München — Minden szülő rémálma, amit R. Roberto (†15) anyukája élt át a pénteki müncheni fegyveres merénylet után. Az asszony ugyanis sokáig nem tudta, hogy Münchenben lévő fia meghalt, vagy túlélte a szörnyű vérengzést. De érezte, hogy baj van, hiszen gyermeke nem vette fel a telefonját. Minderről egy zárt Facebook-csoport oldalán lehetett olvasni.
A kétségbeesett asszony a merényletről értesülve egy beírást tett közzé a csoportba, amelyben azt írta: fia nem veszi fel a telefonját, ezért nem tudja, mi van vele.
Pár órával később minden bizonnyal szembesülnie kellett a rettenetes
hírrel. Miután hivatalosan is bejelentették, hogy van magyar áldozata is
a német-iráni kettős állampolgárságú lövöldözőnek, az anyuka törölte
bejegyzését.
A kettős állampolgárságú Robertót is, mint a többi
áldozatot, a gyilkos csalta a helyszínre, egy hamis Facebook-profilt
használva erre a célra. Úgy tudjuk: Roberto nem a helyszínen veszítette életét, a mentőautóban halt bele sérüléseibe.
Szijjártó Péter külügyminiszter szombat este
erősítette meg a szörnyű hírt hivatalosan is. – A bajor rendőrség írásos
közlése szerint egy magyar állampolgárságú, 2001-ben született fiú is
van a pénteki müncheni lövöldözés áldozatai között – mondta a miniszter.
Családja úgy döntött, hogy Magyarországon helyezik örök nyugalomra a
vérengzés magyar áldozatát, a 15 éves R. Robertót. A kamasz ötéves kora
óta élt Németországban szüleivel. A tragédia után Münchenbe utaztak az
itthoni rokonok is, némelyikük a holttest azonosításában is részt vett. Az áldozatok többsége egyébként külföldi származású volt, görög, török és koszovói.
Közben több szörnyű részlet is kiderült a pénteki merénylettek kapcsolatban. Immár bizonyossá vált, hogy a merénylő, Ali David Sonboly
(†18) hónapokkal korábban készült a tömeggyilkosságra. Az ámokfutó a
szüleivel és fiútestvérével lakott. Szüleiről egyelőre nem sokat tudni,
miután a lövöldözés és fiuk öngyilkossága után érthető okokból nem
voltak kihallgatható állapotban. A fiatalember szobájában a rendőrök
több olyan dokumentumot is találtak, amelyek ámokfutásokról szólnak.
Sonbolyt nem csak a fiatalkorú tömeggyilkosok érdekelték. A hírhedt
norvég neonáci tömeggyilkossal, Anders Breivikkel is foglalkozott, aki
77 embert ölt meg Norvégiában 2011. június 22-én. Mivel Sonboly akciója
napra pontosan öt évvel ezután történt, a BBC szerint a rendőrség azt is
vizsgálja, ez motiválhatta-e a fiút. A 18 éves fiúról is azt közölte a rendőrség, hogy orvosi és pszichiátriai kezelés alatt áll.
Ali David Sonboly a tetőn, a szomszéd ház lakói filmezték le /Fotó: twitter
Több jel is arra mutat, hogy Sonboy két hónappal
ezelőtt feltörte egy külföldi származású fiatal lány Facebook-oldalát.
Fiatalok beszámolója szerint a merénylet napjának délutánjára ez a „lány” abba a gyorsétterembe hívta egy menüre internetes ismerőseit, ahol a fiú elkezdett lövöldözni. Vélhetően Roberto is az odacsalt fiatalok között volt, de mellette veszélyben volt a magyar konzulátus vezető konzuljának gyermeke is, ám ő nem fogadta el a Facebook-meghívást.
A péntek délutáni lövöldözés egyik szemtanúja ezt mondta: – A mosdóban voltam a fiammal, egyszer csak bejött a férfi, ott töltötte meg a fegyverét. Aztán hallottam a dörrenéseket, láttam a sérülteket. Láttam, ahogy egyenesen a gyerekek arcába lőtt.
Mint a Blikk megírta,
a McDonald’s után a támadó a közeli Olympia plázába ment, s ott
lövöldözött. Egy magyar eladó a TV2 Tények című műsorának nyilatkozott. Azt mondta, a gyilkos Ali David Sonboly méterekkel ment el mellette.
– Tudom, ha nem jobbra néz el, amikor meglátom őt, hanem balra, akkor
bejön az üzletbe, és lelő – mondta. A magyar nő a kassza mögé bújt el a
boltban, négy órán át várt arra, hogy a kommandósok behatoljanak, és
kimentsék.
Simon Krisztián, az 1860 München magyar focistája is a plázában volt a lövöldözéskor. Simon az NSO szerint párjával járt fogorvosnál, amikor a lövöldözés elkezdődött, megijedtek, de nem történt bajuk.
UPDATE:
Rafael István a megölt fiú édesapja nem érti, hogy
miért ölték meg a kisfiát. Azt mondja fia és volt felesége
Németországban éltek. Az ottani rokonok hívták fel őt azzal a szörnyű
hírrel, hogy fia már nincs többé. A fia is azok közt a kilenc ember közt
volt, akiket a 18 éves férfi Ali David Sonboly megölt pénteken.
- Az állatok se csinálnak a kölykeikkel ilyet. Nem, hogy egy ember, egy művelt. Modern világban élünk, és gyerekeket ölnek.
Egy ártatlan, aki még bűnt se követett el. Aki most kezdte volna az
életét. Kérdezem én miért, miért pont az én fiamat?- mondta a TV2
híradójának felháborodva az édesapa. A család szombaton autóba ült és
Münchenbe utazott, mert a fiú nem adott életjelet. Eközben a fiú német
barátai már keresték Robertót, egyikük azt mondta, ő is abban a
gyorsétteremben volt, ahol kitört a lövöldözés. A kint élő rokonok is a
kórházakat járták, végül a rendőrséghez fordultak. A fiú a barátaival
volt a gyorsétteremben, Roberto egy másik barátját is meglőtte a a
gyilkos , ő is meghalt.
-Amikor én kint voltam, velem is oda járt. Bement,
rendelt magának, ez az ember meg fejen lőtte, szó szerint kivégezte a
fiamat- dühöngött a gyászoló apuka. Az édesapa a kinti konzultól tudta
meg, hogy a német-iráni merénylő már régóta készült a támadásra és a
merénylet előtt odacsalta áldozatai az étteremhez.
- A feleségemet a rendőrség megkereste az
otthonában, ott mondta el a szörnyű hírt. Idegösszeroppanást kapott,
most is orvosi kezelés alatt van. Egyetlen dolgot szeretnék,
hogy a fiamat magyar földön temessem el-zárja a beszélgetést az
elkeseredett Rafael István. A család most azt várja, hogy mikor
hozhatják haza Robertot.
forrás : blikk.hu

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése