2016. július 7., csütörtök

Már biztos, hogy női miniszterelnöke lesz Nagy-Britanniának

Margaret Thatcher óta nem volt nő Nagy-Britannia kormányának élén, de most újra lehet: az ország történetének második miniszterelnöknőjét vagy Theresa Maynek vagy Andrea Leadsomnak fogják hívni.
Ők ketten kapták ugyanis a Konzervatív Párt jelölőgyűlésén a legtöbb szavazatot, a belügyminiszter May 199 szavazatot kapott, míg Leadsom, aki jelenleg az energiaügyi miniszteri posztot tölti be, 84-et.
Harmadikként végzett Michael Gove, aki Cameron és Johnson után a harmadik nagy vesztese a Brexit-kampánynak.
Ezzel már bizonyos, hogy a két asszony közül kerül ki az új miniszterelnök, erről szeptember 9-én szavaznak újra a pártban. (BBC)
forrás : 444.hu

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól