Kénytelenek vagyunk újra, meg újra közzétenni ezt az anyagot is, mert kommunista idők nemzetietlen kultur-, és iskolapolitikájának kártételei még huszonhat esztendő eltelte után is ott él a fejekben – sok-sok honfitársunk fejében.
Ami a legelszomorítóbb: magukat értelmiségieknek (nagyon okosnak, tájékozottnak) tartó személyek is “simán” lerománozzák, leszlovákozzák saját nemzettestvéreinket.
A minap éppen egy orvos barátunk "románozta le" a falujában dolgozó székely munkásokat egy beszélgetés közben.
Mint ahogyan az asztalterítőbe sem töröljük az orrunkat, mert “társadalmi konszenzus” alapján az egyszerűen tahóságnak számítana, fenti jelenséget is minősítsük szégyellnivaló, faragatlan magatartássá, tűrhetetlen megnyilvánulássá, a butaság szinonimájává.
Ennek eléréséhez az ismeretterjesztésen, a történelem tanításán túl beszélnünk kell magáról a jelenségről.
Éppen ezért arra kérünk mindenkit, osszuk meg ezt az egyszerű kis anyagot – hisz valahogy, valamikor el kell kezdeni ennek a szégyenletes dolognak a felszámolását!
forrás : Patrióta Európa Mozgalom
Osszad hogy máshoz is eljusson !

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése