A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Egézség megörzése. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Egézség megörzése. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. augusztus 27., szerda

Milyen kenyeret kapnak a marosvásárhelyi állami kórházakban azok, akik búzaallergiásak és gluténérzékenyek? Csúfság tetőfokon. Önök küldték nekünk, hogy megmutassuk a világnak.

 


Milyen kenyeret kapnak a marosvásárhelyi állami kórházakban azok, akik búzaallergiásak és gluténérzékenyek? Csúfság tetőfokon. Önök küldték nekünk, hogy megmutassuk a világnak.


Orvosként tudniuk kellene, mivel jár, ha valaki allergiás a búzára vagy az árpára, és mégis elfogyasztja: anafilaxiás sokkot kaphat, amely akár halállal is végződhet. Szégyen, Maros Megyei Tanács, amit tesztek, és szégyen, kedves kórházigazgatók, valamint tisztelt Egészségügyi Minisztérium! Ezt a problémát a jövőben meg kell oldani.


Tudjátok, léteznek puffasztott kukorica-, rizs- és más kenyerek, amelyek élesztő- és búzamentesek. Ezeket a betegek biztonsággal fogyaszthatják. Nem ártana utánanézni a dolgoknak, és betartani az előírásokat, mert a betegek elegendő egészségbiztosítást fizetnek havonta – lenne miből megvásárolni a megfelelő élelmiszert.


Ja, és ideje volna a húsokat rendes olajban megsütni, nem pedig olajat olvasztott vajjal keverve, mert a végeredmény egy büdös hús, ami ehetetlen. Otthon is ilyen kotyvalékban szoktatok húst sütni? Vagy rendes olajban?


#gluten #buzaskenyer #csufsagolnak #mitadnak #abetegeknek

2025. augusztus 17., vasárnap

2021. április 5., hétfő

Egyre többen halnak bele az oltásba Romániába

 



Egyre többen halnak bele az oltásba Romániába



Egyre több ember hal bele az oltásba Romániában és a világ más tájain.

Nem biztonságosak cseppet sem a korona vírus oltások és ezért egyre többen halnak bele az oltást követő 1ö napban.

2020. november 15., vasárnap

Súlyos Tragédia történt a Piatra Neamti kórházban Romániában az intenzív osztályon ( képek )

 Súlyos Tragédia történt a Piatra Neamti kórházban Romániában az intenzív osztályon ( képek )









Még az ágyak is megégtek 10 ember halt meg eddig élve égtek szörnyű halált és további 7 ember van súlyos állapotban.


Ez a tragédia is megmutatja mi történik ha a politika be avatkozik a dolgokba és analfabéta semmihez nem értő korrupt emberek kerülnek vezető pozícióba.


Mert Romániában az állami szektorba csak úgy lehet megpályázni egy állást ha valakit ismer az ember valahol vagy benne van 1 pártban.


Másképp semmi esélyed megpályázni 1 állást,és nem számít ha semmihez sem értesz semmit se tudsz és inkompetens vagy csak légy hű a párthoz.


Szomorú,hogy ezért mások bele kell halljanak a korrupció miatt.

A moldvai város kórházának intenzív osztályán tűz ütött ki szombat este. A két kórteremben 17 COVID-beteget kezeltek, tizen közülük meghaltak, és heten súlyos állapotban


2020. június 21., vasárnap

Koronavírus állás Romániába ma június 21.2020.

Koronavírus állás Romániába ma június 21.2020.





És ezt írom azoknak is akik verték a mejüket a közösségi oldalakon főleg a Facebookon,hogy Hargita megyében nincs és nem is lesz Korona vírusos beteg,fertőzött személy hát íme a fent lévő illusztráció nem arrol árulkodik.AZT MONDTÁK HOGY : Isten őket megvédi akkor mégse??vagy most mi van??Mert hogy ők járnak templomba és a magyart szereti Isten,ez nagyon Nacionalista 







kijelentésnek tűnik,és Diszkriminatívnak és egyben betegesnek is a többi Náciora nézve,mert szerintem Isten minden Náciot szeret és mindenkit mert mindenkit ö teremtett és mindenki a gyermeke.Szánalmas aki ezt a nehéz helyzetet is így fogja fel.


Több megyét is meghaladott Hargita megye a megyék akiket meghaladott Teleorman,Giurgiu,Tulcea,Prahova,

Calarasi,Salaj,Satu Mare,Valcea,stb.


Ha ilyen ütemben nőni fognak a fertőzöttek száma Hargita megyében akkor a megye bekerül akár a TOP 10 legfertőzöttebb megye közé.



2020. március 31., kedd

Teljes Karantén zár alá került Suceava és a környező falvak lakói Romániában a Korona Vírus miatt

Teljes Karantén zár alá került Suceava és a környező falvak lakói Romániában a Korona Vírus miatt




Teljes Karantén zár alá került a tegnap este 23:00 órakor Teljes Suceava és a környező falvak lakói mert annyira elterjedt a Megyében a korona vírussal fertőzöttek száma minek után egy orvos bement a kórházba a Megyei Klinikára és azt hazudta,hogy ő biztos nem járt külföldön,és persze hogy járt és 15 napos házi elkülönitésbe kellett volna üljön,hogy kiderüljön valóban fertőzött miatta nagyon sok ember megfertőződött és meg is halt rövid időn belül.593 korona fertőzött beteg van Suceavaba Romániába.


Olyan betegek fertőzöttek meg az orvos és a korház igazgató felelötlen viselkedése miatt akik bevoltak egyéb egészségügyi gondok miatt ultava abba a Suceavai kórházba.


Emiatt a járvány lejárta után amikor minden visszaáll a normális kerékvágásba szerintem nagyon sok törvényszéki eljárás veszi kezdetét,és nagyon sokan börtönbe fognak kerülni azért mert szándékosan megöltek vagy megfertőztek másokat.

Horror,hogy milyen emberek vannak manapság magas pozíciókban akik képesek szándékosan mások megölésére.

2020. március 28., szombat

Friss, friss, friss hír Károly herceg is megfertőződött a korona vírussal.

Friss, friss, friss hír Károly herceg is megfertőződött a koronavírussal.





 Ahogy már biztos értesültek önök is Károly herceg is megfertőzödött korona vírussal Angliában, és még nem tudni hogy hány családtagját  fertőzte meg a herceg.


A Balmora  kastélyban vonult karanténba a herceg és onnan dolgozik hogy ne Fertőzzön meg másokat.


A Királynő legutóbb március 12-dikén találkozott a herceggel így nem tudni hogy ha ő megfertőzött.

2020. január 25., szombat

FRISS-FRISS-FRISS- HÍR MÁR FRANCIAÓRSZÁGBAN IS MEGJELENT A KORONA VÍRUS!!!!

FRISS-FRISS-FRISS- HÍR MÁR FRANCIAÓRSZÁGBAN IS MEGJELENT A KORONA VÍRUS!!!!



MÁR A FRANCIÁKHOZ IS MEGÉRKEZETT A KORONA VÍRUS ÉS MÀR CSAK ÓRÁK KÉRDÉSE ,HOGY BEISMERIK HOGY  MEGJELENT BUKARESTBE IS HISZEN NAGYON SOK A LÁZAS EMBER ÉS AZ ERŐSEN MEGHŰLT ÉS SÚLYOSAN KÖHÖGŐ EMBER.

2019. október 3., csütörtök

Két fajta tüsfürdöt hív vissza a Kaufland mert veszélyes baktériummal fertőzött,azonnal vidd vissza.

Két fajta tüsfürdöt hív vissza a Kaufland mert veszélyes baktériummal fertőzött,azonnal vidd vissza.


Két tipusu tüsfürdöt hívott vissza a Kaufland mert veszélyes baktériummal fertőzött Pluralibacter gergoviae. 

Extrém fejfájást és egyéb fertőzéseket okoz ez a baktérium faj.Főleg azoknál okoz nagy galibát akiknek a szervezete le van erősen gyengülve.

Ha vettél és van otthon Bevola tüsfürdöd Mangó és barack illatú illetve Vadrózsásat 500 ML.Akkor vidd
vissza nem muszáj meglegyen a kasszabonod,anélkül is visszaveszik,és vissza adják a pénzed.

A német cég Weulbier-Kosmetik GmbH, egy rutin ellenőrzés alapján vette észre,hogy ez a két termék baktériummal fertőzött.
És azonnal vissza kérték az összeset.

forrás : mediafax.ro




2019. augusztus 1., csütörtök

A Román kormány hétfőn új Gazdasági adót vezet be a nagyon sok cukrot tartalmazó üditökre és emeli a jövedéki adót a cigarettákra szeptember 1 -töl.

A Román kormány hétfőn új Gazdasági adót vezet be a nagyon sok cukrot tartalmazó üditökre és emeli a jövedéki adót a cigarettákra szeptember 1 -töl.

Ez azt jelenti hogy 100 ml üditönél ha 5 gramm cukor van az már meg lessz adózva,mert károsnak számit az egészségre.

Azok az üditök amelyek cukor tartalma 5-8 gramm között van 0,8 lejt-liter  fognak utána fizetni.És azok az üditök amelyek 8 grammnál több cukrot tartalmaznak 100 milliliternél 1 lejt kell utána adót fizetni /liter.

2019. május 12., vasárnap

8 Millió eurót költött a Coca Cola bundázásra az elmúlt évekbe,hogy befogja az Orvosok és a Tudósok száját ami az ők termékeiket illeti mennyire mérgezőek és veszélyesek a szervezetre nézve.


Elképesztő árat fizetett a Coca Cola üditöiralokat gyártó nagy vállalat lebundázásra,hogy bedugja a Tudósok száját arról mennyire mérgezettek is az általuk gyártott termékek a szervezetre.


A Lemonde állítása szerint a Coca Cola el titkolja mennyire súlyos egésségügyi gondokat tudnak okozni a Coca Cola termékek és elakarja terelni az emberek figyelmét az igazsságrol.

2010 -töl kezdve a Coca Cola közel 8 millió eurót fizetett ki különböző sport és esemény rendezvényeket rendező cégeknek.És különböző tudományos kutatásokat végző szervezeteknek is utaltak bőven pénzt.

A francia lap cikkje alapján 2015 de New York Times megírta az ebben az évben a rendőrség és egyéb hatóságok által végzett rendőrségi vizsgálatot aminek a következtében a Coca Cola azt ígérte,hogy azonnal közzéteszi a neveket kiket támogatott.



2019. március 22., péntek

Bárányhimlős lett, és kórházba került a kötelező védőoltások legnagyobb kritikusa

Bárányhimlős lett és kórházba került Massimiliano Fedriga olasz politikus, az Olaszországban bevezetett kötelező védőoltások hangos kritikusa. A politikus négy napot töltött megfigyelés alatt, miután a múlt héten elkapta a vírust, jelenleg otthon lábadozik – írja az Independent.
Fedriga a Matteo Salvini által vezetett, szélsőjobboldali Liga politikusaként hevesen bírálta a kormány korábbi döntését, amivel 12 betegség, köztük a bárányhimlő ellen is kötelezővé tették a gyerekkori védőoltást. Azok a gyerekek, akiket nem oltatnak be a szüleik, nem járhatnak óvodába és iskolába, a szülők pedig súlyos bírságokat kaphatnak a törvény szerint. Ezt az intézkedést nem mellesleg a 2017-es kanyarójárvány miatt kellett bevezetni, ami legalábbis részben az oltásellenesség miatt alakulhatott ki.
A törvénynek számos ellenzője akadt. Köztük volt Fedriga is, aki szerint nem helyes, ha a szülőkre ráerőltetik a védőoltásokat. A politikus egy interjúban egyenesen sztálinistának nevezte a törvényt.
Most azonban ő maga került kórházba a bárányhimlő miatt. A politikus a Facebookon jelentkezett be, miután többen örömüket fejezték ki a hír hallatán. A bejegyzésben Fedriga leírta, hogy nem tartja magát oltásellenesnek, és saját gyerekeit is mind beoltatta. Ugyanakkor úgy érzi, hogy a megfelelő eredmény eléréséhez nem erőszakot kell alkalmazni, hanem szövetséget kell kötni a családokkal.
Egy ismert olasz orvos, Roberto Burioni a honlapján azt írta: az eset intő példa lehet mindazon felnőttek számára, akik nem hajlandók beoltatni magukat vagy a gyerekeiket. Kiemelte, hogy ha például egy terhes nő kapja el a bárányhimlőt, a magzat egészsége is veszélybe kerül.
Az egyetlen módja, hogy elkerüljük az ilyen tragédiákat, ha mindannyian beoltatjuk magunkat, hogy megelőzzük a veszélyes vírusok terjedését
– írta.
Kiemelt kép: Andrea Ronchini / NurPhoto (AFP)

2019. január 22., kedd

Magyarországon már 3,5 hónapnál tartanak az egészségügybe ha valaki időpontot akar kérni hasi ultrahangot vagy egyéb orvoshosi vizsgálatra szeretne menni.

Magyarországon már 3,5 hónapnál tartanak az egészségügybe ha valaki időpontot akar kérni hasi ultrahangot vagy egyéb orvoshosi vizsgálatra szeretne menni.


Mert Magyarország fejlődik a Propaganda szerint-A REZSIM SZERINT.SZÁNALMAS. 

Siralmas állapotok vannak a Magyar egészségügyben.

2019. január 11., péntek

Az étcsokoládé hatásai

Az étcsokoládé számos pozitív tulajdonsággal rendelkezik


Segíthet a fogyásban

A kakaóban sok afehérjeés a rost, ezért ha szigorú diétánk közepette megkívánunk valami édeset, akkor legjobb, ha egy-két kocka étcsokit eszünk. Ráadásul egy holland kutatás szerint a csokiban lévő kakaó illata segít elnyomni az étvágyat, illetve csökkenti az éhségérzetért felelős ghrelin hormon termelődését.

Jót tesz az agynak

MR-vizsgálatok bizonyítják, hogy a csokifogyasztás élénkíti a keringést az agyban, amitől összeszedettebbek leszünk és jobban fogunk tudni koncentrálni. Az áldásos hatás már öt nap rendszeres étcsokifogyasztás után is érezhető.

Csökkentheti a szorongást

Egy 2009-ben készült kutatás bebizonyította, hogy ha két héten át mindennap megeszünk 40 gramm étcsokoládét, akkor ez csökkenti a szervezetben a kortizol nevű stresszhormon szintjét. Kevésbé leszünk stresszesek, jobb lesz a hangulatunk, kevésbé leszünk feszültek.

Hatékonyabb lesz tőle az edzés

Az étcsokiban lévő katekinek és epikatekinek hatására nő az izmok tápanyagfelvevő képessége, így sportolás alatt nagyobb energiával dolgoznak, valamint gyorsabban is regenerálódnak. Így több kalóriát égetünk, egyúttal izomlázunk sem lesz olyan erős.

2019. január 5., szombat

Így fog kinézni a Dél Pesti Centrum kórház


Nyilvánosságra hozták a Dél-Pesti Centrumkórház látványterveit, írja a magyarepitok.hu

Korábban 188 milliárd forintot különítettek el a fejlesztés előkészítésére és kivitelezésére, ami többek között a korábbi Egyesített Szent István-Szent László Kórházból jön létre.

Mint írják, a főépület közvetlenül a Nagyvárad téri aluljáróból is elérhető lesz, illetve a beruházás részeként 1200 új parkolóhelyet hoznak létre.
Galériánkat itt tekintheti meg:





2018. október 20., szombat

FIGYELEM EXTRÉM MAGYARELLENESSÉG- Hat évet kell várni egy bokaprotézisre az Ortopédiai Klinikán Magyarországon

FIGYELEM EXTRÉM MAGYARELLENESSÉG- Hat évet kell várni egy bokaprotézisre az Ortopédiai Klinikán Magyarországon írja a 24.hu


Ezt a műtétet az országban jelenleg csak a Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinikáján végzik, a klinika pedig azt írta az ATV Híradónak, hogy ők mindent megtesznek azért, hogy a várakozási idő csökkenjen. A Klinika hozzátette: ha csökkene a várakozási idő, arról tájékoztatják a betegeket.
Az egészségügyi szakjogász pedig azt mondta, a bokaprotézis műtét, az egy nagyon ritka műtét, ahol sokan várakoznak egyszerre.

2018. augusztus 1., szerda

Szerbia területén idén eddig három személy halt meg nyugat-nílusi lázban. Mindhárman dél-bácskaiak.

Negyvenegy személynél jelezték a fertőzés súlyos tüneteit.
Zoran Radovanović epidemiológus szerint ez csak a kezdet. Úgy véli,
több ezer szerbiai polgár hordozza magában a nyugat-nílusi vírust.
Augusztusban akár komolyabb járványra is sor kerülhet. Szerencsére csak a fertőzöttek egy részénél, főleg az idősebb embereknél és a kimondottan gyenge ellenálló képességgel rendelkező embereknél jelentkeznek komolyabb tünetek és következmények.
A szúnyogcsípés által terjedő fertőzés lappangási ideje két-három hét.
A fertőzött ember ezután izom- és ízületi fájdalmakat, fejfájást érez, majd belázasodik. A meggyengült egyének számára a csípés akar halállal is végződhet.
A nyugat-nílusi láz ellen egyelőre nem létezik semmiféle ellenszer, nincs oltóanyag.
(informer.rs és delhir nyomán)

2018. április 24., kedd

Egy katonán végezték el a világ első pénisz-transzplantációját

Veterán katonán végezték el a világ első pénisz-transzplantációját. A katona, aki egy robbanás során sérült meg Afganisztánban, teljes pénisz és herezacskó-transzplantáción esett át.
A kilenc sebészből és két urológusból álló csapat a baltimore-i kórházban 14 órán át operálta a férfit, akinek nemzetiségét és személyazonosságát nem fedték fel. A műtétet még március 26-án végezték el, de csak most hozták nyilvánosságra.
Az orvosok egy elhunyt donor teljes péniszét, és a hozzá tartozó, herék nélküli herezacskókat, illetve a hasfal egy részét ültették át. "Mikor a műtét után felébredtem, végre normálisabbnak éreztem magam...újra volt önbizalmam, mintha újra minden rendben lenne" - nyilatkozta a páciens, aki balesete után sokáig nem tudta feldolgozni a történteket.
A műtét jól sikerült, a férfi a héten hagyhatja el a kórházat. "Reméljük, hogy ez a transzplantáció segít ennek a fiatalembernek, hogy ismét normálisan funkcionáljon az érintett testrész, mind a vizelési, mind a szexuális funkciókat tekintve" - mondta Dr. W.P. Andrew Lee, az orvoscsoport feje. Bár reményeik szerint a férfi ismét élhet majd szexuális életet, utódokat nem fog tudni nemzeni, mivel saját heréi a balesetben megsemmisültek, egy donortól átvett here, illetve az abban található genetikai örökítőanyag pedig komoly etikai kérdéseket vetnének fel, hiszen egy ilyen esetben az abban található sperma nem a páciensé, hanem a donoré volna.

2018. február 22., csütörtök

FRISS-FRISS-FRISS-Meghalt Lázár Bence



Az Újpest FC labdarúgójánál 2015-ben diagnosztizáltak leukémiát. A többszörös utánpótlás válogatott labdarúgó eztán a sport televízióban szakkommentátorként maradt bent szeretett sportága vérkeringésében, és azóta folyamatosan küzdött a betegség ellen.
Akadtak biztatóbb időszakok az életében és mélypontok, mígnem kedden a családja tett közzé felhívást,hogy gyermeküknek vérre lenne szüksége. Sajnos már későn, nem tudtunk neki segíteni.
A Lázár család sorai:
Mélyen megrendülve tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Lázár Bence 2018. február 22-én hajnalban az angyalokhoz költözött és mától egy csillaggal több ragyog az égen. Bence is úgy akarná, hogy a neki szánt véradások más betegtársain segítsenek, ezért kérjük akik tervezték holnap menjenek el vért adni. Hisszük és tudjuk, hogy Bence már az égi csapatban focizik, hiszen ez volt az élete.
Lázár Bence: nyugodj békében!

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól