2016. november 17., csütörtök

Igényelhető lesz a magyar személyi igazolvány a konzulátusokon is Az új típusú személyazonosító igazolvány külképviseleteken történő igénylésére 2017. január 16-tól lesz lehetőség – tájékoztatta Pintér Sándor belügyminiszter Szávay István jobbikos képviselőt. 

Az új típusú személyazonosító igazolvány külképviseleteken történő igénylésére 2017. január 16-tól lesz lehetőség – tájékoztatta Pintér Sándor belügyminiszter Szávay István jobbikos képviselőt.
Január elsejétől a külhoniaknak is lehetőségük van magyar személyazonosító igazolványt kérni, de egyelőre csak Magyarország területén lehet igényelni. 
Szávay István jobbikos képviselő október végén keltezett levelében számon kérte a kormányt, hogy miért nem tették lehetővé a külképviseleteken is az igénylést. Az erre adott válaszból tudtuk meg, hogy jövő és január 16-tól az összes külképviseleten, így a kolozsvári és a csíkszeredai konzulátusokon is igényelhető lesz.
ittHON.ma-  alapján

Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!


Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól