Kézdivásárhely után a Per kő alatti Kézdiszentlélekre irányult a nacionalista kirohanásairól hírhedt Dan Tanasă figyelme. A Méltóságért Európában Polgári Egyesület elnöke beadványban kérte, hogy távolítsák el a Szent István-szobor mellé felhúzott két zászlót.
Amint arról beszámoltunk, Kézdivásárhely önkormányzata pert veszített a brassói tábla bíróságon, vagyis Dan Tanasă és az általa alapított Méltóságért Európában Polgári Egyesület megnyerte azt a tárgyalást, amelyet a régi kaszárnya előtt felhúzott székely zászlók eltávolítása érdekében kezdeményezett.A győzelemittas pereskedő ezután Kézdiszentléleket vette cél keresztjébe, és e-mailben figyelmeztette az önkormányzatot, távolítsák el a falu központjából a lobogókat.
Balogh Tibor polgármester közölte: ha kell, perre mennek Tanasăvel, mivel úgy ítéli meg, egy székely településnek jogában áll, hogy használja a jelképeit. Amennyiben a bíróság kötelezi őket, akkor kénytelenek fejet hajtani a törvény előtt, viszont nem mondanak le a zászló használatáról, tette hozzá.
– Loboghat magán területen is egy zászló, viszont az már mégsem olyan – vélekedett a nagyközség vezetője.
forrás : hirmondo,és magyarellenesseg

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése