A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Világ Figyelő-Kitenkintö. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Világ Figyelő-Kitenkintö. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. június 21., szombat

Jemen készen áll: 400 ezer harcos bevetésre Izrael ellen

Jemen készen áll: 400 ezer harcos bevetésre  Izrael ellen

Jemen tájékoztatta Iránt, hogy egy esetleges regionális háború esetén több mint 400 ezer harcosuk áll készen a Vörös-tenger teljes blokádjára, valamint amerikai katonai bázisok elleni támadásokra Afrikában és a Közel-Keleten. A konfliktus kezdete óta a jemeni erők mintegy 200 ezer új harcost toboroztak.

#jemen #izrael #haboru #keszenall

2024. június 27., csütörtök

Vonat baleset németországba

 

#nemetorszag #vonatbaleset #frisshir #vonat #utazas #baleset


2024. május 19., vasárnap

Friss Hír Lezuhant Iran elnöke egy helikopterrel.

 Friss Hír Lezuhant Iran elnöke egy helikopterrel.



És elkezdődött sokan még fel sem fogják,hogy ennek milyen durva következményei lesznek ha meghalt és ha kiderül,hogy támadás érte az elnököt.És szerintem ez csak a kezdet mert az elkövetkező napokba és hetekbe nagyon durva dolgok várhatóak.Amire még nem volt példa edig.
Fel Szeretném hívni mindenki figyelmét hivni,hogy maradjon otthon és ha nem muszáj ne utazzatok sehova mert örökké bánnifogjátok a döntéseteket.Mert annyira durva dolgok várhatóak a világba az elkövetkező napokba.


#iran #lezuhantiranelnoke #lezuhant #haboru

2022. szeptember 9., péntek

Friss,Friss,Friss Hír a tegnap késő délután meghalt II Erzsébet Királynő Nagy Britannia uralkodója,Diana Gyilkosa.

Friss,Friss,Friss Hír a tegnap késő délután meghalt II Erzsébet Királynő Nagy Britannia uralkodója,Diana Gyilkosa.



Nyugodjon Békében és remélem Isten színe előtt elszámol a sok gonoszságért és gyilkosságért amiket elkövetett gyerekekkel szemben és Diana-val is indirekt módon.


2022. február 25., péntek

Friss friss friss Hír Oroszország brutálisan bombázza Ukrajnát

Friss friss friss Hír Oroszország brutálisan bombázza Ukrajnát



Amint már biztos Önök is értesültek Oroszország ép ésszel felfoghatatlan bombázásba kezdett Ukrajnába már nagyon sok az áldozat is.


Nagyon sok település már lakhatatlanná vált.


Drámai a helyzet egész Európában.



2021. november 1., hétfő

FRISS-FRISS-FRISS Hír 2 hetes Globális áram leállás fog bekövetkezni az elkövetkező időszakban,Ami akár 2 hónapra is elhúzódhat vagy még több idöre is.

FRISS-FRISS-FRISS Hír 2 hetes Globális áram leállás fog bekövetkezni az elkövetkező időszakban,Ami akár 2 hónapra is elhúzódhat vagy még több idöre is.

Sokkoló információk kerültek napvilágra Globális áramkimaradás jön.Ausztria,németország és más országok már gőzerővel készülnek ennek a bekövetkeztére.

Készüljetek fel emberek mert brutális időszak elé nézünk úgy tűnik,hogy eljött a vég,Jön az Antikrisztus.

Legyen otthon fa tüzelni,konzervek minél több idöre,víz ivó és mosdó víz,szappan és tusfürdő és sampon,és gyertya és wc papír stb és kenyér liszt hogy kenyeret tudjatok sütni és sok más amire hosszú távon szükségetek lesz,hogy túléljük.

És készpénz és üzemanyag mert nem tudni meddig nem lesz Globálisan villany emberek.

Jön az ANtikrisztus emberek,azért ez a sok gonoszság és fájdalom a földön.

Készüljetek fel,hogy érjen váratlanul.

Íme a videó amit közzé tett Austria a népességnek:


Sokkoló dolgok fognak következni emberek.Készüljetek fel mert durva nagyon durva dolgok következnek hamarosan.



2021. szeptember 16., csütörtök

Sokkoló Szlovéniában már mindenhol kötelező a Zöld eus Sátáni oltási kártya még tankolni sem lehet anélkül se tömegközlekedéssel utazni.

Sokkoló Szlovéniában már mindenhol kötelező a Zöld eus Sátáni oltási kártya még tankolni sem lehet anélkül se tömegközlekedéssel utazni.




Brutális a szlovén kormány már tankolni sem hagyja az embereket

ha nincsenek beoltva és nem mutatják fel a zöld eus Sátáni oltási kártyát

ami nem is arra hivatott,hogy megvédje az emberek egészségét hanem,az emberek

teljes körű irányítása és az emberek teljes bekorlátozása.


Készítik elő a terepet az Antikrisztusnak a szemünk láttára valósul meg amit 

a Biblia mond.Hogy ha a pecsétet nem rakod magadra se adni se venni nem fogsz tudni

és végül még élelmet sem fogsz tudni vásárolni ha nem vagy pecsételve vagyis 

beoltva.


Mire vártok emberek,hogy semmit se engedjenek csinálni ez a Sátáni igazolás 

nélkül és földön futová váljatok mert most lassan de biztosan ez fog következni.


Szlovéniába már a tömegközlekedést sem szabad használni ez a Sátáni oltási igazolás 

nélkül.


2021. augusztus 8., vasárnap

112 tűzoltót küldött Románia Görögországba,hogy segítsenek eloltani az eddig nem látott méretű tüzeket.

112 tűzoltót küldött Románia Görögországba,hogy segítsenek eloltani az eddig nem látott méretű tüzeket.



Ami 23 speciális járműből,áll amelyek közül hat erdei tűzoltóautó, két tartály, egy irányítóközpont, négy több veszélyes tartály felszereléssel, nagy kapacitású generátor, két mobil tábor személyzetünk személyes használatra, egy beavatkozó busz és két kisbusz és négy elsősegélynyújtó és parancsnoki teherautó "-mondta Raed Arafat, a DSU főtitkára.


A segítő egység pénteken indult Görögországba és már meg is érkeztek.


 A javaslat 10 napos segítségnyújtásról szól, a meghosszabbítás lehetőségével " - pontosította Arafat.


"A lángok 30-40 méter magasak és körülveszik a kolostort. Füstölünk a füsttől" - mondta egy szerzetes telefonon az ANA görög hírügynökségnek.És 4ö-5ö km-h sebességgel haladnak.




2021. június 28., hétfő

Tornádó pusztított Csehországban: sok sérült, hatalmas anyagi károk

 

Tornádó pusztított Csehországban: sok sérült, hatalmas anyagi károk 

Jégesővel kísért tornádó pusztított csütörtök este Csehország déli részén, legalább 150 ember megsérült, az anyagi kár hatalmas.

A tornádó emberéleteket is követelt, de az áldozatok számát egyelőre nem tudjuk pontosítani” – közölte Hedvika Kropácková, a dél-morvaországi mentőszolgálat szóvivője. Elmondása szerint a mentők megkezdték a megrongált házak átkutatását, és pontosabb számokat valószínűleg csak a reggeli órákban tudnak mondani. A CT24 értesülései szerint a halottak száma egyelőre tíz alatt van.

A térségben rendkívül ritka, nagy erősségű szélvihar a legnagyobb károkat Hodonín és Breclav városok környékén okozta. A régióban mozgósították a mentőket, a tűzoltókat és a hadsereg speciális egységeit, amelyek azonnal megkezdték a mentési munkálatokat. Jan Hamácek belügyminiszter bejelentette, hogy válságstáb alakul a munkálatok irányítására.


Marek Babisz, a Breclavhoz közeli Hrusky község alpolgármestere a televíziónak azt mondta, hogy a tornádó elpusztította a település felét.

“Településünkön tornádó söpört végig, amely a falu felét a földdel tette egyenlővé. Csak a házak falai maradtak meg, tetők és ablakok nélkül. A szélvihar megrongálta a templomot is, ledöntötte a templomtornyot és elvitte a tetőt. Tető nélkül maradt az iskolánk is. A vihar százéves fákat döntött ki. Szörnyű a helyzet” – ecsetelte a falu állapotát az alpolgármester.

Tornado videó Twitter






2020. november 8., vasárnap

FRISS FRISS FRISS HÍR JOE BIDEN LETT AMERIKA ÚJ ELNÖKE

 FRISS FRISS FRISS HÍR JOE BIDEN LETT AMERIKA ÚJ ELNÖKE 




Joe Biden lett Amerika új elnöke 290 Elektori szavazattal.




Hála Istennek megszabadul nem csak Amerika de a világ is az elmebeteg Trump-tol.


Amióta az elnöki székben ül csak a problémák voltak vele és csak szétcseszett mindent ami jó volt.


Sorolhatnám itt reggelig a sok gonoszságot amiket tett Trump amióta Elnök Amerikában.


Ez pozitív hatással lesz a világra nézve Joe Biden elnöksége.


És Kamala Harris-t választották meg Alelnöknek.


Talán ez is érdekelhet :

A Metro Cash & Carry Románia kitette eladásra 9 Romániai üzletét.


2020. augusztus 19., szerda

Meghalt Donald Trump Testvére Robert Trump

 Meghalt Donald Trump Testvére Robert Trump



Talán ez is érdekelheti olvassa el :

Siránkoznak a Magyarok,hogy mi lesz az Indexel és a Magyar sajtóval


Donald Trump amerikai elnök közölte, hogy öccse, Robert Trump elhunyt szombat este, egy nappal azután, hogy meglátogatta őt egy New York-i kórházban, írja az MTI.


,,Nehéz szívvel osztom meg a hírt, hogy csodálatos fivérem, Robert csendesen elhunyt ma este. Nemcsak a testvérem volt, a legjobb barátom is,,


– fogalmazott nyilatkozatában az elnök, hozzátéve, hogy emlékét örökre megőrzi szívében.


Robert Trump, aki 71 évével három évvel volt fiatalabb bátyjánál, 1948-ban született, és a Trump-vállalatbirodalom ingatlan vállalkozásait irányította. Bátyja elkötelezett híve és védelmezője volt. Nemrégiben bírói úton akarta megakadályozni unokahúga, Mary Trump családról írt könyvének megjelentetését.


Halálának okát nem közölték.  Pénteki sajtóértekezletén Donald Trump sem kívánt kitérni a részletekre. Csak annyit mondott: öccse „nehéz perceket él át”. Az ABC televízió értesülései szerint Robert Trumpot júniusban egyszer már kórházba szállították, s a New York Manhattan negyedében lévő híres Mount Sinai kórházban egy héten keresztül ápolták az intenzív osztályon.

Az elnök egy munkatársa szerint Donald Trump várhatóan ott lesz majd öccse temetésén, bár újraválasztási kampánya keretében a következő napokban négy, a kampány szempontjából nagy jelentőséggel bíró államot is felkeres.



Eközben nagyon sokan a világon Donald Trump Amerikai elnök halálát kívánják és várják azért a sok rosszért amit tett amiota elnök és a Huawei ügy miatt is és mert nagyon csúnyán bánik és nagyon csúnyán beszél a nőkről.



2020. augusztus 5., szerda

Hatalmas Robbanás rázta meg Libanon fővárosát,Világvége állapot alakult ki.

Hatalmas Robbanás rázta meg Libanon fővárosát,Világvége állapot alakult ki.



Jelenleg már 76 -ra nőtt a halottak száma.


Több mind 5,000 a sérült ember a fővárosba már nem is fogadják a sérülteket a kórházakban,nincs hely és amúgy is tele voltak a kórházak a korona vírussal fertőzött betegekkel.

A Robbanás miatt az utcák totál tönkre mentek és az épületek is lakhatatlanná váltak,a nagyon veszélyes kémiai anyag ami felrobbant még mindig ég nem sikerült a hatoságoknak kioltani.


Diáb felszólította a baráti és testvéri országokat, hogy segítsenek Libanonon.

Korábban már több ország, köztük az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Izrael és Irán is segítséget ajánlott Libanonnak. Az Európai Unió szintén felajánlotta támogatását. "Az Európai Unió kész segítséget és támogatást nyújtani" - közölte Charles Michel, az Európai Tanács elnöke kedd este.

2020. augusztus 2., vasárnap

1 Millió ember tüntet Berlinbe a túlzott Korona vírus ellen hozott intézkedések ellen.

1 Millió ember tüntet Berlinbe a túlzott Korona vírus ellen hozott intézkedések ellen.


Több mint 1 millió ember tüntet a Korona vírus ellen hozott brutális korlátozások ellen.Azt mondják elegük van.Azzal a szlogennel,hogy vége a Járványnak -A Szabadság Napja van!


2020. július 28., kedd

Amerika és azon belül a vörös hajú vénember játszik a tűzzel Trump Letartóztatott egy Kínai kutatot mert szerintük hazudott és lopott és csalt átverte amerikát,mert Trump szerint a Nő a Kínai hadsereg tagja,és ezért menekült a San Frasiscoi Kínai konzulátusra.

Nem enyhül Kína és az Egyesült Államok viszonya, az újabb hullámot egy, az USA-ban élő kínai kutató indította el, aki az FBI szerint hazudott nekik a kínai hadsereggel való kapcsolatáról és a San Francisco-i konzulátusra menekült előlük. Éppen azzal egy időben, hogy az amerikaiak bejelentették, bezáratják Kína houstoni konzulátusát, és 72 órát hagynak az alkalmazottaknak elhagyni az országot. Arra hivatkozva csukatják be, hogy az ott dolgozók részt vettek az „amerikai szellemi tulajdon és magáninformációk” lopásában.

Mire a kínaiak azonnal visszatüzeltek, szó szerint is, már ha lehet annak nevezni, hogy hordókban kezdtek el dokumentumokat elégetni, ami annyira sikeres lett, hogy a tűzoltóságot is ki kellett hívni a füst miatt.

A kínaiak e mellett a konzulátusuk bezáratását példa nélkülinek, illegálisnak és felháborítónak titulálták, szerintük ez is Donald Trump amerikai elnök – a koronavírus-járvány elleni kudarca miatt indított – átfogó Kína-ellenes propagandájának része. Valamint kilátásba helyezték, hogy válaszként ők is becsukatnak egy amerikai képviseletet Kínában. Az állami média meg is szavaztatta a nézőit:

a hongkongi, a csengdui vagy a kantoni amerikai képviseletet zárassák-e be. Nyert a csengdui, legalábbis azt fogják bezárni a kínaiak, jelentették be pénteken.

Ők is 72 órát adtak, ami hétfőn járt le. Csengdu volt felelős Tibet és más délnyugati, a kínai kormány által veszélyeztetett, kisebbségek által lakott területek felügyeletéért. Az USA-nak ezen kívül még öt konzulátusa van a távol-keleti országban – a fentieken kívül Sanghajban és Senjangban –, egy a kínai területnek számító Hongkongban, valamint a nagykövetség Pekingben.

Lehet, hogy nem is a nézők válaszán múlt a csengdui konzulátus bezárása – már ha egyáltalán –, mert a többire is sor kerülhet, ugyanis szerda este Trump arról beszélt, nincs kizárva, hogy további konzulátusokat is bezáratnak az államokban, az ugyanis „bármikor lehetséges”.

Houston, van egy kis problémánk

A houstoni kínai konzulátushoz alapvetően nyolc déli állam vízum- és útlevélügyei tartoztak, de az amerikai külügyminisztérium szerint „súlyos illegális kémkedést és befolyásolási műveleteket” hajtottak innen végre. Hogy pontosan miről is van szó, van-e egy konkrét ügy, ami miatt hirtelen e mellett döntött az Egyesült Államok, arról kezdetben senki sem nyilatkozott.

A külügyminiszter, Mike Pompeo annyit reagált a bezárásra, hogy

Trump elnök már eleget mondott. Nem engedjük, hogy ez tovább folytatódjon. Világos elvárásokat fogalmaztunk meg arról, hogy a Kínai Kommunista Párt hogyan viselkedjen, és ha nem, akkor intézkedéseket teszünk az amerikai nép védelme, a nemzet biztonsága, valamint a gazdaságunk és munkahelyeink védelme érdekében.

Marco Rubio, a szenátus hírszerzési bizottságának vezetője pedig arról beszélt, a houstoni konzulátus egy „kémműveleti központ”, befolyást próbáltak szerezni különböző emberek felett, ügynökökön keresztül próbáltak beavatkozni a törvényhozás munkájába.

Később arról szóltak a hírek, hogy a bezárást az előzte meg, hogy a texasi A&M Egyetem egészségügyi rendszeréből és más intézményekből egy kínai ügynök adatokat próbált lopni.

David Stilwell, a külügy kelet-ázsiai és csendes-óceáni szakértője is úgy fogalmazott, a houstoni konzulátushoz egy sor „felforgató tevékenység” köthető, ez volt a kutatások ellopásának központja az Egyesült Államokon belül. Hogy mit ért ez alatt, nem igazán részletezte, egy példát mégis mondott. Az ottani legmagasabb tisztségű főkonzult és két másik diplomatát nemrégiben rajtakapták, hogy hamis személyazonossággal kísértek kínai turistákat a George Bush Nemzetközi Repülőtér kapuinál egy charter géphez (hogy itt mi is a baj, arról kicsit később).

Stilwell azt is állítja, hogy az utóbbi hat hónapban jelentősen felgyorsult kínai részről a tudományos lopások kísérlete, talán nem függetlenül a koronavírus elleni vakcina kifejlesztésétől. Bizonyíték erre sincsen, de illeszkedik az amerikai elnök által alkalmazott narratívába: a Kína elleni harcosság akkor kezdődött nagyjából, mikor Trump a járványvédelmi kudarcáról elterelendő a figyelmet a WHO-t és Kínát kezdte el hibáztatni.

A New York Times egy hétoldalas dokumentumról is ír, amelyben több, a konzulátushoz kötődő FBI-nyomozásról írnak. Ebben szó van:

  • orvosi kutatások és más érzékeny adatok illegális átadásáról szóló kísérletekről,
  • 50 kutatóról, professzorról, tudósról, akiket megkörnyékeztek, hogy kutatásokat, információkat adjanak át nekik,
  • az USA-ban tartózkodó kínai állampolgárokról, akiket a kínai kormány keresett szökevényeknek tartott, visszakényszerítettek hazájukba (ilyen lehetett a Stilwell által említett repülőteres eset is).

A houstoni intézmény bezárása mellett azért is dönthettek, mert annak a „testvér” diplomáciai missziója a vuhani amerikai konzulátus, azt viszont a járvány miatt már korábban kiürítették az amerikaiak. De ugye nem jól számították ezt ki az amerikaiak.

Fotó: Mark Felix / AFP

Bár a houstoni egység bezáratása a többivel összehasonlítva talán a legkisebb súlyú, mégis erős üzenete van, hiszen hasonlóan komoly lépés még nem történt, mióta a két ország diplomáciai kapcsolatot ápol, vagyis 1979.  január 1-je óta.

Ha ez a tendencia tovább folytatódik, akkor a diplomáciai kapcsolatok megszakadása következik – mondta Cseng Shaohea, a pekingi Renmin Egyetem nemzetközi tanulmányok professzora.

A houstoni konzulátuson mintegy 60 ember dolgozik. Kína további hat diplomáciai missziót tart fenn az Egyesült Államokban: a nagykövetséget Washingtonban, egy irodát az ENSZ központjában és konzulátusokat New Yorkban, Los Angelesben, Chicagóban, valamint San Franciscóban.

San Francisco

Itt tartózkodott Teng Jüan, aki az FBI elől menekült el. Azzal gyanúsítják, hogy kétszer is hazudott a Kínai Népi Felszabadító Hadsereghez való viszonyáról a vízumkérvényében. Egyszer tavaly októberben, mikor azt tervezte, hogy a Kaliforniai Egyetemen fog dolgozni, egyszer pedig az FBI-nak hónapokkal később egy kihallgatáskor. Tengről aztán a nyomozás során egy olyan kép bukkant fel, amelyben a kínai hadsereg civil állományának uniformisát viseli, és az is kiderült róla, hogy korábban a kínai légierő katonai orvosi egyetemén volt kutató. Június 20-án az FBI ki is hallgatta, ahol azt állította, nem ismeri fel az egyenruhán látható jelvényt.

Ugyanezen a napon Teng lakását is átkutatta az FBI, ahol elektronikus eszközein újabb bizonyítékokat találtak a hadsereghez fűződő kapcsolatáról. Teng a kihallgatása és a házkutatás után felkereste Kína San Francisco-i konzulátusát, és azt nem hagyta el napokig. Pénteken jelentették be az amerikai hatóságok, hogy Teng letartóztatásban van, de hogy erre az akcióra miként került sor, azt nem ismertették.

Trump vezetése alatt az USA több korlátozó intézkedést is hozott, így például utazási szabályokat írtak elő a kínai diplomatáknak, valamint a kínai állami médiaszervezeteknek diplomáciai entitásként kell regisztrálniuk, miközben korlátozták a vízumaikat. Az is felmerült már, hogy a Kínai Kommunista Párt tagjainak és családtagjainak megtiltják az Amerikába való beutazást, ami összesen 270 millió embert érinthet. Májusban viszont azt már elhatározták, hogy beutazási tilalmat rendelnek el azon egyetemi hallgatókkal és kutatókkal szemben, akik kapcsolatban állnak a kínai hadsereggel. Ez 1000 ember kitoloncolását is jelenthetné.

Trump és kormánya többször is kereskedelmi és katonai titkok ellopásával vádolta meg Kínát, amiket az rendre visszautasított.

Az FBI igazgatója, Christopher Wray júliusban egy alkalommal arról beszélt, hogy minden tizedik órában indítanak egy új, Kínához köthető kémelhárítási nyomozást.

Több példát is említett, ezek között azt, hogy négy kutató a houstoni konzulátus vendégszeretetét élvezi.

Fotó: Brendan Smialowski /AFP

Nem Teng ugyanis az egyetlen kutató, aki miatt vizsgálódnak (eleve másik három kínai állampolgárral együtt gyanúsították meg, csak nekik valószínűleg nem sikerült elmenekülniük).

  • Múlt hét hétfőn ismerte el a igazságügyi tárca, hogy vízumcsalással vádolják a Stanford Egyetemet látogató kínai kutatót, Szong Csent. Ahogy Teng, úgy ő is eltitkolta a katonasághoz fűződő kapcsolatát.
  • Januárban  jelentette be az FBI, hogy a Bostoni Egyetem egy tanulója, Janking Je eltitkolta a Népi Felszabadítási Hadsereggel való kapcsolatát a vízumkérelemnél. Je most valószínűleg Kínában tartózkodik.
  • Decemberben az USA hatóságai letartóztattak egy kínai sejtkutatót, Zaoszong Zenget a bostoni repülőtéren, mert Kínába akart csempészni 21 fiolát, melyeket egy biológiai kutatásból loptak el.
  • 2019 áprilisában a Texasi Egyetem MD Anderson Rákközpontjában „helytelen közzététel” miatt nyomoztak. A tudósokat nem sikerült beazonosítani, de a nyomozás során Kínával vagy kínai állampolgárokkal, intézményekkel való kapcsolatokra derült fény.
  • Múlt hét kedden jelent meg az a hír, miszerint két kínai hacker megpróbált információkat lopni a koronavírus elleni vakcina kutatásához kapcsolódóan.
  • Egy másik esetben egy gyanúsított fájlokat törölt le merevlemezekről és okostelefonokról, illetve Teng menekülése arra enged következtetni, hogy Kína célja kimenekíteni állampolgárait a felelősségre vonás elől.

De nem csak a tudományos világban áll a bál a két ország között, hiszen tavaly szeptemberben a washingtoni nagykövetség két alkalmazottját utasította ki az országból az Egyesült Államok, mert azok feleségeikkel egy virginiai titkos katonai bázishoz mentek. Ilyen kiutasításra sem volt példa 30 éve.

Pénteken egy szingapúri állampolgárt, Jun Wei „Dickson” Yeót elítélték Washingtonban, miután elismerte, hogy a kínai hírszerzéssel együttműködve 2015 óta katonai és kormányzati tisztviselőket próbált rávenni arra, hogy írjanak neki jelentéseket az „ázsiai ügyfelei számára”, ám azt nem fedte fel, hogy az „ügyfél” valójában a kínai kormány.

Csengdu

A kínai külügy közben arra panaszkodik, hogy az amerikai hatóságok vegzálják a diplomatáikat az Egyesült Államok területén, jogosítvány nélkül belenéznek a táskáikba, és elkobozzák a hivatali munkájukhoz elengedhetetlen eszközöket. A nagykövetségük több alkalommal is kapott már bomba- és halálos fenyegetéseket, szerintük ez az USA Kína-ellenes retorikájának a következménye. Másrészt, ők is hasonlókra panaszkodnak, mint az amerikaiak. A kínai külügy szóvivője, Vang Venbin mondta a csengdui konzulátus bezárásakor, hogy az amerikai állomány egy része feladatkörén kívüli tevékenységeket is végzett, amivel „beavatkoztak Kína belső ügyeibe, és veszélyeztették Kína biztonságát és érdekeit”.

Hogy biztosan a houstoni konzulátus bezárása volt-e a legjobb döntés, arról nem mindenki van meggyőződve. Stilwell elődje ugyanazon a poszton az Obama-érában, Daniel Russel például azt nyilatkozta, hogy a kapcsolat a két ország között így csak rosszabbá vált, és ezt a folyamatot  nehéz lesz megfordítani. Ráadásul

nehéz vitatni azt a kínai állítást, miszerint ez a lépés inkább az elnök politikájáról szól, mint a szellemi tulajdonról.

Hogy ne mérgesedjen tovább a helyzet, az most inkább a kínai félen múlhat. Bár hétfőn bezáratták a csengdui konzulátust, a céljuk mégis az, hogy ne szűnjön meg a kapcsolatuk az USA-val, az elmúlt időszakban ugyanis túl sok országgal – India, Nagy-Britannia, Kanada, Ausztrália – kerültek hasonlóan konfliktusos helyzetbe. Ráadásul a pandémia utáni gazdasági visszarendeződést is jelentősen megnehezítené egy hosszú diplomáciai hercehurca.

A világ szempontjából pedig azért lenne fontos, hogy ne súlyosbodjon a helyzet, mert noha több olyan téma is van, amiben a két szuperhatalom érdekei eltérőek (a fentieken kívül az emberi jogok kérdése, Hongkong, Tajvan, a Dél-kínai-tenger ügye például), de ezeket megpróbálták eddig leválasztani az olyan ügyektől, amelyekben együttműködtek, így a gazdasági kapcsolatokon kívül egyebek mellett az észak-koreai nukleáris program, valamint a közép-keleti és afrikai konfliktusok kezelésében.

Kiemelt kép: A külügyminiszter, Mike Pompeo beszédet tart 2020. július 23-án. Fotó: David McNew /Getty Images /AFP

2020. május 21., csütörtök

Videón az Iránban pusztító, bibliai méretű sáskajárás



Évtizedek óta nem látott méretű sáskajárás miatt mozgósították a 
hadsereget Iránban. A szakértők attól tartanak, hogy a rovaráradat hétmilliárd dollár 
(több mint 2200 milliárd forint) értékű termést pusztíthat el.

A video itt nézhetö meg a Twitteren


Félelmetes videó terjed a közösségi portálokon az Irán déli részén 
tomboló sáskajárásról. 
A felvételt, melyen az elképesztő rovaráradat úgy takarja ki a napot,
 mintha homokvihar lenne, egy autós készítette.
 Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb sáskajárása január óta pusztít 
Afrikában, nemrég pedig a Közel-Keletet is elérte – írja a Daily Star című brit 
bulvárlap.

Helyi sajtóhírek szerint Irán a hadsereg bevetésére készül a rovarok ellen. Mohamed Reza Mir, az iráni mezőgazdasági minisztérium növényvédelmi szervezetének (PPO) szóvivője azt mondta, a sáskajárás Irán 31 tartományából hetet érint, a rovarok több mint 200 ezer hektárnyi termőterületet támadtak meg. Félő azonban, hogy az érintett termőterületek nagysága hamarosan meghaladja az egymillió hektárt. Mohammad Reza Dargahi, a PPO vezetője szerint a sáskák a múlt hónapban közel hét és félmilliárd dollár értékű terményt veszélyeztettek.

Az Iránnal szomszédos Pakisztánban ugyancsak súlyos károkat okoz a sáskajárás. A ENSZ élelmezésügyi és mezőgazdasági szervezete (FAO) szerint a rovarok 2,2 milliárd dolláros (több mint 700 milliárd forintos) kárt okoztak csak a télen elültetett növényekben.

Az évtizedek óta nem látott méretű sáskajárás januárban, Kenyában jelent meg először. A rovarok száma azóta robbanásszerűen megnőtt a térségben szokatlanul nedves időnek köszönhetően. A sáskajárással kapcsolatos félelmeket növeli, hogy a koronavírus-járvány miatt sokkal nehezebb a rovarok elleni védekezés, a világszerte elrendelt karanténok miatt ugyanis nehéz felszereléshez és vegyszerekhez jutni.


2020. május 9., szombat

Egyre stresszesebbek lesznek az emberek a sok koronavírus hir miatt ami a közösségi oldalakon terjed korlátlanul

Egyre stresszesebbek lesznek az emberek a sok koronavírus hir miatt ami a közösségi oldalakon terjed korlátlanul



Megáll az ember esze egyébről sem lehet olvasni a közösségi oldalakon mind hányan haltak meg a koronába meg hány beteg van meg csak mind negatív hírekre szol minden.

Meglátásom szerint ez nem segít senkinek ha ennyire negatívak vagyunk és rá állunk egy bizonyos témára és azt sulykoljuk 24-ből -24-et.

Kell róla beszélni de nem nonstop csak arrol beszélni.

Szóval az Újság irok jo lenne ha egyébröl is beszélnének nem csak a korona vírusról,mert 
attól mert járvány van attol az élet megy tovább és nem fog megállni.

És szerény meglátásom szerint az se megoldás,hogy az egész gazdaságot bebuktatni és embereket éheztetni vagy az éhezés szélére sodorni mert járvány van.Meg mindenkit hónapokra bezárni a házakba az nem megoldás hosszutávon.Ok értem én,hogy kell a távolság tartás mert hanem mindenki elkapja és a fertőtlenítés de ebben sem kell túlzásokba esni.

A külföldön lévőket akinek lehetősége volt meg kellet volna kérni ne utazzon haza hanem maradjon ott ahol van ha tud,és ezzel jelentősen lehetett volna csökkenteni a járványt és nem engedni feleslegesen sétafikálni át a határokon az embereket.Mert ha megnézzük Romániába is mind azok a koronásak akik külföldön jártak keltek.Plusz itt nagy gondok lesznek még más szemszögből is mert az emberek például Romániába akik karanténba vannak vagy kórházi kezelésben sosem fizettek egészségügyi biztosítást a többségük és mégis kapnak ellátást ezt valakinek ki kell fizetnie.Semmit sem adnak manapság ingyen és szerintem amennyi megvan szabva az ország törvényei alapján,hogy annyit kell fizetni egészségügyi biztosítást Romániába és más Országokban is a Rendőrséget oda kell rakni és behajtani a pénzt az éves egészségügyi biztosítás díjat ezeken az embereken.Mert azt valaki ki kelll fizesse.Az se megoldás hogy nem fizetik be és helyettük majd valaki más be kell fizesse.

Ez nem megoldás,hogy most is németországba engednek ki embereket és minket a többieket meg a házba tartanak honapokon át a Román kormány például.Vagy mindenki oda megy ahova akar vagy mindenkit üljön a házba és csak munkába és bevásárolni menjen ki,meglátásom szerint.

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól