A következő címkéjű bejegyzések mutatása: környezetvédelem -Megujuló Energiák. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: környezetvédelem -Megujuló Energiák. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. február 5., szerda

Nobel-békedíjat kaphat Greta Thunberg Szerinted megérdemelné?

Tavaly az akkor 16 éves lányt három norvég képviselő jelölte az elismerésre. „Azért jelöltük Gretát, mert az éghajlatváltozás jelentette fenyegetés az egyik legfőbb oka a háborúknak és a konfliktusoknak”
– indokolta döntésüket Freddy Andre Oevstegaard norvég parlamenti képviselő. 
Greta akkor az Aftonbladet című svéd napilapnak elmondta: „hihetetlen és egy kicsit különös”, hogy „egy ilyen nagy díjra” jelölték.
2019. évi Nobel-békedíjat végül Abiy Ahmed Ali etióp miniszterelnöknek ítélték meg a béke és a nemzetközi együttműködés érdekében tett erőfeszítéseiért, és különösen azért, hogy kezdeményezte a szomszédos Eritreával fennálló határkonfliktus megoldását.

2018. május 15., kedd

Kenya halálbüntetéssel sújtaná az orvvadászokat ❤️❤️❤️❤️❤️

Az afrikai országban azt tervezik, hogy felszámolják a vadvilágot fenyegető bűnözést. A projekt keretén belül halálbüntetést szabnának ki a vadorzókra.

Najib Balala turizmusért és vadvilágért felelős miniszter szerint a 2013-ban elfogadott vadvédelmi törvény alapján életfogytiglani börtönbüntetéssel vagy 200 000 dolláros bírsággal sújthatják a vadorzókat – írja az IFLScience.
Ez azonban nem volt elég elrettentő, hogy megfékezze az orvvadászatot, ezért a javasolt szigorúbb büntetés
– nyilatkozta Balala.
Múlt héten Balala a kenyai Ol Pejeta vadvédelmi területen vett részt egy ceremónián, ahol bemutatták az északi szélesszájú orrszarvú új emlékbélyegét. A természetvédelmi területen élt egykor Sudan, az az alfaj utolsó hím képviselője.
Az északi szélesszájú orrszarvút az élőhelye drámai csökkenése mellett az illegális vadászat sodorta a kihalás szélére.
Kép: Pixabay
Richard Vigne, az Ol Pejeta vezérigazgatója a rendezvényen egy új tervet is bemutatott, mellyel megpróbálják megmenteni az alfajt a kipusztulástól. A szakértők petesejteket akarnak venni a még élő két nősténytől, ezeket pedig korábban tartósított spermiumokkal igyekeznek majd megtermékenyíteni.
A program igen költségesnek ígérkezik, a becslések alapján átszámítva
több mint 23 milliárd forintba kerülhet majd.
Bár Kenyában továbbra is komoly problémát okoznak az orvvadászok, az elmúlt években sikerült némi javulást elérni. Az országban ráadásul a természetvédelmi projektek is egyre több sikert hoznak. A 19. század végére például száz alá csökkent a déli szélesszájú orrszarvú egyedszáma, 2017-re azonban közel húszezresre nőtt az alfaj populációja.
(Kiemelt kép: Pixabay)

2017. június 14., szerda

Kitiltották az állatidomár-számokat a romániai cirkuszokból!

Nem szerepeltethetnek ezentúl állatokat előadásaikban a romániai cirkuszok és vándortársulatok: az erről szóló törvényt kedden fogadta el a román képviselőház. A döntésnek persze van némi szépséghibája.

A törvényhozás előzménye egy januárban bekövetkezett tragédia, melynek során 12 cirkuszi állat pusztult el egy tűzvészben (cikk ezen a linken). Az állatvédők azonnal útnak is indítottak egy, a vadállatok szerepeltetésének betiltását célzó internetes petíciót, melyet két hét leforgása alatt több mint hatvanezten írtak alá. - Ennek hatására a bukaresti közgyűlés határozatban törölte el az érintett cirkusz tevékenységi köréből az állatidomítást, illetve a külföldi fellépők által használt állatok Romániába való beléptetésének és utaztatásának megszervezését.
A képviselőház most ezt a tiltást terjesztette ki minden romániai cirkuszra és vándortársulatra. - Az állatokat attól függetlenül tilos szerepeltetniük, hogy fogságban vagy természetes élőhelyükön születtek és mennyire idomították be őket. A törvény megsértéséért három hónaptól egy évig terjedő börtönbüntetés vagy pénzbírság jár.
A törvénynek viszont van némi szépséghibája…
  • Egyrészt a kutyákat, lovakat, delfineket és néhány egzotikus madárfajt a kivételek közé sorol, amit nem értünk.
  • Másrészt, az érintett intézményeknek mostantól számítva másfél évük lesz arra, hogy állatkertekben vagy rezervátumokban helyezzék el az állataikat. - Ez persze még így önmagában nem is lenne problémás. Azonban könnyen elképzelhetőnek tartjuk, hogy egyes cirkuszok (főként a jóval kisebb költségvetésből tengődő vándortásulatok) inkább leölik majd állataikat, mintsem hogy saját zsebből finanszírozzák az utaztatásukat, és az eladással járó további kiadásaikat.

    És kérdés persze az is, hogy ki lesz a vevő? - Amellett ugyanis, hogy az állatkertek egy része túltelített, a legtöbb európai intézmény igen szigorú egészségügyi vizsgálatoknak veti alá a megvásárolandó állatokat, melynek alapkritériuma, hogy az állat előélete dokumentált legyen, ami egy vándortásulat esetében feltehetően nem biztosított.
  • Harmadrészt, gondoljuk végig: Mégha a cirkuszokban és vándortársulatoknál szocializálódott - javarészt idősebb - állatokból néhányat át is vesz egy egy állatkert, ezek a szerencsétlen állatok vajon mennyire lesznek képesek hozzászokni az új körülményekhez? - Valószínűsítjük, hogy semennyire.
 forrás : ecolounge és http://ahiramiszamit.blogspot.ro

2017. január 2., hétfő

Eladták Svédország legkisebb házát -így néz ki a 22 nm-es ház kívülről és belülről

Európa legkisebb háza Svédországban áll, egy gyönyörű erdős területen. Alig 22 négyzetméter területű és tartozik hozzá egy tároló helyiség is.
Ez a ház azonban nem olyan kicsi, mint amilyennek azt képzeljük. A nagyon jó elosztás és berendezés teszi a házat tágassá, melyben két személy is kényelmesen elfér.
A ház Stockholm közelében áll, fákkal körbevett területen. A házhoz déli irányba néző terasz is tartozik.
Nézze meg ezeket a gyönyörű fotókat, mi azonnal beköltöznénk ide!
l1

A délre néző teraszon élvezhetjük a napsütést és a gyönyörű tájat.
l2

Nyáron a házat egész nap érik a napsugarak.
l3

A nagy ablakok rengeteg fényt engednek be a házba, gyönyörű a kilátás.
l4

A konyha teljesen felszerelt és rengeteg tárolási lehetőséget ad.
l5

A kerek asztalnál kellemesen vacsorázhatunk a barátainkkal.
l6

Ki gondolta volna, hogy ebben a házban ilyen jól felszerelt fürdőszoba is van?
l7

Az emeleten két személyes tökéletes hálószoba található.
l8

A kanapé alatt egy nagy tároló is helyett kapott.
l9


Forrás: csodalatos

2016. június 3., péntek

Egymilliárd fát ültetnének - drónokkal


Egy brit startup pilóta nélküli gépekkel térképezné fel az erdőirtások helyét, és az új fák magvait is a levegőből ültetnék el. 
 Világszerte egyre nagyobb probléma az erdőirtás, amit a bioüzemanyagok elterjesztése csak tovább súlyosbított.

Jelenleg évente nagyjából 3-6 milliárd fát vágnak ki a Földön, hogy az erdő helyén szójababot vagy olajpálmát termesszenek, szarvasmarhát legeltessenek.

Mindezt új fák ültetésével lehetne ellensúlyozni - ez azonban sokkal körülményesebb és időigényesebb munka, mint a kidöntésük.

Idén egy jótékonysági szervezet egyetlen nap alatt egymillió csemetét ültetett Ecuadorban, de még ennél is nagyobb erőfeszítésre lenne szükség ahhoz, hogy az irtást ellensúlyozzuk.

Egy brit startup, a BioCarbon Engineering első pillantásra életképesnek tűnő megoldással rukkolt elő.

Fásítás a levegőből (Fotó: BioCarbon Engineering)
Fásítás a levegőből (Fotó: BioCarbon Engineering)


A fiatal cég nem kisebb célt tűzött ki, minthogy egymilliárd fát fog ültetni egy év alatt.

Ehhez – mint mostanában általában annyi mindenhez – drónokat használnának.

Első lépésben fix szárnyú robotrepülőgépekkel térképeznék fel az érintett területeket. A felvett adatokból 3 dimenziós térképet készítenének, melyen meghatároznák a leendő fák pontos helyét.

Ezután speciális kvadrokoptereket küldenének ki a terepre. Ezek egy sűrített levegős fedélzeti ágyú segítségével a pontos koordináták felett lebegve lőnék a talajba a magokat tartalmazó patronokat.

A patronok külső héja a talajba fúródás közben törne fel, anyaguk később elbomlana.

A patronban zselés tápanyag béleli ki a magok helyét, ami egyrészt elnyelné a becsapódás energiáját, másrészt táplálná a kicsírázó magot.

A csemetéket később újabb drónjárat ellenőrizné, és korrigálná a sikertelen ültetéseket.

A cégvezető Lauren Fletcher szerint a rendszer már most működőképes, a különböző felszereléseket pedig menet közben is finomíthatnák.
 

 forrás : hirado.hu

2016. május 28., szombat

A fák írhatják át a klímamodelleket


Nem dönti meg az emberi eredetű klímaváltozás tételét, de az arányokon változtathat két új kutatás eredménye, melyek érdekes összefüggést tártak fel az erdők és a felhőképződés között.
A párizsi klímamegállapodás kapcsán gyakran alapvetésként hangzik el, hogy az emberi CO2-kibocsátásra visszavezethető éghajlatváltozás már nem elmélet, hanem tény.

A klímamodellek számtalan tényezővel számolnak; egyszerre próbálják rekonstruálni a múlt eseményeit és előre jelezni a várhatókat.

A felhőtakaró alakulását is a fontos szempontok közé sorolják, mivel a világos színű felhők visszaverik a nap sugarait, így enyhítik a felmelegedést.

Az uralkodó elmélet szerint az iparosodás előtt kevesebb volt a felhő, azóta viszont a fosszilis üzemanyagok elégetésével a CO2 mellett sok kénsav keletkezik, ami a felhőképződést segíti.

Gyimesbükk, 2013. május 17. Fenyves az erdélyi Gyimesbükk határában 2013. május 17-én. MTI Fotó: Czeglédi ZsoltA fák is hatással lehetnek a felhőképződésre és ezáltal a klímaváltozásra. Fenyves az erdélyi Gyimesbükk határában. (MTI Fotó: Czeglédi Zsolt)


A fosszilis energia így közvetett módon a saját klímamelegítő hatását csökkenti, ezért valódi erejét még nem is érezzük – érvelnek a tudósok.

A zürichi Eidgenössische Technische Hochschule egyetem klímakutatója, Reto Knutti viszont azt állítja, hogy az iparosodás előtt sokkal több felhő lehetett az égen, mint eddig hitték.

Mindezt két kutatás eredményére alapozza, melyeket a közelmúltban publikáltak a Nature és a Science szaklapokban.

Az egyik dokumentum fő szerzője, Jasper Kirkby szerint a fák anyagcseréjekor olyan töltéssel rendelkező részecskék keletkeznek, amik kénsav jelenléte nélkül is megindítják a felhőképződést.

Mindebből az következik, hogy ma a felhőzet kevésbé ellensúlyozza az üvegházhatást, tehát a szén-dioxid melegítő hatása gyengébb lehet, mint eddig véltük – summázza Reto Knutti.

A klímamodelleket készítő tudós gyorsan hozzátette, hogy mindez egyelőre nem befolyásolja az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének (IPCC) éghajlat-változási előrejelzéseit, magyarán továbbra is fontos visszaszorítani a CO2-kibocsátásunkat.


forrás : Hirado.hu
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON



2016. február 19., péntek

Alkalmazás az illegálisan lerakott szemét bejelentésére Románia egész területén bárhol is van az illegálisan lerakott szemét Let,s Do It Romania : a neve


Az alkalmazás neve : Let,s Do It Romania 

Letölthető a google play és az ios-Apple alkalmazás áruházábol

az alkamazás ára :  INGYENES 

az alkalmazás itt tölthető le a Google play áruházbol:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qualitanceEnterprise.ldr

 - az alkalmazás angol nyelven müködik nagyon egyszerü a használata megnyitod az alkalmazás jobb sarkában alol van egy plusz jel arra katinttva tudsz illegális szemetet bejelenteni képet hozzáadni a galériábol is lehet vagy a legjobb ott a helyszinen késziteni az illegálisan lerakott vagy eldobott szemétről, a fenykép elkészülését követően a rendszer megkérdi ha elégedett vagy a képpel vagy újat akarsz késziteni, ezek után ha úgy döntessz hogy jó a kép minősége akkor tovább mehetsz és kiválasztod milyen tipusú szemét van illegálisan lerakva ezekbol néhányat meg emlitek : papir , fém , nejlon,stb , minek után a rendszer google gps segitségével automatikusan beirja a koordinátákat ahol tartozkodol és hogy ott van a szemét minek után irhatsz komentet is ha akarsz de nem kötelező. Ezek a lépések megtétele után nem maradt más hátra mindhogy le mentsd a bejelentésed a save billentyü megnyomásával. Ezek után kb.8 perc elételtével megfog jelenni a bejelentésed névtelenül Románia térképén a képekkel és elkezdödik az illetékes Hatóságok értesitése hogy megtörténjen a takaritás.

Felszeretném hivni mindenki szives figyelmét hogy nekem,nekünk , neked, mindenkinek kötelessége hogy jelentse az illegálisan lerakott és eldobott szemetet bárhol is van az Románia területén mégha nem is ott van ahol te laksz de pont ott mensz el arra van utad és látod, akkor arra buzditalak tedd meg a Feljelentést mert ingyen van egy tisztább környezet érdekében.Lehet az erdőben, járdán lakott területen vizes árokban, sáncban , parkban , Duna, Maros , vagy Küköllő vagy patak nem számit hogy hol van tedd meg a feljelentést.

feltöltök néhány képet hogy látni lehessen mejik alkalmazásrol van szó : 





  Köszönjük hogy te is alkalmazni fogod azalkalmazást,gyereked,  családod, a te és ember társaid érdekében és nem utolsó sórban egy tisztább környezet érdekében.

forrás : Google play áruház ,és http://www.letsdoitromania.ro/

az alkalmazás itt tölthető le : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qualitanceEnterprise.ldr

Megjelent a http://111hir.blogspot.ro oldalon  
(Visited 18 times, 18 visits today)

 

 

2016. január 22., péntek

DICAPRIO: MOST MÁR ELÉG LEGYEN! MIND TUDJUK, MI AZ IGAZSÁG!

"Egyszerűen nem engedhetjük meg, hogy az emberiség jövőjéről a kapzsi olaj- és gázvállalatok döntsenek. Ezek a vállalatok saját anyagi érdekeik miatt mindig tagadták a globális felmelegedés tényét, sőt eltussolták a figyelmeztető jeleket, bizonyítékokat. Mostmár elég legyen! Mind tudjuk, mi az igazság! A történelem ezeknek az óriás vállalatokat fogja majd hibáztatni a kárért.A Föld és az emberiség pusztulásra van ítélve, ha nem hagyunk fel a fosszilis üzemanyagok - azaz az olaj és a gáz - használatával. Húsz évvel ezelőtt még függtünk ezektől az energiaforrásoktól - mára azonban meg lennének a helyettesítői.

Mark Jacobson professzor és kutatótársai a Stanford Egyetemen bebizonyították, hogy már a meglévő technológia is alkalmas lenne, hogy zöldenergia forrásokból megoldjuk a világ energiaellátását 2050-ig!"
A fenti nagyon erős szavak Leonardo DiCaprio színész szájából hangzottak el a davosi Világgazdasági Fórumon. A Crystal Award elnevezésű díjat vette át, amellyel olyan alkotókat tüntetnek ki, akik nemcsak a művészetekben jeleskednek, hanem a világ jobbá tételében is.
 Köszönőbeszédében DiCaprio elidegeníthetetlen emberi jognak nevezte a tiszta levegőt, a tiszta vizet és az élhető klímát, és azzal vádolta a destruktív rendszer fennmaradásában anyagilag érdekelt vállalatokat, hogy tagadják a klímaváltozást, sőt eltussolják annak bizonyítékait.
Fontos lenne, hogy minél többen szembe merjenek szállni a kizsákmányoló óriásvállalatokkal, amelyek nem csak a mi életünket fenyegetik, de ellehetetenítik a gyermekeink jövőjét is. Meddig tűrünk még? Legyen már végre elég!!!
Jusson messzire Leo hangja!

Ne felejtsd el megosztani, hogy mások is lássák!

forrás : http://vilaghalo.info/dicaprio
  Szerző : A Hír Ami Számít
 
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
 

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól