Sósfürdővel bővült a korondi turisztikai kínálat: háromszáz éves fürdőt épített újra a helybéli Turisztikai Egyesület.
Tavaly a Hargita Megyei Tanácstól 8600 lejt kaptak, a helyi önkormányzat pedig 20 000 lejt adott, illetve a fürdőig vezető út rendbetételét is finanszírozta. A helyiek pedig kétkezi munkával, illetve adakozással segítettek, a falusi gyűjtés eredménye 22 000 lej lett – mondta Ravasz Mihály, a turisztikai egyesület elnöke. A fürdő egy nagyobb, fával burkolt 8×12 méteres, 1,10 méter mélységű medencéből, illetve egy 4×4 méteres gyermekmedencéből áll, amely fél méter mély. A víz hőmérséklete az elmúlt napokban +29-32 Celsius fok között mozgott.
A bekerített területen ízléses, fából készült öltözőket, mellékhelyiségeket építettek, amelyeket belülről kicsempéztek, bevezették az ivóvizet a zuhanyzáshoz. A hétvégén napkollektoros vízmelegítő rendszert szerelnek fel az egyik helyi vállalkozó segítségével. Jó tudni, hogy fél órát javallott a sósvízben ülni, utána fél óra pihenő szükséges – hívta fel a figyelmet az elnök. A következő lépés a medencébe kerülő víznek a bevizsgáltatása, és a folyamat elindítása, hogy gyógyfürdővé minősítsék a létesítményt.
Forrás: Asztalos Ágnes , és marosvasarhelyiradio.ro
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése