A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Állatok és Kedvencek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Állatok és Kedvencek. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. december 17., vasárnap

Besétált az ajándékboltba egy őzike, de az igazi meglepetés csak ezután következett

Mozgalmas időszaka ez az évnek, hiszen már csak napok kérdése, és itt a karácsony. Az amerikai Fort Collins egyik ajándékboltjában az eladók már hozzászoktak a megnövekedett forgalomhoz, a napokban betérő különleges vendégek azonban még őket is meglepték.
Lori Jones volt éppen műszakban, amikor egy fiatal őzike úgy sétált be a boltba, mintha az a legtermészetesebb dolog lenne a világon, és mintha a családjának akarna néhány ajándékot kiválasztani karácsonyra.
Hihetetlen volt. A napszemüvegeket és a csipszeket nézegette. Nagyon nevettem

– mesélte Lori a The Dodonak.
Miután az állat alaposan szemügyre vette a kínálatot és az ajánlatokat, Lori néhány finomsággal kicsalogatta az üzletből az őzikét. De ezzel a történet még korántsem ért véget.
Körülbelül harminc perccel később ismét megjelent az ajtóban az őz, de ezúttal az egész családját hozta magával. A többiek, mint a jólnevelt gyerekek vártak a küszöbnél. Mintha azt kérdezték volna, bejöhetnek-e? Rendkívül vicces volt!




Lori természetesen elküldte az állatokat a bolt mellől, de csak azután, hogy készített néhány sokatmondó fotót a jelenetről.
Forrás : sokszinuvidek.24.hu

2017. október 14., szombat

Jár a betegszabi, ha lebetegszik a kutya

Fontos győzelmet aratott egy olasz nő a bíróságon munkaadójával szemben. 
Egy olasz bíróság döntése értelmében táppénzre jogosult egy nő, aki azért vett ki kétnapos szabadságot, hogy beteg kutyáját ápolja – jelentette helyi sajtó.  Ez az első ilyen döntés Olaszországban, és utat nyithat hasonló követeléseknek.
A meg nem nevezett nő egy állatvédelmi szervezet segítségével perelte be munkaadóját, egy római egyetemet, miután nem akarták neki kifizetni az otthon töltött két napot. Az egyedül élő nő egy műtét után ápolta otthon 12 éves angol szetterét
A bíróság elfogadta az érvelést, hogy az egyetemnek ki kell fizetnie a táppénzt, mivel „súlyos vagy személyes családi okok” miatt volt kénytelen távol maradni a munkától. Az ügyvédek azzal is alátámasztották a követelést, hogy az olasz jogszabályok szerint  egyéves börtön és akár 10 ezer eurós pénzbüntetést is kaphat, aki magára hagy egy „súlyosan szenvedő” állatot.
A LAV állatvédelmi szervezet elnöke, Gianluca Felicetti a döntéssel „hatalmas előrelépésként” jellemezte abba az irányba, hogy a „nem profitért és munkavégzésre tartott kutyák gyakorlatilag családtagnak számítanak”. És precedensértékűként jellemezte a döntés, ami alapján más munkavállalók is kérhetnek táppénzt, ha beteg kutyájukat kell ápolniuk.
(A kiemelt fénykép illusztráció. Fotó:Thinkstock)
forrás : 24.hu

2017. június 27., kedd

Forró kátránnyal öntött le 4 kölyköt — a megmentők villámgyorsan reagálnak

Ez Jászvásár városban, északkelet-Romániában történt. Négy kiskutyát találtak forró kátránnyal leöntve. Az utca közepén tehetetlenül feküdtek, és valaki otthagyta őket meghalni.


Szerencsére a The Sky Foundation for Animal Rights jó emberei tudomást szereztek a szegény kölykökről, és még időben odaértek hozzájuk. Az állatklinikára kritikus állapotban érkeztek, és érzéstelenítésre volt szükség, amíg a kátrány eltávolításra került.
Szerencsére mind a négy kölyök jól van, de sajnos nem ez volt az első eset, amikor Romániában a kutyákat forró kátránnyal kínozták.
Ez a rettenetes dolog tavaly nyáron történt. De amitől még ennél is jobban megdöbbentem az az, hogy az ez ügyben kirendelt rendőr, a Daily Mail szerint elismerte, hogy nem fogja pazarolni az idejét ennek a bűncselekménynek a nyomozására.
Az állatorvosi érdekképviseleti csoportok, köztük a Sky Foundation arra törekszik, hogy segítsen az állatok visszaélésében és elhanyagolásában Romániában. De sajnos egyedül nem megy nekik. Az embereknek meg kell tanulniuk, hogy az állatokat nem bántalmazhatják, és a rendőrségnek a tudtukra kell adják, hogy nem fogják eltűrni az állatokkal való visszaélést.


Oszd meg ezt a történetet, hogy segítsen felhívni a figyelmet az állatokkal való visszaélésekre, és hogy az emberek tudják, hogy soha nem szabad bántani egy állatot!
Forrás: szabadnakszulettek.hu

2017. június 14., szerda

Kitiltották az állatidomár-számokat a romániai cirkuszokból!

Nem szerepeltethetnek ezentúl állatokat előadásaikban a romániai cirkuszok és vándortársulatok: az erről szóló törvényt kedden fogadta el a román képviselőház. A döntésnek persze van némi szépséghibája.

A törvényhozás előzménye egy januárban bekövetkezett tragédia, melynek során 12 cirkuszi állat pusztult el egy tűzvészben (cikk ezen a linken). Az állatvédők azonnal útnak is indítottak egy, a vadállatok szerepeltetésének betiltását célzó internetes petíciót, melyet két hét leforgása alatt több mint hatvanezten írtak alá. - Ennek hatására a bukaresti közgyűlés határozatban törölte el az érintett cirkusz tevékenységi köréből az állatidomítást, illetve a külföldi fellépők által használt állatok Romániába való beléptetésének és utaztatásának megszervezését.
A képviselőház most ezt a tiltást terjesztette ki minden romániai cirkuszra és vándortársulatra. - Az állatokat attól függetlenül tilos szerepeltetniük, hogy fogságban vagy természetes élőhelyükön születtek és mennyire idomították be őket. A törvény megsértéséért három hónaptól egy évig terjedő börtönbüntetés vagy pénzbírság jár.
A törvénynek viszont van némi szépséghibája…
  • Egyrészt a kutyákat, lovakat, delfineket és néhány egzotikus madárfajt a kivételek közé sorol, amit nem értünk.
  • Másrészt, az érintett intézményeknek mostantól számítva másfél évük lesz arra, hogy állatkertekben vagy rezervátumokban helyezzék el az állataikat. - Ez persze még így önmagában nem is lenne problémás. Azonban könnyen elképzelhetőnek tartjuk, hogy egyes cirkuszok (főként a jóval kisebb költségvetésből tengődő vándortásulatok) inkább leölik majd állataikat, mintsem hogy saját zsebből finanszírozzák az utaztatásukat, és az eladással járó további kiadásaikat.

    És kérdés persze az is, hogy ki lesz a vevő? - Amellett ugyanis, hogy az állatkertek egy része túltelített, a legtöbb európai intézmény igen szigorú egészségügyi vizsgálatoknak veti alá a megvásárolandó állatokat, melynek alapkritériuma, hogy az állat előélete dokumentált legyen, ami egy vándortásulat esetében feltehetően nem biztosított.
  • Harmadrészt, gondoljuk végig: Mégha a cirkuszokban és vándortársulatoknál szocializálódott - javarészt idősebb - állatokból néhányat át is vesz egy egy állatkert, ezek a szerencsétlen állatok vajon mennyire lesznek képesek hozzászokni az új körülményekhez? - Valószínűsítjük, hogy semennyire.
 forrás : ecolounge és http://ahiramiszamit.blogspot.ro

2016. november 25., péntek

Egyre több európai országot érint a madárinfluenza-járvány

Az európai madárinfluenza járvány, amelynek Magyarország is elszenvedője, egyre több országot érint: az utóbbi napokban Ausztria, Németország, Horvátország, Dánia, Hollandia után Olaszország és Svédország is jelezte a betegség jelenlétét vadmadárállományban, illetve baromfitelepeken - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az MTI-vel csütörtökön.
03:30
A járvány leküzdéséért a magyar állategészségügyi hatóság mindent megtesz, és továbbra is számít az állattartók felelősségteljes együttműködésére.

Kiemelik: Magyarországon a betegség megjelenése óta több mint 400 ezer állat leölését rendelte el a hatóság. A járvány terjedésének megakadályozására a Nébih folyamatosan tájékoztatja a gazdákat és a lakosságot a legfontosabb tudnivalókról és az aktuális járványügyi helyzetről.

A hatósági intézkedések célja, hogy megakadályozzák az érintett telepek esetleges megfertőződését, és ezzel együttesen a járvány további terjedését. A járványvédelmi szempontból nem megfelelő helyen tartott háztáji baromfik levágása, létszámuk csökkentése segíti a járvány felszámolását, és megelőzheti az elhullásokat, így a gazdasági veszteséget is.

Fontos, hogy az állatok leölését kizárólag az állategészségügyi hatóság teheti kötelezővé, mely esetekben az érintett állattartók állami kártalanításban részesülnek. Bugac háztáji, kis létszámú állományát jelen pillanatban és járványügyi helyzetben az intézkedés nem érinti, leölési kötelezettség nincs.

profitline.hu   -alapján   

2016. március 18., péntek

Szívmelengető módon fogadta gazdáját a 13 éves beteg kutyus – megható videó!

Hannah még gyermekkorában kapta a kis Buddyt, akivel évek óta nagyon szoros kapcsolatban állnak. Most 3 és fél hónapot töltöttek egymás nélkül, mely mindkettőjüket megviselte. Nem csoda, hogy a kutyust is megviselte ez az időszak. Bebizonyított tény, hogy kedvenceinknek igen is tud hiányozni a gazdi.


Buddy egy 13 éves golden retriever, aki számos betegséggel küzd. Gazdája tavaly nyáron lett katona, így hónapokra magára kellett hagynia kis kedvencét. Amikor újra láthatták egymást mindkettőjükön látszott, hogy örülnek a találkozásnak. Buddy örömében még vonyítani is elkezd, de ez nem minden. Nézd meg Te is a videót. Hát nem cuki?!


 forrás : http://allatisztorik.hu/szivmelengeto-modon-fogadta-gazdajat-a-13-eves-beteg-kutyus-meghato-video/

 Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk! 

2015. december 20., vasárnap

10 meglepő és titkos mód, amivel a kutyád azt mondja neked: szeretlek

Ha kutyád van, bizonyára fantáziáltál már arról, hogy Doctor Dolittle bőrébe bújhass, hogy pontosan tud, hogyan érez irántad kedvenced. Íme egy kis segítség!

 

1. 60 másodpercig szemez veled
Brian Hare, a jól ismert kutya szakértő szerint, ha a kutya a szemedbe néz, az azt jelzi, hogy „átölel” téged.


Amikor a kutyád réd néz, miközben játszotok, vagy dédelgeted, oxitocin szabadul fel benne. Ez ugyanaz a hormon, mint ami a kismamákat köti össze olyan szorosan a gyermekükkel.
Ha hosszú másodpercekig, gyakran akár egy percig is „szemez” veled, az mindenképpen az önzetlen szeretet jele.
2. Veled ásítozik
Mondják, hogy az ásítozás ragályos. Na, de nem csak az emberekre igaz ez. Egy új tanulmány szerint, ha az emberek egymás után ásítoznak, az egy szimpátiát fejez ki. Ugyanez a szimpátia és szeretet érhető tetten, ha a kutyád ismétli meg a te ásításodat. 
3. Neked dől, rád ül
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is biztonsága vágynak.  Előfordul, hogy azért ér hozzád, „bújik beléd”, mert fél, és szeretné, hogy megvédd valamitől, de ugyanezt teszi, ha a szeretetét akarja kinyilvánítani feléd.
4. Rád fekszik, és kedveskedik étkezés után
Gregory Berns Ahogyan a kutyák szeretnek minket című könyvében leírja, hogyha a kutyád hozzád bújuk evés után, az egy erős jele a szeretete kimutatásának.
5. Ide-oda mozgatja a szemöldökét
Egy nemrégiben készült japán tanulmány szerint a kutyák felhúzzák a szemöldöküket (különösen a baloldalit), ha szeretnek valakit. Idegenek esetében sokkal kevesebb az arcmozgásuk.
Ugyanezt jelenti a fülük mozgatása is – tehát nemcsak akkor teszik ezt, ha kíváncsiak, vagy nem értenek valamit, hanem akkor is, ha a szeretetükről akarnak biztosítani téged.
6. Nyugodt, amikor elmész otthonról
Néhányan úgy gondolják, hogy ha egy kutya pánikba esik, amikor a gazdi elmegy otthonról, az annak a jele, hogy szeretik őket. Ez nem feltétlenül igaz Gregory Berns szerint. Ha a kutya pánikba esik, mert gazdija elhagyja, az inkább a szorongás jele.
Ha azonban a kutya befekszik a helyére, amikor elmész, az azt jelzi, hogy nyugodt, szeret és bízik benned. Tudja, hogy vissza fogsz térni.
7. Szinte megőrül, amikor visszatér
Ha visszatéréskor a kutyád a farkát csóválja, kedvenc játékát eléd hozza és ugrabugrál, mint egy őrült kenguru, egész biztos, hogy szeret téged.
8. A szobádban alszikEgy másik módja annak, hogy kitaláljuk, mennyre szeret a kutyánk, ha megfigyeljük, hol szeret aludni.

Természetesen vita tárgyát képezi, hogy kint vagy bent a házban, vagy a lakáson belül az előszobában, vagy a hálóban aludjon-e a kutya, de az biztos, hogy ha az ágyadban érzi magát a legjobban, az Gregory Berns szerint azt jelenti, hogy soha nem akar elszakadni tőled.
9. Neked adja a kedvenc játékátAz, ha hozzád viszi a kedvenc játékát, ne csak azt jelentheti, hogy játszani akar. (Bár, a játék is a szeretet jele.) Azt is jelentheti, hogy gondol rád, hogy azt kínálja neked, ami a legkedvesebb a számára. Hát mi más ez, mint a legnagyobb fokú önzetlenség?

10. Élvezi a szeretetedet
Szereted a kutyádat? Gregory Berns szerint a kutyák valóban veleszületett érékükkel érzékelik, hogy szereted vagy sem őket. Ha igazán szereted, ugyenezt kapod vissza cserébe.
forrás : kiskegyed
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább 



A Hír Ami Számít

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól