A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Vallás és Spiritualitás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Vallás és Spiritualitás. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. január 1., szerda

Ferenc Pápa rácsapott egy Nő kezére miután a Nő megrángatta a Pápát

Ferenc Pápa rácsapott egy Nő kezére miután a Nő megrángatta a Pápát


Az incidens a Szent Péter Téren történt a Vatikánba.

Íme a videó : 


2019. április 20., szombat

Meghalt Lorraine Warren, a démonvadász 😩😩😩😩😩😩

92 éves korában, csütörtök este meghalt Lorraine Warren, az „igazi szellemirtó”, írja a Daily Mail. Halálának hírét unokája jelentette be a Facebookon pénteken.
Tegnap este a nagymamám, Lorraine Warren csendben és békésen itthagyott minket, hogy csatlakozzon szeretett Ed-jéhez. Boldog volt és nevetett egészen a végéig. Ő volt az én angyalom és hősöm, és nagyon hiányozni fog. Mindenkit arra kérek, csatlakozzon hozzánk, hogy ünnepelje az életét és tisztelje a gyönyörű lelkét. Ne felejtsétel el megbecsülni a szeretteiteket, amíg megtehetitek. Köszönöm, az Isten áldjon meg mindannyiotokat.
osztotta meg pénteken a Facebook-on.
Warren és férje, Ed Warren 1952 óta paranormális jelenségek felkutatásával foglalkozott, több mint 4000 kísértetjárást vizsgáltak ki munkájuk során. A házaspár közösen működtette az Okkult Múzeumot, ahol ezeknek a kísértetjárásoknak az ereklyéit állították ki. Bár sokan egyszerű csalóknak kiálították ki a házaspárt, Warrenék állítólag mindent tudományos szempontok alapján, tudósokkal együtt dolgozva közelítettek meg.
A házaspár munkásságáról film is készült, a Démonok Között című filmben Vera Farmiga és Patrick Wilson alakították őket. Ed 2006-ban halt meg, felesége tanácsait utána is sokáig kikérték a paranormális nyomozásoknál.
Kiemelt kép: JASON KEMPIN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

2017. június 19., hétfő

Hidzsábokat adnak a muszlim nők a keresztényeknek, hogy elmenekülhessenek az iszlamisták elől

A Fülöp-szigeten déli részén lévő Marawi városban már több mint három hete harcol a hadsereg az iszlamista lázadókkal. A lázadók több csoportja olyan terrorszervezetekkel áll szövetségben, mint például az ISIS. Az iszlamisták sok esetben eleve vadásznak a keresztényekre, azokat ölik meg, akik nem tudnak a Koránból idézni.
A feldúlt városban elemzők szerint még mindig van nagyjából 1000 civil, aki nem tudott elmenekülni.
Egyes beszámolók szerint a helyi keresztények sok esetben a segítőkész muszlim civilek segítségével tudnak elmenekülni, a muszlim nők például hidzsábokat adnak a keresztényeknek, hogy azokban ne legyenek annyira feltűnőek a fegyveresek előtt, és muszlimoknak higgyék őket.
Az összecsapásokban eddig 290 ember halt meg. (Yahoo)

2017. június 14., szerda

500 év hit és hűség

Úrvacsorával teszi ünnepélyesebbé a bonyhai nyílt családi napot július 8-án az Erdélyi Református Nőszövetség a reformáció 500 éves évfordulójának apropóján. Mint az eddigi években, idén is istentisztelettel kezdődik az együttlét 11 órától, az alkalmon Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke hirdeti az igét. A szervezők a család minden tagjára gondolva különböző foglalkozásokat szerveznek, gyerek- és ifjúsági sátor várja a fiatalokat, cserkészfoglalkozásokkal párhuzamosan pedig működni fog a férfi sátor, az imasátor és imaösvény, illetve az elmúlt évek egyik legsikeresebb foglalkozása is megjelenik a programban, a zsoltáréneklés a kastély udvarán.

A meghívó szerint a reformáció jegyében Bonyhán kerül sor a testvér nőszövetségek megerősítésére, illetve újabbak alakítására, ünnepélyes keretek között. A szervezők szerint így szeretnék erősebbre vonni a református női közösségek közötti kapcsolatot, szorgalmazni az egymásra való odafigyelést, az egymással való törődést, a szolgálat megerősítését. A program a szászcsávási kórus és ifjúsági zenekar előadásával zárul.

és itt a program  :   

500 év hit és hűség
A bonyhai nyílt nap vázlatos programja

„Az igaz ember hitből él.” Róm 1,17

11.00 - Istentisztelet. Igét hirdet ft. Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke
Úrvacsoraosztás
Köszöntések
14.00 - Programok kezdete:
imaösvény, imasátor, gyereksátor, ifjúsági sátor, cserkészfoglalkozás,
zsoltáréneklés, férfisátor, előadások
16.00 - A szászcsávási kórus és ifjúsági zenekar előadása
17. 00 - Programzárás.

Az istentisztelet és úrvacsoraosztás után a nyílt nap teljes ideje alatt az asszonyok kézműves termékei lesznek megtekinthetőek és megvásárolhatóak. Lehetőség lesz az étkezésre is.

forrás : reformatus.ro

2017. május 13., szombat

Gyalogos zarándoklat Székelyudvarhelyről Csíksomlyóra

Idén is megszervezik Székelyudvarhelyről a pünkösdi, gyalogos zarándoklatot Csíksomlyóra. Arra kérik mindazokat, akik szeretnének részt venni a zarándoklaton, hogy előzetesen jelentkezzenek be a Kis Szent Teréz egyházközség honlapján.
A Székelyudvarhelyről induló pünkösdi, gyalogos csíksomlyói zarándoklat szándékára 2017. június 1-én, csütörtökön este 6 órától ifjúsági szentségimádás lesz a Kis Szent Teréz-plébániatemplomban.
A zarándoklatindító szentmise pénteken reggel 6 órakor kezdődik. Idén is a főút mentén halad a zarándokoszlop. Útközben az éneklés, imádság mellett lehetőség lesz szentgyónásra vagy lelki beszélgetésre. Bővebben ITT.
Pünkösdvasárnap este fél 7 órától, a zarándoklatot záró ifjúsági szentmise a Rákóczi Centerben lesz megtartva.
Pünkösdhétfőn délelőtt 9 órától keresztutat tartanak a Székely Kálvárián, 10 órakor mutatják be az ünnepzáró szentmisét az Ugron kápolnánál.
forrás : facebook,google , és Kis Szent Teréz egyházközség honlapja

2017. január 7., szombat

IMA SZENT MIHÁLYHOZ

Szent Mihály arkangyal, védelmezz minket a küzdelemben! A Sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk! Esedezve kérjük: parancsoljon neki az Isten! Te pedig mennyei seregek vezére, a Sátánt és a többi gonosz szellemet, akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban, Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!
.✝
Amen.

2016. december 26., hétfő

Tedd össze a két tenyered: illeszkedik egymáshoz ez a két vonal? Ha igen, az valami rendkívülit jelent!

Tedd össze a két tenyered és figyeld meg, hogy a bal és a jobb szívvonalad milyen “viszonyban van” egymással. Annak is van jelentése, ha egyik magasabban fekszik, mint a másik, de az igazán különleges az, ha pontosan egy vonalban vannak. Elmondjuk, mi mire utal!
A SZÍVVONALAK
A szívvonal az a fő vonal, ami az ujjakhoz legközelebb fut végig a tenyéren. Háromféleképpen kapcsolódhatnak: vagy a bal van felül, vagy a jobb, vagy összeérnek.
v1
1. A BAL KEZEDEN LÉVŐ VAN MAGASABBAN
Ha a bal kezeden lévő vonal van magasabban, az azt jelenti, hogy nagy harcos vagy. Főleg akkor, ha a szerelemről van szó. Nem félsz kiállni önmagadért – persze csak abban az esetben, ha utána megkapod érte a jutalmadat. Néha elég agresszív tudsz lenni, ha arról kell dönteni, mi a tied és mi a másé. Ha a helyzet úgy kívánja, akkor simán átgázolsz mindenen és mindenkin, hogy megkapd, ami neked jár. Külsőleg gyönyörű vagy, sokakat megbabonáz a szépséged. Nagyon független személyiségnek ismernek, aki sose lenne képes könyörögni bárkinek bármiért.
2. A JOBB KEZEDEN LÉVŐ VAN MAGASABBAN
Ha a jobb kezeden lévő vonal van magasabban, akkor öreg lélek vagy. Kifejezetten keresed az idősebbek társaságát, főleg szerelmi kapcsolatok terén kedveled az évtizedes korkülönbségeket, mert kizárólag így tudod elképzelni az életed. Szeretsz eltérni egy kicsit a hagyományostól, szereted, ha nem minden ugyanolyan, mint ahogy mások is csinálják. Nagyon jó szerető és szerelmes vagy, csordultig telt a lelked érzelmekkel és mindig kiállsz azok mellett, akik közel állnak hozzád. Imádsz szabadon élni, és nem igazán érdekel, mit gondolnak rólad mások.
3. A VONALAK TÖKÉLETESEN PASSZOLNAK EGYMÁSHOZ
Ha a vonalak tökéletesen passzolnak egymáshoz, akkor te vagy az az ember, akinek a legnagyobb és legtisztább szíve van. Olyan kedves és előzékeny a természeted, hogy aki veled beszél, mindig visszanyeri a hitét a világban – abban, hogy létezik még emberi jóság a földön. Nagyon jó érzéked van másokhoz, hamar megérzed, ha segíteni kell, és azt is, hogy miben. Ennek köszönhetően borzasztóan nagy empátia lakozik benned.
v2
Sokan hozzád fordulnak, amikor úgy érzik, támogatásra van szükségük. A párkapcsolatokban mindenedet odaadod a másiknak – ha megfelelő emberre találsz, akkor ezt nagyon fogja értékelni. A hirtelen változásokkal azonban bajban vagy, nem szereted őket, mert nem tudsz rájuk felkészülni. Ha azonban megtanulsz alkalmazkodni, akkor hihetetlen dolgok várnak rád – ilyen jó természete ugyanis keveseknek van…irigykedünk rád!
Forrás: napjaink.org

Mi a véleményed?

2016. november 3., csütörtök

Örökre visszazárták a Szent Sírt


Évszázadokig, ezredekig, de akár az idők végéig is kitart a jeruzsálemi Szent Sír új burkolata. Jézus feltételezett temetkezési helyét a fölé emelt szentély renoválása alkalmából tárták fel.
Nagyszabású restaurálási munkák folynak a jeruzsálemi Szent Sír-templomban, ahol a kereszténység legszentebb helye, Jézus Krisztus vélt temetkezési helye található. A sírt írásos emlékek szerint legalább 1555 óta nem nyitották fel.
A munka a templom kupolás szárnyában, a Rotundában álló kis szentélyre összpontosul, melyet közvetlenül a Szent Sír fölé emeltek. A 19. századi épületet több földrengés reszkette meg, és a látogatók tömege, a szüntelenül égő gyertyák is gyengítik.
A felújítás alkalmával nagyjából 60 órára kinyitott sírt már vissza is fedték, de a régészek és egyházi felügyelők szerint amit benne láttak, nem kérdőjelezi meg a hely hitelességét.
A mészkősziklába vájt eredeti sírt a 16. században márványlapokkal fedték le, azóta csak a korabeli leírások alapján tudták, hogy mi van a burkolat alatt.
A szentföldi egyházak, a görög ortodoxok, az örmény egyház és a római katolikus ferences rend közösen állította helyre a leromlott állapotban lévő Jézus Sírja szentélyt a jeruzsálemi Szent Sír-bazilikában, amelyet azon kő fölé emeltek, amelyen a hagyomány szerint keresztre feszítése után Jézus Krisztus testét egy sziklasírban elhelyezték.Az első templomot Jézus sírhelye fölé I. (Nagy) Konstantin császár emeltette a negyedik század elején (Fotó: MTI/EPA/Atef Safadi)
Felújítják Jeruzsálemben a Jézus sírhelye fölé emelt szentélyt. (Fotó: MTI/EPA/Atef Safadi)
A görög tudósok vezette kutatócsoport a súlyos márványlap alatt meglepően vastag töltőréteget, az alatt pedig egy egyenlő szárú görög kereszttel díszített kőlapot talált, amit feltehetően a keresztes lovagok helyezhettek el a 12. században, a Szent Sír-templom építésekor.
A kőlap a tényleges sziklasírt fedte, ami ma élő ember még nem látott. A szakemberek szerint annyit biztosan állíthatunk, hogy a szentélyt csakugyan egy hagyományos zsidó sírkamrára építették, de ez természetesen nem bizonyítja, hogy Jézus feküdt benne.
Mivel a keresztre feszítés helyszínét, a Golgotát is lefedő Szent Sír-templom alatt tucatnyi hasonló sír található, a mészkő felszínt különféle berendezésekkel fényképezték, pásztázták, hogy az utólagos elemzésekből kiderülhessen, van-e rajta valamilyen Jézusra utaló véset vagy felirat.
A felújításról dokumentumfilmet készítő National Geographic a Szent Sír szakértőjét Martin Biddle-t kérdezte meg, aki elmondta: évekig, évtizedekig is eltarthat a most nyert adatok feldolgozása.
A szentély helyét Euszébiosz (kb. Kr. u. 260–340), Caesarea püspöke jelölte ki, aki igaz nem írta le, hogy minek alapján hozta meg döntését, de biztosan nem véletlenszerűen választott – hangsúlyozta a szakértő.
A helyszínen már a második században szentély állt, igaz ezt Hadrianus császár emelte Aphrodité tiszteletére, éppen azért, hogy Jézus sírját elfedje.
A restaurálási munkálatok május végén kezdődtek meg, miután történelmi egyezség született a görög ortodoxok, az örmény egyház, és a római katolikus ferences rend között a helyreállításról, amelyet a görög kormány és magánadományok, köztük Jordánia királya is pénzzel támogatott.
A márványszentélyt legutóbb 1947-ben erősítették meg kívülről vasgerendákkal, mert több kisebb földrengés nyomán már akkor olyan rossz állapotban volt, hogy összedőlésétől tartottak, de a belsejében akkor nem végeztek felújítást.
A szentély mostanára annyira veszélyessé vált, hogy másfél évvel ezelőtt a rendőrség néhány órára lezárta a zarándokok elől, ami hatalmas felháborodást okozott a keresztény egyházak körében, mert a rendőrség előzetes értesítés és tanácskozás nélkül döntött a szerinte látogathatatlanná vált építmény lezárása mellett. Azonban ez az esemény fél évvel ezelőtt létrehozta az összefogást a felújításról a különböző keresztény egyházak között.
A restaurálás során felújítanak minden vascsövet, titánrudakat helyeznek a kövekbe és különleges anyagokat fecskendeznek a sziklába megerősítése érdekében. A szentély egyes részeit elszállítják, majd felújítva építik vissza.
A Jeruzsálemben tartózkodó Lupták György evangélikus esperes az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában elmondta: a sír a felújítás alatt is látogatható. Az ígéretek szerint a jövő évre befejeződnek a restaurálási munkálatok.
forrás : hirado.hu
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!

2016. augusztus 15., hétfő

Ezeket a képeket egy öreg elmegyógyintézetben találták. Hátborzongató alkotások

Nagyon nyomasztó és elképzelhetetlenül rossz lehet több személyiséggel egy testben élni, ám a szavak nem tudják ezt eléggé kifejezni, viszont a képek igen!  Annyira átjön a betegség lényege, és a szenvedés amit átélnek az emberek miközben próbálnak egy normális életet élni.
Csak gondoljunk bele, hogy a saját testünk rabjai vagyunk, miközben az elménket felemészti a félelem...

Hirdetés 


A betegek úgy érzik, hogy nincs kiút, és be vannak zárva..
Egy művész a betegsége során így ábrázolta 5 év különbséggel kedvenc macskáját...
Egy férfi egy furcsa skizofréniában szenvedett,amikoris illuziói voltak a betegsége során, konkrétan a képen látható figura vette körül mindenhol. Csak simán hullának nevezte el.
A gonosz ábrázolása, és a megpróbáltatások, egy képen
   
 
 forrás : tudnodkel
 
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

2016. július 12., kedd

A család és a nevelés fontosságáról a bonyhai Bethlen-kastélyban

Családok, nőszövetségi közösségek, helyi és környékbeli kíváncsiskodók töltötték meg élettel szombaton a bonyhai Bethlen-kastélyt, amely az Erdélyi Református Egyházkerület tulajdonában van, s a nőszövetségre bízták.
bonyha_09_b
Immár harmadik alkalommal szerveztek nyílt napot az épületben és udvarán, amelyre Erdély számos vidékéről, Brassóból és Kalotaszegről, Székelyföldről, valamint a Nyárád- és Küküllőmentről érkeztek a családok beszélgetni, támogatni a kastély felújítását.
Szombaton újra megnyitották az Erdélyi Református Egyházkerület Nőszövetsége által ügykezelt bonyhai Bethlen-kastélyt a nagyközönség előtt. Az épületet, amelyben évekig a helyi polgármesteri hivatal működött, a Bethlen család leszármazottjai adományozták a református egyháznak. Az egyház vezetősége a nőszövetségre bízta, és jelenleg az Árva Bethlen Kata Alapítvány tesz meg mindent annak érdekében, hogy újra régi pompájában ragyogjon az ódon épület és kastélypark.
Idén a nyílt nap témája a nevelés volt, eköré csoportosultak a foglalkozások, erről szólt a délelőtti istentisztelet is. Főtiszteletű Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke köszöntő beszédében arra hívta fel a jelenlevők figyelmét, hogy fontos a családi nevelés, és átadni értékeinket gyermekeinknek, unokáinknak.

„Bármennyire is szeretnénk, még mindig nem tudjuk egyházi iskoláinkat mind  visszaszerezni, s azokban gyermekeinket, unokáinkat egymás és Isten szeretetére, keresztyén értékeinkre megtanítani. Így kisebb közösségeinkben, a családokban kell biztosítanunk számukra azt az nevelést, amely felvértezi őket szilárd hittel, és olyan tudással, amely segít megállni az élet viharaiban. Otthonainkban kell megtanítsuk őket mindarra, amelyek alapján bölcs döntéseket tudnak hozni az életben.Fontos a nevelés, de ugyanolyan fontos a példamutatás, hiszen gyermekeink, unokáink úgy fognak beszélni, viselkedni, szeretni és szolgálni, ahogy mi magunk tesszük, ahogy azt tőlünk látták” – hangsúlyozta az egyházkerület püspöke, kiemelve a bonyhai kastélynap fontosságát is.
A nőszövetség elnöke, Boros Melinda arról beszélt, hogy bár látható változások nem észlelhetők a kastélyon, a háttérben komoly munkát végeznek. „Türelmetlenül várják a környékbeliek és mi mindannyian, hogy látható előrelépés  legyen a kastély ügyében. Most csak azt látjuk, hogy ugyanúgy néz ki, talán, a rosszakaratú személyeknek köszönhetően még több ablakvédő hiányzik, és gerenda tört össze. De a háttérben sokan és keményen dolgoznak a pályázathoz szükséges előtanulmány elkészítésében, azért, hogy tiszta telekkönyvek legyenek. A háttérben szerveződik és erősödik egy közösség, amelynek fő célja megőrizni és felújítani az adományként kapott Bethlen-kastélyt. Erre a napra is sok önkéntes és helyi egyháztag fogott össze, hogy otthonossá tegyék az udvart és a kastélyt” – mondta Boros Melinda, majd mindenkit arra biztatott, hogy látogassa meg a kastélyt, a közelben levő református templomot, és kapcsolódjon be a programokba.
Szombaton több sátorban előadásokkal, foglalkozásokkal várták a jelenlevőket. Volt presbitereknek, szülőknek és nagyszülőknek külön felállított sátor, de a lelkészeket is beszélgetni, ismerkedni hívták. A legnagyobb sikere a gyermeksátornak volt, ahol különböző ügyességi játékokat lehetett kipróbálni, valamint kézműveskedni is lehetett. Ide a nap folyamán többször is betértek a gyerekek, és mindig találtak valami új és érdekes foglalatosságot. Akinek kedve volt, a cserkészeknél kipróbálhatta  az íjászatot, valamint a fára mászást. Nagy tömeget vonzott az ismert református zsoltárokat éneklő közösség is. Ennek vezetőjét, Varga Jutkát külön dicséret illeti, hiszen több órán keresztül összetartotta, és Isten dicséretére biztatta a férfiakat és asszonyokat.
A harmadik kastélynapon kis vásár is volt, amelyen a nőszövetségek mutatták be termékeiket: több helyen lehetett kézimunkákat megcsodálni, vásárolni, de gyöngyöket és házi laskát, valamint szalmából fonott termékeket és szépen díszített mézes pogácsát is árultak.
A találkozót Mészáros Elek szívet melengető koncertje zárta, és a remény, hogy jövőre ugyanitt újra találkozhatnak mindazok, akiknek fontos a református hit, valamint az épített örökség megőrzése.

forrás : szekelyhon

2016. június 29., szerda

4 jel, hogy nem ez az első életed a Földön


A reinkarnáció az a spirituális hit, hogy a lélek a halál pillanatában elhagyja a fizikai testet, majd újra belép egy másik fizikai testbe, miután egy rövid időt eltöltött a szellemvilágban. Vannak, akik azért jönnek vissza, hogy enyhítsenek a karmájukon, mások azért, hogy továbbfejlesszék a lelküket, megint mások abból a célból, hogy szolgáljanak, és másokat segítsenek a fejlődésben.
Hogyan lehet megmondani, hogy már éltél ezelőtt a múltban? Különböző módszerek vannak, hogy megtudd, éltél-e előzőleg a Földön. Meglátogathatsz egy hipnoterapeutát, és kaphatsz egy előző élet regressziót, meditálhatsz, és intuitív módon megérezheted, hogy már éltél korábban, vagy fontolóra veheted személyiséged néhány jellemzőjét, melyek arra engednek következtetni, hogy már éltél itt ezelőtt.
Minden bizonnyal ez a helyzet, és rendelkezel azokkal a tulajdonságokkal, melyek elég egyetemes módon jelzik, ha valaki már nem fiatal lélek. Íme 4 jel, hogy nem ez az első földi életed:


1. Jól olvasol az emberekben

Egészen fiatal korod óta képes vagy rá, hogy olvass az emberekben. Ha csak nézel valakit, vagy pár percre kölcsönhatásba kerültök, képes vagy felismerni személyiségének vonásait, és az életmódját. Ez majdnem olyan, mintha lenne egy szoftvered, amely lehetővé teszi, hogy körülnézz, és letöltsd más lelkek információit. Ez azért van, mert ennek az embernek egy előző életedben láttad már az archetípusát, és ismered az általános viselkedési és pszichológiai mintáját. Lelked története során több ezer emberrel kerültél kölcsönhatásba, így igazából nincs olyan archetípus, mellyel ne álltál volna kapcsolatban.
Ez nem jelenti, hogy ítélkező vagy, csupán azt, hogy megfigyeled őket. Magadra ismerhetsz társadalmi összejöveteleken vagy olyan eseményeken, ahol körülnézhetsz, miközben vizsgálgatod az embereket. Figyeled az embereket, ahogy kölcsönhatásba lépnek egymással, és az energiacserét, ahogy beszélgetnek. Valószínűleg sokkal kényelmesebben érzed magad távoli megfigyelőként, mint például résztvevőként. Ez természetes érzés a számodra.
Mivel rendelkezel az emberekben való olvasás képességével, ez egy tökéletes detektor a számodra. Ha valaki hazudik neked, azt is tudod. Észreveszed a szétválást a szemükben, a váltást az energiamezőjükben, és annak megváltozását, ahogy kiejtik a szavakat. Sokszor átmentél már hasonlón korábban, így nem vagy szociálisan naiv, még akkor sem, ha nem volt sok társadalmi kölcsönhatásban részed ebben az életben. Mindig is nehéz volt téged manipulálni, mert belelátsz mások valódi szándékaiba és vágyaiba. Csak jó vagy abban, hogy intuitív módon érzékeld az embereket.

2. Élvezed az elszigeteltséget

Élvezed a magadra szánt időt. Nem azért, mert szeretsz magányos lenni, hanem azért, mert szeretsz egyedül lenni. Elégedett vagy azzal, hogy csak magaddal légy. Ezért inkább egyedül lennél egész éjszaka a csillagok alatt, mint egy buliban valahol, és inkább lennél egyedül egy erdőben egész nap, mint egy bevásárlóközpontban. Ez nem azért van, mert egy remete vagy, hanem azért, mert nincs szükséged társaságra, hogy megerősítsd az önértékelésedet. A saját értéked a magaddal és a szellemiségeddel való kapcsolatodból származik, nem mások általi jóváhagyásból és társadalmi elfogadásból.
Mikor először érkezel ebbe a világba, hajlandó vagy megtanulni, hogyan kell játszani a játékot, és hogy kényelmes életet hozz létre magadnak. Ha sok alkalommal voltál itt korábban, akkor már tudod, hogy ez egy játék, ezért már nem vesződsz azzal, hogy újra megpróbálj játszani.
Még mindig szeretsz kimozdulni, és társaságban lenni, de ez nem ugyanúgy szolgál téged, ahogyan másokat. Már hozzászoktál, hogy emberek vesznek körül, akár évszázadok óta. Tudod, hogy mire számíthatsz. Nap végén a legkielégítőbb dolog számodra, ha békét érzel magadban, mely belülről fakad. Ez vezet a következő ponthoz.

3. Nem illesz bele... tényleg nem illesz bele

Kilógsz, mint egy fájdalmas hüvelykujj, bárhová is mész. Iskola, munkahely, családi összejövetelek. Egész életedben mindig is úgy érezted, hogy nem vagy odaillő. Embernek lenni továbbra is olyan, amit szoknod kell, bár talán sohasem fogod megszokni. "Megfelelően" viselkedni számodra úgy tűnik, hogy egy megerőltető kényszer, és fenntartani egy értelmetlen beszélgetést neked fájdalmas. Nem egészen érted, hogy az emberek miért úgy működnek, ahogyan teszik.
Ez olyan, mintha egy oroszlán egész életében azt hinné, hogy egy birka. Úgy viselkedik, mint egy birka, és úgy gondolkodik, mint egy birka. Miután leélt néhány életet, miközben úgy tett, mint egy birka, rájön, hogy valami sokkal több annál. Felfedezi magát, és túllép birkakorán. Amikor újra visszatér az életbe mint egy birka, úgy érzi, hogy ez nem természetes számára, mert csak szerepet játszik.
Te vagy az egyetlen, aki olyan dolgokról kezd el vitázni, mint a tudatos álom, az állatok jogai és a spiritualitás, miközben mindenki más az időjárásról és a sportról akar beszélni. Néha kezdeményezni fognak beszélgetéseket, mert érdeklődnek vagy izgatottak veled kapcsolatban, de a legtöbbször te vagy az, aki megszakítja a társadalmi szokások filmjét. De ez nem csak egy különbség az érdeklődésedben, ami miatt kilógsz.
A legfontosabb tény az, hogy nem igazán tudod, hogyan kell beilleszkedni. Lehet, hogy korábban már megpróbáltad, és úgy érezted, hogy kényelmetlen számodra, és nem sikerült. És ez rendben is van. Nem érted, hogy egyes emberek hogyan lehetnek boldogok másodpéldányként, és természetellenes számodra, hogy ez legyen a szokásos. Olyan dolgokat cselekedhetsz, melyeket más emberek furcsának fognak nevezni, mint például nyilvánosan meditálsz egy padon valahol, vagy talán leállsz a gépjárműparkolóban, hogy magadba szívd a nap sugarait. Neked az átlagembernél több "furcsa szokásod" van, nem azért, mert megpróbálsz más lenni, hanem mert nem tudod, hogyan kell";normálisnak" lenni.

4. Kifejlett lelked van

Emberek jönnek hozzád tanácsot kérni, bár az is lehet, hogy évtizedekkel fiatalabb vagy náluk. Értékelik a tudásodat, mivel jó adag rálátással és bölcsességgel rendelkezel a korod ellenére. Anélkül, hogy egoistává válnál, úgy tűnik, hogy több megértéssel és univerzális szemponttal rendelkezel az élet kihívásaira, mint az átlagember. Talán ez az, amiért itt vagy, hogy segíts másoknak elérni ugyanezt a helyet.
Éltél néhány életet már itt, így érted az olyan dolgok jelentőségét, mint a türelem, őszinteség és önvizsgálat. Ami sok embernek akár 10 évébe is telhet, hogy ezeket megtanulja, neked csak 1 évbe kerül, mert a lelked már keresztülment mindezeken korábban, és hozzászoktál, hogy felismerd a jeleket. Ha "szívben" kapcsolatba kerülsz valakivel, aki küszködik, természetesnek tűnik számodra, mert majdnem mindig képes vagy nekik segíteni abban, amin keresztülmennek. Ezután is találkozni fogsz különböző viszontagságokkal az életedben, de azokat érettséggel és kiegyensúlyozottsággal fogod megközelíteni. Gyorsan tanulsz, amikor az élet leckéire kerül a sor, és nagyon jól tudsz hallgatni akkor, amikor az élet próbál valamit megmutatni neked magadról.
Őszintén szólva a bölcsesség és a tapasztalat megszerzése az, amit a leginkább értékelsz az életben. Nem igazán foglalkozol a társadalmi státusszal, a hírnévvel, vagy hogy szép, hangulatos fészket rakj magadnak. Arra vágysz, hogy lelkileg fejlődj, és hogy másoknak is segíthess, hogy ugyanezt tegyék. Ezt érzed a legtermészetesebbnek és a legkifizetődőbbnek.
 
forrás : fenyorveny.hu

2016. június 26., vasárnap

Angyal szállt le péntek este Szegeden. ;) (Fotó: Király Zsolt)

forrás :

Ha neked is van hasonló képed vagy szeretnél cikket írni akkor megteheted írd meg és ha képed van valami érdekes dologról kérlek küld el nekünk Maliben , köszönjük.

2016. május 14., szombat

Csíksomlyói búcsú képekben .2016.

információ frissités :  

Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk! – kérte szentbeszédében Csintalan László kanonok, főesperes, csíkdelnei plébános. A csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka rámutatott, a megváltásban Jézusnak az imádása központi helye a keresztény ember hitéletének és lelki életének egyaránt. Ugyanis ha Krisztus előtt összekapaszkodva tudunk imádkozni, akkor abból tényleg megváltás van az egyes ember, a család, a közösség és a nemzet számára is. (Szöveg: székelyhon.ro)



















































































forrás : szekelyhon

Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább    

A Hír Ami Számít  
LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól