A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Diákok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Diákok. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 24., szerda

A székely mártírok emléke előtt tisztelgett a haditengerészet és a hegyivadász-alakulat

A Román Haditengerészet koszorút helyezett el a térségi hegyivadász-alakulattal együtt szerdán, február 24-én a madéfalvi Siculicidium emlékműnél, tisztelegve a székely mártírok előtt.
Constantin Ciorobea ellentengernagy, a haditengerészet vezérkari helyettese elmondta: az emlékmű az akaraterőt, kitartást és szilárdságot jelképezi, amellyel az itt élők őrizték és védték értékeiket, kultúrájukat a császári erők ellen, ami példaértékű minden nemzet számára. Az ellentengernagy ugyanakkor beszámolt arról a vendégszeretetről, amelyet turistaként tapasztalt a környéken pár évvel ezelőtt egy tíznapos kirándulása során, elmondása szerint részben ennek köszönhetően is döntöttek úgy, hogy megyénkben is népszerűsítik a tengerészetet.
A házigazda Madéfalva kürtőskaláccsal és a helyi néptánccsoport műsorával várta a vendégeket. Szentes Csaba polgármester a község rövid, átfogó történetét ismertette, bemutatva egyben Székelyföldet is a rangos vendégeknek. A tengerészeti küldöttség vezetője megköszönte a szíves fogadtatást és azt, hogy megismerhetik a térség kultúráját, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy jó kapcsolatokat ápolhatnak a jövőben.
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsa elnöke beszédében kiemelte, közös történelmünk van, békés együttélésben oda kell figyelnünk és tisztelettel kell lennünk egymás iránt, hiszen az egyetlen cél, hogy gyerekeink jól érezzék magukat ebben a környezetben.
„A haditengerészet és a hegyivadász-alakulat gesztusa példaértékű, hiszen román állami intézmény tiszteleg a székelyek emléke előtt” – hangsúlyozta a megyeelnök.

forrás : hargitamegze.ro , és  http://www.maszol.ro/index.php/tarsadalom/60709-a-szekely-martirok-emleke-el-tt-tisztelgett-a-haditengereszet-es-a-hegyivadasz-alakulat

Megjelent a http://111hir.blogspot.ro oldalon  
(Visited 18 times, 18 visits today)  

2016. január 17., vasárnap

Válasz a “pozitiv gondolkodók” kritikáira a mocskos valóságot megmutató cikkek kapcsán

A választ a mediavadasz.info oldal közölte, az őket ért kritikákra, de lényegében egyet értünk vele és mivel minket is érnek hasonló kritikák, közzé tesszük. (titkolthirek.hu)

image
Oldalunkkal és cikkeinkkel találkozó értetlenkedők sokszor a fejünkhöz vágják, hogy csak kritizálni tudunk, azt is kíméletlenül durván és sértően, ami miatt „semmivel sem vagyunk jobbak”, mint azok, akik ellen felszólalunk. Arról nem is szólva, hogy szerintük alternatív megoldási javaslatokkal sem rendelkezünk a felvázolt problémákra, és ezért „vádaskodásaink” lényegüket tekintve alaptalanok és jogtalanok. Ezek a megjegyzések többnyire abból erednek, hogy az általában újszerű témáink és megközelítéseink automatikusan egy védekezési mechanizmust indítanak be az ilyesmivel még nem találkozó olvasókban, akik különféle, sablonszerű reakcióikkal próbálják hárítani az új gondolatokat. A hárítás a megszokottaktól való eltérés félelméből ered. Anélkül, hogy túlpszichologizálnánk a dolgot, érdemes lenne kinek-kinek felvetnie magában, hogy adott írásunkkal kapcsolatos ellenérzéseinek eredője talán nem is a cikkek arcba talpaló stílusa, hanem a személyes korlátainak és berögződéseinek fojtogató szorítása.
Az értő olvasás rovására menő szőrszálhasogatás miatt sokan nem veszik észre, hogy bizonyos felvetések már eleve magukban hordozzák a megoldásokat. A virtuális valóság és a technokrata mentalitás elutasítása értelemszerűen a természettel való közvetlenebb és figyelmesebb együttélésre irányul. A filmkritikák a filmek iránti egészségtelen ragaszkodást igyekeznek megszűntetni, és az általában kevéssé hangsúlyozott, de annál veszélyesebb tudatalatti sugalmazásaik ellen szeretnének felvértezni. Az embervadászat arra világít rá, hogy korunk előtérbe tolt sztárocskái és lelketlen áltekintélyei helyett elindítsuk az olvasót az igazi tekintélyek megkeresésére. A modernitás egészének megvetésével az ember valódi önmagára ébredésének kulcsát akarjuk megmutatni, ami a hagyományban keresendő, mert ezek foglalkoztak a legmagasabb rendű szellemi állapotok megvalósításának lehetőségével, azzal, ami egy igazán elszánt embert a legjobban érdekelhet.
Különös, hogy míg az senkit nem érdekel, milyen kegyetlenül taposta földbe a modern világ a tradicionális értékeket, addig ma végletes felháborodást vált ki, ha hasonló vehemenciával lépünk fel korunk fertője ellen. Ez így álszentség, persze tudatlan álszentség, hiszen a mai olvasók többsége bele sem képes gondolni, mit veszített azzal, hogy kritikátlanul behódolt a modern elvárásoknak és jövőképnek (ezt érdekes mód, soha sem kritizálja komolyan). Sértve érzi magát, amiért belerondítunk a média és a közoktatás által fejébe vert szánalmas világába. De bármilyen is legyen a hangvétel és a stílus, bármennyire is tűnjön hajmeresztőnek néhány felvetés, lázadásunk, vagy ha úgy tetszik, tollba mondott bosszúnk mindig megalapozott, körültekintő tanulmányokon alapul és autentikus célt szolgál. Az írásainkat érintő nevetséges feltételezések és képzelődések – amik különböző személyekhez, pártokhoz, pénzes megbízókhoz, összeesküvés-hívőkhöz sorolnak, vagy amik egyszerűen agresszív állatoknak állítanak be – valójában annak jelei, hogy az olvasó leragadt bizonyos körülményeknél, és nem képes vagy nem hajlandó a mondandó lényegére koncentrálni. Mert nem érdekli? Mert nem tudja megérteni? Mindegy. A fő az, hogy ha névleg velünk kapcsolatban is szólal meg, nem ránk utal, mert kritikájában formaságokkal bíbelődik, külsőségek miatt fanyalog, stílusról hadovál, elméleteket gyárt, olyasmiket említ, amik csak eszközei célunknak vagy hozzá sem tartozik, azaz nem a lényeg.
A lényeg az, hogy a dolgok, amik körülvesznek bennünket, gyökeres átértékelésre szorulnak. Aki ezt a hozzáállását képes feladni pár kemény mondat elhangzását követően, szerintünk komolytalan. Hiszen ez azt jelenti, nem is igazán fontos számára, hogy helyes világképet és viszonyulásokat alakítson ki a maga számára, aminek révén elindulhat a szellemi megvalósítás útján.
Réb István

forrás : http://mediavadasz.info/igy-irunk-mi/    , és   http://www.titkolthirek.hu/valasz-a-pozitiv-gondolkodok-kritikaira-a-mocskos-valosagot-megmutato-cikkek-kapcsan/

  Szerző : A Hír Ami Számít 
 
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább     

  A Hír Ami Számít




2015. december 9., szerda

“A diákok legnagyobb félelme, hogy az internetes térben kiközösítik őket”

image

Az oktatási jogok biztosa szerint az iskolai erőszak arányai nem, de formái változtak az utóbbi időszakban. Aáry-Tamás Lajos kedden az Országgyűlés kulturális bizottsága előtti meghallgatásán kifejtette: évente 1500-1600 panasz érkezik hivatalához, a nagyságrendben tavaly sem volt változás.

Ismertette: 522 panasz érkezett szülőktől, 705 tanulóktól, 162 pedagógusoktól, intézményvezetőktől, oktatóktól. További 92 jelzést kaptak diák-, hallgatói, illetve kisebbségi önkormányzatoktól, 8-at fenntartóktól. Levél helyett egyre többen küldik panaszukat elektronikus úton, és gyakran személyes panasztételre is lehetőséget biztosítanak. Állásfoglalást 806 esetben fogalmazott meg, hatáskör hiányában 411 ügyet utasított el – közölte.
A biztos elmondta, az iskolai erőszak arányai alapvetően nem nőttek, de a keretei megváltoztak. Új jelenségként megjelent az óvodai erőszak, a panaszok száma is nőtt. Egy friss esetet hozott fel, amikor egy gyerek kezét kötéllel kötözték meg. Az óvodavezető elismerte a tettét, arra hivatkozott, hogy nem volt más eszköze.
Aáry-Tamás Lajos szerint a kötelező óvodáztatás a jelenséget tovább erősítheti, olyan gyerekek is bekerülnek a rendszerbe, akiknek a szülei ezt nem biztos, hogy akarják. Ezzel a területtel mindenképpen foglalkozni kell majd – mutatott rá.
Kitért arra, a hatodik-hetedik osztályosokat érintő kutatásokat is indítottak, és az derült ki: a diákok legnagyobb félelme, hogy az internetes térben kiközösítik őket.
A köznevelésben az értékeléssel, öltözködéssel, tárgyak bevitelével összefüggésben érkeznek jelzések, több panasz volt kollégiumi ügyekben is. Az oktatási jogok biztosa szerint a kollégiumok kicsit mostoha gyermekei az oktatásnak.
A felsőoktatás területén az érettségit, a felvételit érintő ügyekkel folyamatosan foglalkoznak. Folyamatosan terítékre kerülnek határon túli hallgatókat érintő felvételi ügyek, példaként említette, hogy Romániában az okleveleket később adják ki, mint ahogy nálunk lejár a felvételi határidő.
Közölte: a gólyatáborokban történtek megmutatták, hogy az agresszió az egyetemek világát is érintik. Jelezte, jogalkotási javaslataikat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) elfogadta, ahogy az egyetemi és hallgatói vezetők is.
Összegzése szerint 2014-2015-ben a korábbi változtatások finomhangolása zajlik, az idei év módosulása, hogy a szakképzés elkerült az Emmitől, a következményeket a következő évek mutatják majd. Megjegyezte: az oktatást irányító tárcánál 150 éves tapasztalat gyűlt össze, érdemes lenne az együttműködést még szorosabbá tenni. Példaként a fogyatékossággal élőket hozta fel, akik alól “kiszerveződnek” képzések.
Dúró Dóra (Jobbik) szerint rendkívül alapos és informatív volt a beszámoló. A bizottsági elnök arra volt kíváncsi, milyen eszközökkel csökkenthető az iskolai erőszak.
Aáry-Tamás Lajos szerint amikor az iskolai erőszak jelenségénél a tanárok tehetetlennek érzik magukat, akkor igazat kell nekik adni, és meg kell érteni ezt az érzést. Ezt csak pedagógiai eszközökkel nem lehet megoldani, és a jó gyakorlatok száma kevés. Ha csak a tanárokra “lőcsölik” ezt a kérdést, akkor kudarcot fognak vallani – mondta. A pedagógusok önértékelését szintén munkajogi kérdésnek nevezte, de érdemesnek tartaná megszólítani őket abban a kérdésben, hogy mi a cél, mit várnak el tőlük.
Aáry-Tamás Lajos az egy ezreléket hamisnak nevezte, és jelezte: 20 ezer panaszt kezelt eddig. Ugyanakkor a hivatala hungarikum, és sokan keresik is az együttműködést. A nem kötelező érvényű ajánlásaik 98 százalékát az érintettek elfogadják – mondta az oktatási jogok biztosa.
 
forrás : (MTI nyomán) ,titkolthirek.wordpress.com

Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
 

 
A Hír Ami Számít 

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól