Fegyveres támadás miatt zártak le egy fontos amerikai katonai bázist Washington közelében. A Joint Base Andrew nevű támaszpont a saját Twitter-csatornáján adta hírül, hogy súlyos vész helyzet van náluk.
Helyi idő szerint csütörtök reggel kilenc körül (ez nálunk délután három) egy fegyveres kezdett lövöldözni a létesítmény egészségügyi részlegén. A támadásról egyelőre más forrásból nincs információ, a vész helyzet továbbra is fennáll.
A támaszponton eredetileg éppen egy hasonló támadás elleni gyakorlatot tartottak volna, azonban a helyzet véresen komolyra változott. Egy „válogatás nélkül lövöldöző” (az angolban ez az active shooter), kiiktatására szerettek volna a gyakorlattal felkészülni, azonban egy pontosan erről szóló valódi vész helyzet alakult ki.
– írták egy következő posztban, majd már csak annyit közöltek, hogy a további információkra egyelőre várni kell.
A Joint Base Andrew az amerikai elnök különgépének, az Air Force One-nak a bázisa. Obama gépe fél nappal korábban, szerda este szállt le a támaszponton.
forrás : index.hu



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése