Címkék
#marosvasarhely #targumures #mures #marosvasarhelyipolgarmesterihivatala
A
A NAP IDÉZETE
A nap Vicce
Állatok és Kedvencek
Autok és egyéb Jármüvek
Családon belüli Erőszak
Csikszereda
Diákok
Divat és Parfümök
Egézség megörzése
Erd
Erdély és Székelyföld -Belföld és Energiák
Erdély és Székelyföld -Belföld és Románia
Európai Unió
Ezotéria és Horoszkop
Gazdaság
Kaja-Étel-Gasztronomia
kérdés
Kocsik
környezetvédelem -Megujuló Energiák
környezetvédelem-környezetszennyezés-Megujuló Energiák
Külföld
Magyarellenesség
Magyaroszág
Marosvásárhely
Migránsok
Sport
Sütemények-Deszertek
Szavazás
Szórakozás
Természet
Terrorizmus
Tudomány és Tekhnika
Utazás
Vallás és Spiritualitás
Viccek
Világ Figyelő-Kitenkintö
Zseniális Ötletek
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kaja-Étel-Gasztronomia. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kaja-Étel-Gasztronomia. Összes bejegyzés megjelenítése
2018. augusztus 14., kedd
2016. március 7., hétfő
Diós, pudingos Isteni szelet! Ezt ki kell próbálnod!
Hozzávalók:
30 dkg cukor
4 tojás (szétválasztva)
0,5 csomag sütőpor
8 ek víz
20 dkg liszt
5 dkg darált dió
A krémhez:
1 csomag vaníliás pudingpor
3 dl tej
20 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 csomag vanillin cukor
10 dkg darált dió
3 ek rum
A tetejére:
4 tojásfehérjéből hab
20 dkg cukor
A díszítéshez:
csokireszelék
vagy készen kapott csokoládéforgácsElkészítése:
30 dkg cukor
4 tojás (szétválasztva)
0,5 csomag sütőpor
8 ek víz
20 dkg liszt
5 dkg darált dió
A krémhez:
1 csomag vaníliás pudingpor
3 dl tej
20 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 csomag vanillin cukor
10 dkg darált dió
3 ek rum
A tetejére:
4 tojásfehérjéből hab
20 dkg cukor
A díszítéshez:
csokireszelék
vagy készen kapott csokoládéforgácsElkészítése:
A sütőtepsit (25 x 37-es) sütőpapírral kibéleljük. A 30 dkg cukrot a 4 tojássárgával, a vízzel jó habosra felverjük. Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, és a tojások felvert habját. Kétfelé vesszük.
Az egyikbe 5 dkg darált diót keverünk, de óvatosan, hogy össze ne törjük a habot, a másik tészta sima piskóta marad, a tepsi aljára ez kerül, majd erre öntjük a diós piskótát. 180 fokon 20 perc alatt megsütjük.
A krémhez a pudingport a tejjel és a vaníliás cukorral felfőzzük. 20 dkg vajat a cukorral kikeverünk, majd a diót és a rumot a kihűlt pudinghoz adjuk. Sima krémet keverünk belőle, és ezt kenjük a kihűlt tésztára.
A tetejére a tojásfehérjét a cukorral gőz fölött kemény habbá verjük, és a krémre simítjuk. A tetejét reszelt csokoládéval megszórjuk.
forrás : receptneked.hu és http://kiskegyed.blikk.hu/kiskegyed-konyhaja/kiskegyed-konyhaja/dios-pudingos-isteni-szelet-ezt-ki-kell-probalnod-148864
Megjelent a http://111hir.blogspot.ro oldalon
(Visited 88 times, 88 visits today)
Ne csak olvasd, add is tovább! - Oszd meg a cikket ismerőseiddel!
2016. január 3., vasárnap
Ez a tökéletes fasírt titka!
A fasírt remek étel, hiszen egyszerű elkészíteni, finom, és tápláló. Ráadásul, ha megvan a tökéletes alaprecept, többféleképpen variálható. Na, de mi a tökéletes fasírt titka? Máris eláruljuk!
De mitől lesz jó a fasírt?Az egyik legfontosabb dolog a jó minőségű darált hús. Ez általában apróra darált sertéshús szokott lenni (a titok, hogy ne legyen túl száraz, itt kimondottan szerencsés, ha szaftosabb a hús, a legjobb erre a célra a dagadó, de a comb is jó. A lényeg, hogy ne karaj legyen). De készülhet darált sertés és marhahúsból vegyesen, mostanában egyre többen így készítik.
A fasírt tipikus összetevője, amitől olyan lesz az állaga, amilyennek lennie kell: a zsemle (vagy kenyér). Mindenképpen szikkadtból kell készíteni. És a titok… Ha zsemlét teszel bele, olyat keress, ami nem az a felfujt puffadt fajta, mert azt ha beáztatod, csirizszerű massza lesz. Legyen nehéz, és kicsi, attól jobb lesz a fasírt állaga. Ahogyan a tejtől is, amibe víz helyett áztatod.
Kell még bele hagyma, fokhagyma, só, bors, paprika, apróra vágott petrezselyem. Sok helyen adnak még hozzá majoránnát, kevés őrölt köményt, és aki csípősen szereti, erős paprikát vagy chilit.
Íme, a legtökéletesebb alaprecept!
Hozzávalók:
1 kg darált hús (sertés, vagy sertés-marha felesben)
1 nagy fej vöröshagyma apróra vágva
6 gerezd fokhagyma, apróra vágva vagy zúzva
3 zsemle (vagy 3 kisebb szelet kenyér)
tej
1 csokor petrezselyemlevél
3 egész tojás enyhén felverve
3-4 teáskanál só
bors (ízlés szerint)
2 teáskanál pirospaprika
zsemlemorzsa
olaj a sütéshez
Elkészítés:
A száraz zsemlét vagy kenyeret apróra vágjuk, majd kevés tejjel leöntötjük és kézzel összemasszírozzuk. Akkor jó a massza, ha nem lehet kinyomkodni belőle tejet, mégis minden kis része szívott be folyadékot, tehát jól átázott. (Ha több tejet adtunk hozzá véletlenül, akkor alaposan nyomkodjuk ki belőle, különben a fasírt túl lágy lesz, és szétesik sütés közben.)
A darált húst egy nagy tálba tesszük, majd hozzáadjuk az apróra vágott vöröshagymát és fokhagymát, a 3 egész tojást (amit előtte egy kis tálkában enyhén felverünk), a zsömlemasszát, az apróra vágott petrezselyemleveleket, megsózzuk (adagonként adjuk hozzá a sót, nehogy elsózzuk), borsozzuk, meghintjük a pirospaprikával, majd alaposan átkeverjük, átgyúrjuk az egészet. (Kézzel a legjobb dolgozni.)
Amikor minden jól elkeveredett, kisebb golyókat formázunk belőle és kevés zsemlemorzsában megforgatjuk. Forró olajban aranybarnára sütjük.
Szerző : A Hír Ami Számít
forrás : kiskegyed.hu
forrás : kiskegyed.hu
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól
-
Katonaságnál dolgozó ezredes verte félholtra Bernadettet és a Magyar rendőrség semmit sem tesz és a egyéb illetékes szervek sem sokkoló tört...
-
2025. június 8-án Hargita megye prefektusi hivatala tájékoztatása szerint helyi és külföldi szakértők érkeztek Parajdba, hogy felmérjék a...

