erwin Scheriau
Az M1-es autópálya déli oldalán is elhelyeztek már karókat.
Az osztrák rendőrök a helyszínen nem adtak felvilágosítást az MTI tudósítójának a karókról.
A burgenlandi rendőrség szóvivője július 21-én azt mondta az MTI-nek, hogy amennyiben megindul a menekültáradat, Ausztria harminc kilométeres kordont húz fel a magyar határnál.

A szóvivő akkor úgy fogalmazott, hogy tárgyalnak az érintett földterületek tulajdonosaival, akiknek nagy része beleegyezne, hogy a rendőrség szükség esetén négy kilométer széles szakaszon bérbe vegye a földjüket, de az ott lakók között szkeptikusok is vannak.

 forrás : hirado.hu

Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.   

2016. szeptember 10., szombat

Megrázó részletek az újabb kölni erőszakról

Újabb erőszakos esemény rázta meg a kölnieket: sajtóhírek szerint megerőszakoltak egy 25 éves nőt a belvárosban, a Hansaring közelében. Az áldozatra egy idős asszony talált rá kora reggel, sokkos állapotban. A helyi sajtóban már „félelemzónákról” cikkeznek.
Hajnali 4 óra felé egyedül indult haza egy kölni szórakozóhelyről az a 25 éves nő, akit a hírek szerint két, feltehetően észak-afrikai férfi követett, majd megállított, dulakodást követően füves-fás területre hurcolt és ott brutálisan megerőszakolt. A nő minden erejével tiltakozott, amikor elhurcolták.
A sokkos állapotban lévő fiatal nőre egy kutyát sétáltató idősebb asszony talált rá hat óra felé. Az áldozat a járókelő szerint nem akart mást, csak hazamenni, így elkísérte egy megállóhoz.
A lánynak segítő asszony pontos személyleírást tudott adni az elkövetőkről: vallomásában magas, sötét bőrű és sötét hajú, 20 és 30 év közötti férfiaknak írta le őket.
Az eset megrázta a várost, a fiatal lányok félnek az utcára menni – számolt be a köztévé berlini tudósítója, aki szerint a helyi újságok már kölni “Angstzonen”-ről, félelemzónákról cikkeznek. Hozzátette: a péntek hajnali erőszakról csak elvétve írtak az országos sajtóban.
forrás : http://www.hirado.hu/2016/09/10/megrazo-beszamolo-a-kolni-felelelemzonabol/
 
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.   



2016. augusztus 31., szerda

Angela Merkel: A terrorizmus nem a menekültekkel érkezett

Németország sokáig nem foglalkozott megfelelően a menekültválsággal és a schengeni külső határok védelmével- jelentette ki a német kancellár a Süddeutsche Zeitungnak adott interjújában. Angela Merkel leszögezte: már 2004-ben és 2005-ben is sok bevándorló érkezett, de Berlin akkor ellenállt a migránsok arányos elosztásának. Eközben az olasz partokhoz továbbra is ezrek érkeznek.
forrás : Echo tv

 Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

2016. július 24., vasárnap

A magyar határra ért a migránsmenet


A 100-130 fős csapat pénteken indult Belgrádból, és Magyarországtól már csak néhány kilométerre van - jelentette vasárnap délelőtt az M1.
Már csak néhány kilométerre vannak a magyar-szerb határtól azok a migránsok, akik gyalog indultak el Belgrádból, mintegy 130-an. Az M1 tudósítói azt jelentették, hogy hajnalban érkeztek Szabadkára, ezután Palicson látták őket, vagyis mintegy 10 kilométerre vannak a magyar határtól. A bevándorlók azt mondják: azért jönnek, hogy a határzár és a szigorú szabály ellen tiltakozzanak. Egyikük szerint 3-4 napig akarnak majd éhségsztrájkolni a magyar határnál.
Főleg afganisztáni és pakisztáni migráns indult útnak pénteken délután Belgrádból a magyar határ felé gyalog, azt remélik, ha odaérnek, tovább mehetnek Nyugat-Európa felé. Az MTI belgrádi tudósítója a Belgrád külvárosának számító Zimonyban (Zemun) követte a körülbelül 300-400 fiatal férfiból álló sort, a migránsok útját a rendőrök biztosították. Mivel a közel-keleti és ázsiai illegális bevándorlók az út mellett haladnak, szükség van a rendőri felügyeletre, nehogy balesetet szenvedjenek.

A migránsok beértek Hajdújárásra – mondta az M1 tudósítója. Nagyon elszántak, nem akarnak visszafordulni, bíznak abban, hogy a tömeg nyomására a magyar hatóságok megnyitják a határt. Valamennyien Ausztriába és Németországba készülnek.
EPA/KOCA SULEJMANOVIC
A migránsok péntek délelőtt a szerb főváros autóbusz-pályaudvara melletti parkban még éhségsztrájkba kezdtek, akkor azt mondták, nem a szerbiai körülmények ellen tiltakoznak, hanem a Bulgáriában tapasztalt rossz bánásmód, valamint amiatt, hogy úgy értesültek, nem tudnak tovább menni Magyarország felé. Délután viszont legalább 300-an útnak indultak, körülbelül 200-an viszont a parkban maradtak. Előbbiek azt mondták: minden segítséget – élelmiszert, ivóvizet, takarót, ruhaneműt – megkaptak a segélyszervezetektől, ám megunták a hiábavaló várakozást, ezért keltek útra.
A szerb-magyar határon jelenleg körülbelül 865 migráns tartózkodik, 650-en a Horgos-Röszke átkelő közelében, 215-en pedig a Kelebia-Tompa átkelőnél.
forrás : hirado.hu
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.


 

2016. május 29., vasárnap

Románia felől is megindultak a migránsok


Románia felől is érkeznek bevándorlók Magyarországra. Közben Horgosnál sem szűnik a nyomás, és a migránsok szerint jön az utánpótlás is.
Románia felől, a kerítést megkerülve is jönnek bevándorlók Magyarországra. A hármashatárnál élők a Híradónak azt mesélték, hogy szervezetten érkeznek az emberek. És ha átérnek, akkor taxival mennek tovább Nyugat-Európába.
A videó az alábbi linken tekinthető meg : http://www.hirado.hu/2016/05/29/romania-felol-is-jonnek/
forrás : Hirado.hu
 

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól