A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Magyaroszág. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Magyaroszág. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. augusztus 3., szombat

Márki Európa bajnoklett 2024.Gratulálunk.

Márki Európa bajnok
lett 2024.Gratulálunk.
#bajnok #hurra #Marki

2022. április 3., vasárnap

Friss friss friss Hír szavazási csalásra buzditsa Orbán Viktor a Fidesz Kdnp és az Udmr Erdélybe a konzulokat és a papokat ahol a szavazólapokat le lehet adni.

Friss friss friss Hír szavazási csalásra buzditsa Orbán Viktor a Fidesz Kdnp és az Udmr Erdélybe a konzulokat és a papokat ahol a szavazólapokat le lehet adni.


Mielőtt kézbesítik a szavazólapokat az összeset kicserélik előre előkészített lapokkal

azokat a borítékba levö szavazólapokat amelyeken nem a Fidesz kdnp-re és nem Orbán Viktorra van letéve a szavazás.


Marosvásárhely jedd felőli kijáratánál is ilyen ellenzékre leadott szavazólapokat dobtak ki ismeretlen tettesek.Írta meg a punctul és több másik hír oldal.


Orbán Viktor és a Terrorista bűnszervezete már semmitől sem riad vissza sunyiba hatalmas összegekkel bundázták le az összes olyan konzulátuson dolgozik és párt székhelyen dolgozókat ahol erdélyben és nem csak ezeket a szavazó lapokat le lehet adni,hogy mindent elkövessenek,hogy megnyerjék a választást ez az ember már Hitlert és a Kádárt is.

Szánalmas és ezt a Magyar nép tétlenül nézi mert szerintem ezt az embert ha még embernek lehet nevezni ezt a mocskadek terrorista nemzetellenes bűnözőt és bandáját csak erőszakkal lehet eltávolítani.


Ja és már a Román postát sem engedte,hogy kézbesítsék a szavazatokat mert akkor nem tudták volna kicserélni a szavazó lapokat amiken nem rájuk volt szavazva ezért arra kérték az erdélyieket,hogy ne küldjék el a szavazó lapokat a Román postával mert nem fognak odaérni,hát hogy is érjenek oda amikor a határig a magyar posta oda érnénk időbe ha nem küldték volna szándékosan késve el ezeket a szavazó lapokat hanem idejébe elküldték volna őket például minimum 4 honappal a szavazás elkezdése előtt,hogy legyen idejük a papíroknak visszaérni.Ja és még a magyar postára is rá van szólva a felsővezetékre,hogy mindent tegyenek meg,hogy egy szavazó lap se érjen célba idejébe,hogy tudják mind megsemmisíteni öket.


Szánalom,hogy mit meg enged Az Orbán Viktor magának és a magyar nép ezt mind elnézi neki.Egy merész demokratikus országba karóba húzták volna öt is és a követő táborát is,hogy ne üzérkedjen a nép pénzével és elég a templom epitésekböl és a stadion épitésekböl és ezidöba a magyar oktatás és egészségügy meghalt és az igazság szolgáltatás már nem is létezik magyarországon.Ha valaki meg meri büntetni vagy börtönbe zárni az orbán közeli teroristákat embercsempészeket akkor neki és a családjának magyarországról menni kell mert ellehetetlenitik az életét amig ezek hatalmon vannak na ez a szomorú valóság magyarországon.


A Román Nemzeti posta felis szólalt egy hivatalos közleménybe,hogy ne járassák le őket az Orbán és mocskos bandája mert ők végzik a dolgukat tisztességesen,és ha az orbán felrakta volna a szavazó lapokat idejébe akkor azok mind vissza értek volna.



2020. október 26., hétfő

REPÜLŐTÉRI ÉRTESÍTŐ - 2020. október 22.

 REPÜLŐTÉRI ÉRTESÍTŐ - 2020. október 22.



• Nemzetközi összefogás a légiközlekedés újraindításáért
• Több tízezer maszk, több millió négyzetméter fertőtlenített helyiség
• Új dedikált cargo járat indult Budapest és Csengcsou között
• Az ősz nagy visszatérője: újraindul az Emirates Budapest-Dubaj járata
• Repülőtér a színfalak mögött: kritikus rendszerek cseréjét végezte el a BUD

2020. július 29., szerda

Siránkoznak a Magyarok,hogy mi lesz az Indexel és a Magyar sajtóval

Siránkoznak a Magyarok,hogy mi lesz az Indexel és a Magyar sajtóval




Én erre csak annyit mondanék ti szavaztátok meg Orbán Viktort a Diktátort akkor kellet volna gondolkozni amikor megszavaztátok,hogy ennek mi lesz a következménye.




És biztos vagyok benne,hogy a kialakult helyzetre ami egész Magyarországot behálózza amióta Orbán Viktor az Elnök,a sok gyűlölet keltésre és a sok mocskolódásra amit uszit embert ember ellen és nemzetet nemzet ellen a sok lopások,csak hogy ö azt tudjon csinálni amit akar,szerény véleményem hogy ezen egy jó Istenes verés segítene eltörni kezét lábát és egy golyó a fejébe.Neki és a családjának is.Ezen a kialakult helyzeten meglátásom szerint már egyéb kiut nincs megoldás csak amit a fentiekben leirtam.


Hiszen ezt már nem lehet tolerálni amit elmüvel az egész országgal és Európával.


Már minden normális határon túlmegy ez a mocskos bűnöző féreg amit tesz nap mind nap Magyarországgal és a Magyarokkal.Lopás,csalás,hazugság,és sorolhatnám ami Orbániában történik.


És a közmédiában lévő hazugság gyárral is kezdeni kell valamit amíg nem késő szerény véleményem szerint hiszen már ott tartunk hogy családok ugranak egymásnak család tagok,barátok az Orbániai hazugságok miatt.


Mitől féltek Magyarok?  Hiszen ha Isten velünk kicsoda ellenünk?!


2020. július 4., szombat

Koronavírus a nagy kamu gyárbol MADE IN WHO ezúttal Hungary-bol lassan minden kiderül,sokkoló hírek ezúttal Magyarországról

Koronavírus a nagy kamu gyárbol MADE IN WHO ezúttal Hungary-bol lassan minden kiderül,sokkoló hírek ezúttal Magyarországról





11.000 embert teszteltek Korona vírus fertőzés gyanánt egész Magyarország területén önkéntes módon és még sokkolóbb hírek kerültek napvilágra mint Bukarestből ahol 5.000 emberből kaptak 4 fertözöttet ugyanis Magyarországon 11.000-ből csak 3 embert kaptak megfertözödve a új Koronavírussal.De szerintem aza 3 sem létezett csak valamit beirtak a papirokba,hogy ne háborogjanak az emberek,azon hogy bevoltak zárva feleslegesen honapokon át és több ezer munkahely szűnt meg vagy fog megszűnni ezentúl.Ja és Magyarországon még olyan nagy kamuval is megtöltötték a Hivatalos papírokat,hogy 2.500 ember volt már a 11.000 -ből valójában megfertőzve de már meggyógyultak belőle és az Egyének ezt észre sem vették és nem szorultak orvosi ellátásra na tudjátok ki veszi ezt a nagy hazugságot be én tuti,hogy nem.Nem volt ott semmi fertözött ugyanis ha lett volna és milyen veszélyes tüneteket állítottak be neki biztos tudtak volna róla az emberek.Csak a kerek számok a kamu számok jobban mutatnak a kormánynak is.


A tesztelést egész Magyarország területén élő embereken végezték önkéntens módon tehát nem volt kötelező mindenkinek résztvétel.


Ezek az esetek is megmutatják,hogy a Nemzetközi egészségügyi világszervezet hazudik és csal mint a vízfolyás a mi pénzünkön.És nem utolsó sorban a helyi kormányok.


2020. április 25., szombat

Hétfőtől kötelező a maszk, kendő vagy sál a BKV-járatokon

Hétfőtől kötelező a maszk, kendő vagy sál a BKV-járatokon


Hétfőtől kötelező a maszk, illetve az arcot eltakaró kendő vagy sál viselése a BKV járatain, a fővárosi boltokban és bevásárlóközpontokban, valamint csak így lehet igénybe venni a taxiszolgáltatásokat is 6 éves kor felett – közölte a BKV Zrt.

A közlekedési társaság közleményében azt írta:

a járványügyi veszélyhelyzet kihirdetése óta a fenntartó Fővárosi Önkormányzat és a BKV is mindent megtesz annak érdekében, hogy a közösségi közlekedésben résztvevőket, az utasokat és a közlekedési társaság munkatársait megvédje az esetleges fertőzéstől, fertőződéstől.

2020. április 20., hétfő

Hernád és Örkény között van ez a látvány.

Hernád és Örkény között van ez a látvány.

Megosztotta a Facebook oldalán Zoltán Jori aki azt állítja megkapta a neveket számla és egyéb okiratok formájában a szemét kupacba és arra kérte az illegális lerakott hogy 3 napon belül takarítsa el a mocskát amit szanaszét dobálják illegálisan mert hanem nem feljelentést tesz a Rendőrségen.



Ehhez,hogy micsoda egyedek vannak kötünk,hogy ilyen szinten szanaszét dobálnak mindent,anélkül hogy gondolkoznának miért nem rakja ki a szemetét a kapuba ha falunk lakik és jön a szemetes kocsi és elszállítja.


Az ilyen tetteket akik igy szennyezik a környezetet meglátásom szerint Börtönbüntetéssel kellene büntetni,továbbá oda rakni hogy mind össze takarítsa ami azon a gps koordináta helyen szemét van és szelektíven szállítassa el egy magán céggel hiszen ez nem normális,hogy szanaszét dobálják valaki a mocskát ilyen szinten.

2020. március 11., szerda

RENDKÍVÜLI HÍR AHIRAMISZAMIT - Országos veszélyhelyzetet hirdet a Magyar kormány, az egyetemi épületek bezárnak

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter 
szerda kora délutáni sajtótájékoztatóján közölte, hogy
bár a kormányülés még tart, a koronavírussal
kapcsolatos legfontosabb döntéseket meghozták.
 Ezek közé tartozik, hogy rendkívüli jogrendet, veszélyhelyzetet hirdetnek Magyarország teljes területére. Ez a legszélesebb jogosítványt biztosítja a hatóságok számára az eredményes védekezéshez, ezzel kapcsolatban a napokban több kormányrendelet is meg fog jelenni.
A veszélyhelyzet keretében beutazási tilalmat rendelünk el Olaszországból, Dél-Koreából, Iránból és Kínából, senki nem léphet be ezekből az országokból, csak a magyar állampolgárok, de esetükben is hatósági karantént fogunk elrendelni. Ez azt jelenti, hogy az ezekből az országokból hazatérő magyar állampolgárok a lakóhelyükről két hétig nem léphetnek ki– mondta Gulyás.
Kérdésre válaszolva közölte, a repülőjáratok
tekintetében megkapják a megfelelő információkat,
nem lehet kijátszani a rendszert, ha tehát valaki
kerülőúton, például Olaszországból Franciaország érintésével repül Magyarországra, arról is tudni fognak.
 Aki autóval, vonattal érkezik, azoknak a határon választ
kell adniuk, jártak-e az érintett országokban. Ha nem mondanak igazat, annak büntetőjogi következményei lehetnek.
A vonatokat, buszokat, repülőket ezekből az országból leállítják, csak magyar állampolgárok juthatnak be
ezekből az országból. A szlovén és az osztrák határon határellenőrzést fognak bevezetni. Az intézkedést a Belügyminisztérium hajtja végre, hogy hány órára van ehhez szüksége, arról a minisztérium tud majd
tájékoztatást adni, de a rendelet azonnali hatállyal
 életbe lép, és legkésőbb ma éjfélre visszaállítják a határellenőrzést az összes szlovén és osztrák
átkelőhelyen.

Másik fontos intézkedés, hogy intézménylátogatási tilalmat vezetünk be, az egyetemi oktatás csak távoktatás formájában történhet. 
A 13 magyarországi betegből 9 külföldi, a külföldiek körében a fertőzés veszélye nagyobb, 
Az egyetemeken nagyon sok a külföldi hallgató, az egyetemi épületek bezárnak 

– jelentette be Gulyás elmondta: a harmadik fontos intézkedés, hogy a száz fősnél nagyobb beltéri és az ötszáz főnél nagyobb kültéri rendezvények megtartását megtiltják.
 Ez érvényes szórakozóhelyekre és minden olyan rendezvényre, ahol a rendezvény ezt a létszámot
 túllépné, ott a rendezők és üzemeltetők 
felelőssége ennek a szabálynak a betartása.
Gulyás leszögezte: a külföldi osztálykirándulásokat megtiltják, a külföldi nyelvtanfolyamokat pedig
elhalasztják.




Fotó: Mohos Márton /24.hu
Mint mondta, szerda délután Kocsis Mátéval
 tájékoztatják majd az ellenzéki pártok képviselőit,
hiszen úgy gondolják, hogy mindenkinek, aki ma a politikában tevékenykedik, a legfontosabbnak a
magyar emberek biztonsága kell lennie.
Az intézkedések visszavonásig érvényesek, mivel
egyelőre nem tudják, meddig kell majd fenntartani
ezeket.

A járvánnyal kapcsolatosan nem hetekről, hanem hónapokról beszélhetünk 

– szögezte le.
A miniszter hangsúlyozta, hogy jelentős és súlyos gazdasági következményei lesznek annak, ami
 Európában a koronavírus kapcsán történik.

A kormánynak lesznek majd gazdasági
 intézkedései a károk enyhítésére, de az első, 
hogy az emberek egészségében keletkező károkat minimalizálni.A tömegrendezvényekre vonatkozó korlátozásokkal kapcsolatban Gulyás hangsúlyozta,
 hogy az intézkedések éjféltől érvényesek. Mindez a
színházakra és mozikra igen, bevásárlóközpontokra viszont nem érvényes, mivel –hangsúlyozta Gulyás – a létfenntartáshoz szükséges, hogy az emberek be tudjanak vásárolni.
Az óvodák és bölcsődék bezárásával kapcsolatban a miniszer elmondta, hogy ezek az intézmények saját hatáskörben dönthetnek a bezárásról, az iskolák
esetében pedig úgy látják, hogy egyelőre nem indokolt a tanítás felfüggesztése. Ha lesz rá ok, akkor ezt is meg fogják lépni.

Az a lehetőség, hogy a ma iskolába járó több mint egymillió gyerek otthon marad és nem lép ki 
az utcára, teljesen kizárt jelenleg
– fogalmazott.
A határellenőrzés működésével kapcsolatban Gulyás közölte, hogy ma a határellenőrzés kiválóan funkcionál Magyarországon, ahogy azt az elmúlt években már többször is bizonyította, így ezen a téren nincs szükség pluszintézkedésre.
A maszkhiányról szólva arról beszélt, arra törekednek,
hogy mindenki megkapja a teljes körű védelmet, de hiánycikk az egész világon. Már akkor rendeltek belőlük, amikor megjelent Európában a vírus, de most a német exporttilalom miatt 120 ezer maszk áll a hamburgi kikötőben.
Arra a kérdésre, hogy miért nem tájékoztat a
 koronavírusról plakátokon a kormány, Gulyás Gergely
azt felelte, a televíziókban, a rádiókban, az interneten
 és mindenhol van tájékoztató, de a kormány a plakátok használatára is nyitott, ha ez szükséges eszköz.
A koronavírustesztekhez rendelkezésre álló
 laboratóriumi ellátással kapcsolatban leszögezte, hogy egyelőre nem látják szükségességét a jelenlegi 37
laboron kívül több helyszín bevonására.
 Arra a kérdésre, hogy a vizsgálatok száma megszaporodhat-e, a miniszer közölte, hogy van
 egy WHO-protokoll, aminek megfelelően ezeket a vizsgálatokat végzik, és ehhez, újra leszögezte,
elegendő a mostani 37 labor.
Angela Merkel német kancellár vészjósló nyilatkozatára utalva megjegyezte, hogy természetesen nem tudják megmondani, hány ilyen vizsgálat
elvégzésére lesz szükség a következő hetekben, de megjegyezte, hogy a vészhelyzet kihirdetésének következtében akár magánlaborokat is bevonhatnak.
Gulyás elmondta, hogy a vészhelyzet kihirdetésére
 többek közt azért volt szükség, mert a hatósági
karantén elrendeléséhez ez elengedhetetlen, valamint
az egyetemek bezárása sem történhetne meg az intézkedés nélkül. Arról is tájékoztatott, felmerült a kormányülésen, hogy betiltják a miséket és istentiszteleteket, erről Semjén Zsolt egyeztet az egyházakkal, utána születhet majd döntés.
A veszélyhelyzetről szóló első rendelet szerda délután
meg is jelent.

2019. december 10., kedd

Annyira jól működik az Európai Unió,hogy egyre több kisgyermek és felnőtt lessz Öngyilkos,annyira jól megy soruk.





Szomorú,hogy egy nap nem telik el manapság,hogy ne arról szóljanak a hírek hány ember lett Öngyilkos és már kis gyerekek is áldozatul esnek ennek a pénzsóvár és mindenkit kihasználó világnak amit az Európai Unió hozott létre.

Hogy egyéb sincs emberek éheznek egyre több fiatal és középkorú és idős ember éhezik amióta az Európai Unióba vagyunk mert minden csak a pénzről szól és,hogy tudják minél jobban szétverni családokat és fiatalokat földönfutóvá tenni.Egyre több fiatalnak nincs ahol laknia és válik hajléktalanná mert se albérletre nincs pénze se házat vásárolni.Ez hosszú távon nem jó senkinek.De Ezidöben büdös dög cigányokat kell az emberek adojábol eltartani mert nem akarnak dolgozni járni és a kormányok segélyeket juttatnak nekik a fiatal aki dolgozik és a fizetés amit kap nem elég egy lakás kibérlésére nemhogy még ételt is vásároljon se Romániába se Magyarországon és sok más orzságban sem elég.Na és persze juttassuk a nagy összegeket  a migránsoknak is de a mi fiatalajaink nem számit ha éheznek és a mi idős embereink a lényeg hogy eltartsuk a sok büdös dög migránst és cigányt akik semmit se akarnak tenni a helyzetük javulása érdekében.

Hosszú távon ez nem jó,ezen változtatni kell emberek nem tudnak a salyát hazájukban megélni éheznek és arra kényszerülnek,hogy más országba menjenek dolgozni éh bérért.Ezt hozta az Európai Unió Romániába,Magyarországra és még nagyon sok más balkáni országba.Olyan törvényeket szavaznak meg amivel a helyi vállalkozásokat tönkre vágják,hogy mi ne termeljünk semmit meg magunknak helyileg hanem vegyük meg tőlük a német és Ausztriai és Francia és más országban termesztett húsokat,tejterméket zöldséget és mindent amit nem tudod,hogy hogyan termett milyen körülmények között és mivel mérgezték agyon ami nagyon beteggé tesz hosszú távon.

Szomorú.




2019. november 13., szerda

Katonaságnál dolgozó ezredes verte félholtra Bernadettet és a Magyar rendőrség semmit sem tesz és a egyéb illetékes szervek sem sokkoló történet.

Katonaságnál dolgozó ezredes verte félholtra Bernadettet és a Magyar rendőrség semmit sem tesz és a egyéb illetékes szervek sem sokkoló történet.

LEHET OSZTANI,HOGY MÁSOK IS LÁSSÁK.


Kitépte a haját megkínozta ,agyonverte,behasította a nő dobhártyáját,eltörte az orrát stb.

És egyik hatóság sem tett feljelentést hivatalból sőt a nő segítséget kért és még úgysem tettek semmit.

Az elkövető itt látható óvakodjon minden nő és nem csak bárki aki találkozik az utcán üzletbe bárhol ezzel az emberrel mert elmebeteg és nincs kezelés alatt és bárkit képes agyonverni ok nélkül és akár meg is ölni ha épp ehhez van kedve :


Állitolag az elkövető sárospataki alezredes pozícióban dolgozik és meggyözödése,hogy neki mindent szabad.


Ez az eset is azt bizonyítja,hogy Magyarországon nincs igazság szolgáltatós és a Belügyminisztérium emberei bármit megtehetnek ha éppen a kedvük úgy adja,mert vissza élhetnek a hatalmukkal mert senki nem lép fel ellenük,szomorú.

Azaz ember aki ijet tesz bárki ellen is az elítélendő szerintem életfogytiglant kellene azonnal kapjon és küldjék szanatóriumba kezelésre mert az elméje nem egészséges és iszonyatosan veszélyes a társadalomra nézve,és ha egy felnőttel ijet tesz bele sem merek gondolni mit tesz egy kis gyerekkel.

forrás : Bernadett Orosz
Ha önnek is van rossz tapasztalata a Rendőrséggel ,csendörséggel,katonasággal vissza éltek a hatalmukkal és bántották önt írja meg nekünk,hogy megírjuk és közzé tegyük,hogy ezek az ügyek napvilágra kerülhessenek.



2019. október 14., hétfő

FRISS/FRISS/FRISS/ KARÁCSONY GERGELY LETT BUDAPEST ÚJ FŐPOLGÁRMESTERE ÍRJA A 24.HU

FRISS/FRISS/FRISS/  KARÁCSONY GERGELY LETT BUDAPEST ÚJ FŐPOLGÁRMESTERE ÍRJA A 24.HU

Karácsony: Nyilvánosságra hozzuk az elmúlt öt év szerződéseit, kihirdetjük a klímavészhelyzetet

És Imre a VIDEÓ INTERJÚ AMIT ADOTT KARÁCSONY GERGELY A 24.HU NAK ITT TEKINTHETŐ MEG: 

https://24.hu/belfold/2019/10/14/karacsony-gergely-elso-interju/?fbclid=IwAR0bO3spUEj5oxZCirSIRkpqkrq14a3ouGt25NQ8yNs2Em_7E_noQel-Kas&jwsource=cl

2019. július 8., hétfő

FRISS-FRISS-FRISS-HÍR- WIZZ AIR ÚJDONSÁGOK 2019 TÉLI MENETRENDTŐL.

WIZZ AIR ÚJDONSÁGOK 2019 TÉLI MENETRENDTŐL
Jó hírünk van! 
✈️ 2019. októberétől a Wizz Air a jelenlegi heti két járat helyett napi rendszerességgel közlekedik Budapestről Marosvásárhelyre
✈️ 2019. október 30-tól pedig egy új orosz desztináció, Kazán lesz elérhető a Wizz Air hálózatában, ahová szerdán és vasárnap közlekedik majd Wizz Air-járat Budapestről.

Forrás  : Budapest Airport 


2019. június 23., vasárnap

Földrengés volt Heves megyében

Kisebb, a Richter-skála szerinti 2,3-as erősségű földrengés volt a Heves megyei Tenk közelében vasárnap délután.
A földmozgás 16.09 órakor, mintegy hét kilométeres mélységben keletkezett – közölte a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma az MTI-vel.
Azt írták: a földrengés észleléséről lakossági bejelentés nem érkezett az obszervatóriumba.

2019. június 17., hétfő

Jakab Péter Orbánnak: Az én szememben ön annyit ér, mint egy szatyor száraztészta.


Jakab Péter, a Jobbik új frakcióvezetője arról kérdezte Orbán Viktor miniszterelnököt hétfőn a parlamentben az azonnali kérdések és válaszok órájában, hogy „mikor érezte először, hogy nem elég a saját fizetése, hogy szüksége van a magyarok, az ország pénzére is”, derül ki a hvg.hu tudósításából.
Orbán válaszában közölte, hogy hamarosan Jakab lesz a harmadik Jobbik-frakcióvezető, aki minősíthetetlen hangnemben támad rá. A miniszterelnök ezek után arról beszélt, hogy a Jobbik a legerősebb ellenzéki pártból a leggyengébbé vált, aminek kapcsán szerinte el kéne gondolkodniuk azon, nem az „ő készülékükben van-e a hiba”.
Jakab ezek után azt kérdezte, kire akarja építeni az ország jövőjét Orbán, ha a fiatalok 40 százaléka elmegy Magyarországról. Szerinte nem azért szavaznak az emberek a Fideszre, mert jól kormányoz, hanem mert a média, az Állami Számvevőszék és a szatyor száraztészta is a kezében van, amivel a szegények szavazatait megveszi.
Ennyit ér a szemében az ország, és az én szememben is ennyit ér ön
– közölte a jobbikos politikus, majd egy szatyor száraztésztát tett Orbán asztalára.
Kiemelt kép: MTI/Balogh Zoltán

2019. március 9., szombat

Elvittek a Széchenyi fürdő közelében talált második világháborús gránátokat

Elszállították a Budapest XIV. kerületében, a Széchenyi fürdő közelében talált világháborús gránátokat megsemmisítésre - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje szombat délután az MTI-vel.

Markovics Zita elmondta: 17 különböző gyártmányú és típusú második világháborús gránátot találtak, köztük aknavető és kézigránátokat, kilőtt állapotban. Rendőri felvezetéssel elszállították a gránátokat a honvédségi központi gyűjtőhelyére, ahol megsemmisítik - tette hozzá.
A Budapesti Közlekedési Központ korábban a Facebook-oldalán azt írta, hogy az Állatkerti körutat a Gundel Károly út és a Kós Károly sétány között kellett lezárni a tűzszerészi munkák idejére. A korlátozás érintette a 72-es trolibusz útvonalát, de a járat újra a menetrend szerint közlekedik.


Ha még nem Like minket akkor igyekezz és tedd meg.

2019. január 20., vasárnap

FRISS-FRISS-FRISS-Meghalt Andy Vajna


Életének 75. évében hosszú betegség után budapesti otthonában elhunyt Andy Vajna, a magyar és a nemzetközi filmipar meghatározó alakja, filmproducer, nemzeti filmipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos – közölte a Magyar Nemzeti Filmalap vasárnap az MTI-vel.
Vajna András György 1944-ben született Budapesten, majd 1956-ban családjával együtt elhagyta el Magyarországot.
Tanulmányait Kaliforniában folytatta, filmpipari tevékenységét pedig a Távol-Keleten kezdte fodrászként és parókakészítőként. Később átnyergelt a mozik működtetésére, és filmforgalmazással kezdett foglalkozni Hongkongban.
A hetvenes évekre már a világ egyik legbefolyásosabb filmforgalmazójává nőtte mi magát,  1982-ben pedig megalakította az Amerikai Filmpiackutató Társulást, amelynek ő volt az elnöke.
Producerként összesen 59 fim fűződik a nevéhez, elsőként az 1978-as A csendestárscímű filmet jegyezte, melyet olyan világsikerek követtek, mint a Rambo– és Terminator-filmek, az Evita, az Elemi ösztön vagy a Die Hard. Az 1997 és 2019 között gyártott magyar filmek közül a legmagasabb nézőszámot Andy Vajna filmje, A miniszter félrelép érte el.
A filmalap megemlékező közleményében azt írta: Andy Vajna soha nem felejtette el magyar gyökereit és mindig odafigyelt a hazai filmiparra.  „Erőskezű kormánybiztosként 2011 óta a magyar filmszakma érdekében dolgozott, irányítása alatt a magyar film újra a világ élvonalába emelkedett.”
A filmtámogatási rendszer konszolidációját követően nevéhez fűződik a Magyar Nemzeti Filmalap létrehozása. Az ő kormánybiztosi időszakához olyan nagy magyar filmsikerek születtek, mint a Saul fiaA nagy füzet, a Kincsem, a Testről és lélekről, az 1945 és a BÚÉK.  A Magyarországon forgatott filmek volumene regnálása alatt csaknem ötszörösére nőtt.
A Vajna-korszak alatt a nemzeti filmalap által támogatott magyar filmek több száz nemzetközi díjat nyertek el, köztük az Oscart, a Golden Globe-ot és az Arany Medvét – írták a filmalap közleményében.
Ugyanitt kiemelték: Andy Vajna az elmúlt héten azt mondta közvetlen munkatársainak: „It is my passion to give back”, azaz az volt a szenvedélye, hogy visszaadjon valamit annak az országnak, ahol született.
A Magyar Nemzeti Filmalap Andy Vajnát saját halottjának tekinti.
forrás : 24.hu és MTI

2019. január 8., kedd

FRISS-FRISS-FRISS- EGY ÜRGE KOCSIVAL BELE MENT ORBÁN VIKTOR MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKÉNEK HIVATALOS KONKOLYÁBA- FRISS-FRISS-FRISS-




Közúti közlekedési baleset történt 2019. január 8-án 9 óra 30 perc körüli időpontban Budapesten a XV., Szerencs utca és az M3-as autópálya kereszteződésénél — számolt be a police.hu.


KÖVESS MINKET,HOGY MINDIG TUDD MITÖRTÉNIK A VILÁGBAN.


A balesetben egy 53 éves budapesti férfi Toyota Hilux pick upja ütközött a Magyarország miniszterelnöke konvoját felvezető, a megkülönböztető jelzéseit együttesen használó szolgálati személygépjárműnek.
Személyi sérülés nem történt, az anyagi kár megállapítás alatt, a konvoj úti célja felé tovább haladt. A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja.


2019. január 5., szombat

Így fog kinézni a Dél Pesti Centrum kórház


Nyilvánosságra hozták a Dél-Pesti Centrumkórház látványterveit, írja a magyarepitok.hu

Korábban 188 milliárd forintot különítettek el a fejlesztés előkészítésére és kivitelezésére, ami többek között a korábbi Egyesített Szent István-Szent László Kórházból jön létre.

Mint írják, a főépület közvetlenül a Nagyvárad téri aluljáróból is elérhető lesz, illetve a beruházás részeként 1200 új parkolóhelyet hoznak létre.
Galériánkat itt tekintheti meg:





Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól