A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Erdély és Székelyföld -Belföld és Románia. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Erdély és Székelyföld -Belföld és Románia. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. június 16., hétfő

⚡ Az áramár-támogatás vége – mire számíthatnak a romániai háztartások?

 


Mi változik júliustól?

  1. július 1-jétől Romániában visszavonásra kerül az az állami támogatás, amelyet 2022-től kezdve adtak az elektromos áram díjához. Ez több millió háztartás számára komoly kiadásnövekedéssel jár majd.

A korábbi kedvezmények – régi vs. új árak

Eddig a következők szerint differenciált az állami támogatás:

Fogyasztási kategóriaTámogatott ár
0–100 kWh/hó0,68 lej/kWh
100–255 kWh/hó0,80 lej/kWh
255+ kWh/hó1,30 lej/kWh

Júliustól ez a rendszer megszűnik, így a tényleges piaci árat kell majd fizetni – ami ahol nagyobb kedvezményt élveztek, akár kétszeresére is emelkedhet. Általában 30–50%-os áremelkedésre lehet számítani.

Milyen lépéseket tehetünk?

Szakértők azt javasolják, hogy érdemes összehasonlítani a piaci árakat az ANRE (Országos Energiaszabályozó Hatóság) hivatalos összehasonlító oldalán. Ez segítséget nyújt abban, hogy érdemes-e szolgáltatót váltani – akár jobb kondíciókat találva.

Szolgáltatóváltás: mit kell tudni?

  • Májusban már kiküldték az értesítést az ügyfeleknek arról, hogy júliustól mi változik.

  • Aki június 10-ig ellenőrzi a tájékoztatót és úgy dönt, szolgáltatót vált, az három hétig, azaz július 1-éig megteheti .

Nagy‑Bege Zoltán energiaügyi szakértő szerint az elsődleges szempont, hogy milyen szerződéses ár van jelenleg, és hogyan viszonyul ez a piaci lehetőségekhez.

Mire figyeljünk az új ajánlatoknál?

  • Főleg azt, mennyi ideig érvényes az ár – egyes piaci csomagok csak rövid ideig garantálják az alacsony díjat, míg az “egyetemes”, hatósági árak általában egy évre szólnak.

  • A fix árú ajánlatoknál sem feltétlenül fix ár szerepel – a rendszerek eltérőek lehetnek értelmezésükben .

  • A dinamikus tarifák csak azoknak ajánlottak, akik jól tudják időzíteni a fogyasztásukat – olcsóbban fogyasztanak nappal, és kerülik a csúcsidőt .

Lesz új támogatás?

A korábbi rendszer helyett a kormány jövőben név nélküli, feltölthető kártyán utalja a támogatást – minden egyes hónapban, ameddig valaki jogosult – de ennek részleteiről még folynak a megbeszélések .


Összegzés

  • Július 1. – megszűnik az áramár-támogatás

  • Eddig 0,68–1,30 lej/kWh volt kedvezményes fogyasztástól függően

  • Ezután piaci árak jönnek +30–50% emelkedéssel

  • Mit tegyünk? Érdemes átnézni az ANRE árösszehasonlító oldalát, ha szükséges, szolgáltatót váltani, és alaposan tanulmányozni az új tarifákat.                      #villany #curent #aram #nagyaremelkedes #electrica #anre #romania 

2025. június 8., vasárnap

Parajdi sóbánya katasztrófája – szakértői javaslatok és azonnali intézkedések

 2025. június 8-án Hargita megye prefektusi hivatala tájékoztatása szerint helyi és külföldi szakértők érkeztek Parajdba, hogy felmérjék a helyzetet és javaslatokat tegyenek a korond-patak vízeróziójának mérséklésére.



Gátépítés, vízcsökkentés

  • Egy kb. 40 cm magas ideiglenes gát már elkészült szombaton, egy másik pedig vasárnapra fejeződött be.

  • A szakemberek célja:

    • lassítani a patak áramlási sebességét,

    • stabilizálni a vízszintet a talajsüllyedés-veszélyes részeken,

    • csökkenteni az eróziót és a sótartalom terjedését az alsóbb szakaszokon.

Sókoncentrációk változása

  • A meder közeli tárnákban a sótartalom 280,78 g/l-ről 287,05 g/l-re nőtt, míg a József-bányánál 286,62 g/l-ről 288,2 g/l-re emelkedett.

Szakértői támogatás és nemzetközi együttműködés

  • Spanyolországból, Hollandiából, Németországból és Magyarországról érkeztek szakértők, akik a román hatóságokkal közösen dolgoznak a műszaki védekezés kiépítésén.

Evakuálás és biztonság

  • A rosszabb forgatókönyv elkerülése érdekében az evakuálás további legalább 20 napig érvényben marad.


✅ Összefoglaló

  • A szakértői javaslatok megvalósítása – ideiglenes gátak, nemzetközi műszaki támogatás – segít stabilizálni a bánya körüli környezeti veszélyhelyzetet.

  • A víz és só koncentrációjának szigorú monitorozása, valamint az érintett közösségek védelme (evakuálás, tájékoztatás) alapvető fontosságú a következő hetekben.

#parajd #sobanya #katasztrofa #frisshirek

2025. március 10., hétfő

2024. március 25., hétfő

Az Eon Románia a Ki Akar lépni Romániából.

A Ziarul Financiar és több más újság is megírta,miszerint az Eon ki akar lépni Romániából,a gázszolgáltatási üzletágból.

Már egyre több az érdeklődő irántuk köztük van a Romgaz-Hidroelectrica vallalat,de a Francia Engie is érdeklődik irántuk.


#eon #engie #kiakarlepni #energia

2023. november 15., szerda

Rares Bogdan a PNL Bucuresti alelnöke 30.000 euros karórával ment a szegény emberek közé PNL-PSD kampányra

Rares Bogdan a PNL Bucuresti alelnöke 30.000 euros karórával ment a szegény emberek közé PNL-PSD kampányra


Egy Bukaresti fedett piacra érkezett Rares Bogdan a Pnl Bucuresti Alelnöke meg egy 30.000 euros karórával.És szegényke annyira buta és pökhendi,hogy azt sem érti az emberek miért háborognak ezen.Csak jelezném a piacon olyan emberek voltak akik nincs amiből ételt vegyenek vagy esetleg nincs pénzük,hogy kiváltsam a gyógyszereket.Vagy nincs élelmre se pénzük és ez időben a pnl Bukaresti alelnök francol egy nagyon drága luxus órával ami az alábbi képen látható.SZÁNALOM : 


kép forrása : https://adevarul.ro/politica/rares-bogdan-rolex-piata-explicatii-2315913.html

2023. július 27., csütörtök

FRISS HÍR SOKKOLÓ IDŐJÁRÁST OKOZOTT NAGYVÁRADON A HARP AMERIKA IDŐJÁRÁS FEGYVERE

FRISS HÍR SOKKOLÓ IDŐJÁRÁST OKOZOTT NAGYVÁRADON A HARP AMERIKA IDŐJÁRÁS FEGYVERE

BRUTÁLIS KÁROKAT OKOZOTT A HAARP AMERIKA IDŐJÁRÁS MODIFIKÁLÓ PROGRAMJA,DE VAN KÍNÁNAK ÉS AZ OROSZOKNAK IS.

Aki még nem tudja mi a HAARP program csatoljuk a képet és írja be a keresőbe hogy harp program vagy haarp időjárás módosítás és akkor olvassatok utána


Íme a brutális videó amit a tiktokrol kaptunk sokkoló és ez még csak a kezdet : 


Mert időjárás blokádot akarnak hogy ne engedjenek senkit a lakástol távolabb 15 percre és azt is gyalog.És ahhoz hogy a nagy reszetálást megcsinálják ahhoz ez kell szétvernek mindent mert az emberek hanem nem fognak hinni nekik.

És sajnos benne van amerika a nato a nasa china az oroszok es ukrajna es az egesz másszoval ezek mind a 666 emberei.


Irjátok le kommentbe vagy küldjetek videót hogy nálatok mitörtént az idöjárással az elmult napokban.



#brutalisidojaras #nagyvarad #haarp #amerika #romania #tonkretesznek #nagyviharnagyvaradon #nagyvihar

2022. június 1., szerda

Marosvásárhelyre érkezik június 2-án, csütörtökön a Boldogasszony Zarándokvonat!

Marosvásárhelyre érkezik június 2-án, csütörtökön a Boldogasszony Zarándokvonat!



A vonat 17:58-kor érkezik meg a marosvásárhelyi állomásra és 40 perces pihenőt követően 18:38-kor robog tovább Csíksomlyó felé!
Szeretettel várunk mindenkit erre az alkalomra, imádkozzunk, fohászkodjunk együtt a marosvásárhelyi vasútállomáson 2022. június 2-án, 17:58 órától!
Mindenkit szeretettel várnak az idén már kilencedszer Csíksomlyóra robogó Boldogasszony Zarándokvonat szervezői!

2022. február 15., kedd

Olvasóink jelezték elképesztő mik mennek végbe Romániába

 Olvasóink jelezték elképesztő mik mennek végbe Romániába


                                                      A kép ilusztráció:

Olvasóink jelezték,hogy a maros megyei Állategészségügyi Igazgató a megyétől amikor ki megy terepre ellenőrizni az állategészségügyi hatóság ellenőre az állatokat,kivételez az állattartokkal és egyikhez bemegy a másikhoz nem és diszkriminálja a gazdákat egyikre jó nagy büntetést sózz rá a másikat nem is ellenőrzi.


Ezúttal meg szeretnénk kérdezni tőle,hogy miért nem tartja be a törvényt és miért tesz kivételt a Nagy UDMR-RISTA állategészségügyi megyei hatóság ellenőre a gazdák között,ugyanis aki 1 vagy 2 állatot tart az nem számít hány jószágot tart ugyanúgy kell mindenkit ellenőrizzen és ha valamit talál akkor ugyanúgy büntessen mindenkit.


Nem,hogy egyikhez bemegy és mindenbe beleköt a másikhoz be se megy.Akinél pajta van az udvaron szerintem ott mindenkihez be kéne nézzen mi és hogy van.



Ez jelenti azt amikor pártszínek alapján alkalmaznak valakit és az nem tartja be a törvényeket és azt csinál amit akar,mert nem fél senkitől mert tudja,hogy úgysem rúgják ki.A törvény mindenkinek törvény nem csak egyeseknek és másoknak nem.


Az ilyen Állat Egészségügyist fel kell adni emberek a törvényszékre,hogy tanuljon becsületet,és vagy betartassa a törvényt mindenkivel vagy húzzon haza és ne menjen senkihez.



Csak ugyebár mindenki tudja az UDMR-ristásak,hogy intézik a dolgokat maguk körül.Szerintem nem kell bemutatni senkinek öket.És jelenteni kell a diszkriminációs tanácshoz is,hogy ne gondolja az illető,hogy ő bármit meguszhat.Hadd kapjon büntetést.




Továbbá azt is csinálta sok embernél,hogy ment ellenőrizni az állatokat bement az udvarra nem is szólt a gazdának a szándékáról hanem usgyé be a csűrbe és a pajtába álljon meg a verekedés ahogy mondani szokás,ha idegen helyre bemész egyszer megkeresed a tulajt és közlöd miért mentél oda és mit akarsz csinálni és utána csinálod mert az a terület nem a te tulajdonod és nem a Román állam tulajdona.

Én őszintén azon csodálkozok,hogy nem verték meg az emberek az illetőt mert nagyon sokat megenged magának.


Szégyen és gyalázat milyen emberek vannak manapság magas funkcióba az ilyen gané ember még azt sem érdemelné meg,hogy utcaseprő legyen,nemhogy igazgató.

Csak Hát az Udmr berkeiben magas a bűnözési ráta és bármi lehetséges.


Kíváncsiak lennénk,hogy a főnökei tudnak arról,mit művel az illető a térségben balavásár tol lefele és más térségekben ahova megy ellenőrizni.


Ha Önök is észleltek hasonlot kérem írják meg nekünk mert ezek a mocskos korrupciós ügyek nyilvánosságra kell kerüljenek.




2021. december 14., kedd

Friss-Friss-Friss Hír letartóztatták Diana Iovanovici Șoșoacă ügyvédnő és Parlamenti képviselő férjét nagyon sokan politikai letartoztatásrol beszélnek,

Friss-Friss-Friss Hír letartóztatták  Diana Iovanovici Șoșoacă ügyvédnő és Parlamenti képviselő férjét nagyon sokan politikai letartoztatásrol beszélnek,



Horror ami Romániába történik  Diana Iovanovici Șoșoacă is le akarják csukni ha sikerül feloldják a Parlamenti képviselői

védettségét mert amíg azt nem sikerül feloldják addig nem tudják letartóztatni mert

teljeskörü jogi védelmet élvez.
Ja és miért akarták letartóztatni vagy még durvább ha nem tudják letartóztatni be

akarják dugni egy elmegzogzintézetbe,hogy örökre bedugják a száját ugyanis

Klaus Iohannis áruló elnök és Raed Arafat egészségügyi Államtitkár Róla és

társaikról és a kovidrol

nagyon sok az normális ember szemei elől  elrejtett információt tett közzé a facebookon

és nagyon sok platformon az Ügyvéd és képviselő asszony aki anno az Aur

színeibe került be a Román Parlamentbe.

És Sosoaca képviselő asszony nagyon védi a Román népet és Romániát a

kizsákmányolás és a nácizmus ellen amit a Iohannis elnök korszaka hozott el

Romániába már odáig fajultak a dolgok hogy a facebookot a google és akit tudtak

minden céget lefizetett a Iohannis és Arafat és Hunorka és Florin Catu és társai a

rablóvezérek, gyilkos társai csak hogy elhallgattassák az asszonyságod mert olyan

titkokat mondd el az embereknek live ban amit ezek a rablo gyilkosok nem akarnak

hogy az emberek megtudjanak.

Például volt olyan kovid osztály ahol szándékosan hidegbe tartották a betegeket

Romániába Klaus Iohannis és Raed Arafat és Kelemen Hunor és Florin Catu utasitására

azért,hogy minél nagyobb tüdőgyulladást kapjanak el és minél többen meghaljanak

és annak ellenére,hogy az embereket nem kéne inkubálniuk és mesterséges altatásba

részesítsék mert téves a kezelés és mind emiatt bele fognak halni ök ugyis altassak

őket az egészet aki oda bemegy és nem adnak szándékosan kezelést nekik hogy minél

több legyen a halott,hogy minél több pénzt tudjanak kérni az Uniotol.Az emberek végül

nem a koronába halnak meg hanem a téves vagy a megnem kapott kezelésekbe és a hidegbe.

És minál több embert rátudjanak venni a Sátán megpecsételését felvegyék vagy az

úgynevezett oltást ami nem is a betegségről szol hanem,hogy minél több embert

megöljenek és lenyomoritsanak vele és minél több pénzt fel tudjanak vasalni az

Európai Stanista szövetkezettől attól az Europai uniotol aki egyre jobban hasonlít

Hitler tetteihez és Hitlerhez.

Akkor megöltek erőszakkal veréssel és gázkamrákba és éheztetéssel ,most meg

megölnel a nincstelenséggel és a korlátozásokkal és az oltásokkal és az stresszel és stb.

Lázadjatok emberek és menjünk ki az utcára és ha kell rá a parlamentre minden országba

nem csak Romániába addig amíg nem késő mert hamarosan túl késő lesz.

Ébredjetek fel emberek az alvásból már.ÉBRESZTŐ A REALITÁS NEM AZ AMIT A SOK

POLITIKUS HAZUDIK NEKTEK A TV ÉS ÚJSÁGBAN AZ OLTÁSRÓL ÉS A BETEGSÉGRŐL.

Ez az egész cirkusz nem is a kovidrol szól hanem arról,hogy minél jobban bekorlátozannak

minket.

2021. november 24., szerda

FRISS-FRISS-FRISS HÍR-Berlini fallal választotta el a Kaufland Románia az összes romániai Kauflandba az oltottakat a benem oltott személyektöl.

FRISS-FRISS-FRISS HÍR-Berlini fallal választotta el a Kaufland Románia az összes romániai Kauflandba az oltottakat a benem oltott személyektöl.



Ahogy több olvasónk is beszámolt arról,hogy a döbbenet fogta el amikor a kauflandba ment vásárolni és meglátta milyen kerítéssel választotta szét az üzletet kint ahol a többi kis üzlet található.Mert,hogy a kauflandba be lehet menni oltás igazolás nélkül de a kis üzletekbe amik kint a Galériába vannak oda már nem lehet.

Nos a kérdésem az lenne a Román Sátánista seggnyaló kormányhoz és az összes Kaufland vezetőhöz és azokhoz akik behódoltak ennek a diszkriminatív dolognak,hogy a virus a kerítésen nem megy át ??


Azta vírust ami csak 3% öli meg annak aki

elkapja ezért van

ekkora cirkusz,többen halnak meg rákban,és

daganatos

betegségekben és cukorbetegségben és

balesetben mind

ebben a covid cirkuszban és akkor mire fel ez a

nagy cirkusz

attól az életet nem lehet megállítani mert

valaki elkapta.

Ezt kellene a fejekbe bele vésni.



És,hogy miért kötelezik az oltás felvételét mert úgyis nagyon kevés a beoltott személy Romániába és ugyis nagyon sokan nem akarják felvenni az oltást mert nagyon veszélyes és még szinte semmit sem lehet tudni róla,mert 2023 év végéig kísérleti teszt alatt van.


Siralmas ami történik Globálisan Covid hazugság alatt totális cenzúra és extrém átverések stb.Ha nem állunk a sarkunkra akkor durva dolgok fognak történni velünk mindannyiunkkal.


Már csoportok is jöttek létre az interneten az oltásokkal kapcoslatba és nagyon durva dolgokrol számolnak be sokan azok akik már felvették.


2021. november 1., hétfő

FRISS-FRISS-FRISS Hír 2 hetes Globális áram leállás fog bekövetkezni az elkövetkező időszakban,Ami akár 2 hónapra is elhúzódhat vagy még több idöre is.

FRISS-FRISS-FRISS Hír 2 hetes Globális áram leállás fog bekövetkezni az elkövetkező időszakban,Ami akár 2 hónapra is elhúzódhat vagy még több idöre is.

Sokkoló információk kerültek napvilágra Globális áramkimaradás jön.Ausztria,németország és más országok már gőzerővel készülnek ennek a bekövetkeztére.

Készüljetek fel emberek mert brutális időszak elé nézünk úgy tűnik,hogy eljött a vég,Jön az Antikrisztus.

Legyen otthon fa tüzelni,konzervek minél több idöre,víz ivó és mosdó víz,szappan és tusfürdő és sampon,és gyertya és wc papír stb és kenyér liszt hogy kenyeret tudjatok sütni és sok más amire hosszú távon szükségetek lesz,hogy túléljük.

És készpénz és üzemanyag mert nem tudni meddig nem lesz Globálisan villany emberek.

Jön az ANtikrisztus emberek,azért ez a sok gonoszság és fájdalom a földön.

Készüljetek fel,hogy érjen váratlanul.

Íme a videó amit közzé tett Austria a népességnek:


Sokkoló dolgok fognak következni emberek.Készüljetek fel mert durva nagyon durva dolgok következnek hamarosan.



2021. október 5., kedd

FRISS-FRISS-FRISS Megbukott a Catu és Udmr terrorista Sátánista kormány Romániában

 FRISS-FRISS-FRISS Megbukott a Catu és Udmr terrorista Sátánista kormány Romániában


281 képviselő szavazott a Catu Udmr Sátánista Románia ellenes kormány megbuktatására és átment  a szavazás és megbuktatták


őket.


A szavazás azért indult el amit a psd és az USR és az Aur képviselöi is megszavaztak mert az egész Romániát a Catu kormány és az UDMR a Gazdasági összeomlás szélére sodorták.


Sokan a normál emberek közül már oda kerültek,hogy a számlákra sincs pénzük és ételre sem semmire.


Na köszönjük szépen ilyen kormánybol nem kérünk.


Ja mielőtt leszavazták volna a retkes terrorista Sátánista kormányt nagyon sok sürgősségi rendeletet kihirdettek a retkes haza Áruló Iohannissal az élén.Többek között azt hogy az Audiovizuális tanács bárkit be tudod cenzúrázni úgy a Youtubon mind bármilyen virtuális oldalon,ha éppen a kormány erre ad megbízást mert most már van legális jóga ehhez.Bármilyen fizikai személyt meg tud ezentúl büntetni ha úgy véli az Audiovizuális tanács,hogy megsértetted a törvényt.


Szánalmas esküszöm.


FRISS-FRISS-FRISS-Most ebben a percben megy a szavazás a Catu terrorista kormány ellen Romániába

FRISS-FRISS-FRISS-Most ebben a percben megy a szavazás a Catu terrorista kormány ellen Romániába



Hamarosan kiderül,hogy megbukik-e a Román pnl udmrista terrorista kormány


Futoszalagon hamisitotta az utóbbi napokban is a Catu pnl és udmr kormány a hivatalos okmányokat úgy a korona vírussal kapcsolatban mind egyébbel kapcsolatban.


2021. augusztus 22., vasárnap

Piros fehér zöldbe öltözött a Brassó felirat Augusztus 20-ikán a Magyar Államalapítás alkalmából

 Piros fehér zöldbe öltözött a Brassó felirat Augusztus 20-ikán a Magyar Államalapítás alkalmából





Nagyon megtisztelő döntésre szánta el magát Brassó Polgármestere Allen Coliban,piros fehér zöldbe öltöztette Brassó feliratát Augusztus 20-dikán egész éjjel reggelig.


Nagyon sokan a facebookon és már közösségi platformokon pozitívan üdvözölték a döntést.


A fotókat mi készítettük.

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól