Mindenki tudja, mi történik a budapesti Város ligetben. A műveletlen, újgazdag, parvenü jobboldal törleszkedni óhajt a Habsburg-királyság szakrális emlékéhez a Várban, amiből neki már csak a Horthy-korszakra is alig emlékeztető, harmadlagos utánzat jut, ezért aztán zűrzavaros, eklektikus, fölvágósművészeti plázát létesítenek a Liget területén, s akár az Orczy-kertben és a Római-parton, vágják a fákat, irtják Budapestet, ahol érik.
Tegnap a tiltakozókat – a Liget védők és mások megpróbálták akadályozni a rombolást – és támogatóikat, „a beruházó”, vagyis a kormányzat megbízottai által fölbérelt neonáci roham osztagosok zaklatták, gyalázták és bántalmazták. A magyar állami rendőrség, ahelyett, hogy megakadályozta volna a „biztonsági cégnek” álcázott bér nyilasok által elkövetett nyilvánvaló jog sértést, „föloszlatta a demonstrációt”, azaz meggyalázta a környezet- és kultúra védő tüntetők alkotmányos jogait. Képesek voltak Szabó Rebeka XIV. kerületi alpolgármestert (PM) is „elvezetni”, azaz erőszakkal eltávolítani „az építési területről”. (LMP-s helyhatósági képviselők is ott voltak. A két zöld párton kívül más politikai szervezetet nem láttunk a támogatók között.) Az „eseményről” készült videókat és fényképeket az olvasó megtekintheti minden magára valamit is adó internetes újságban, portálon, blogon.
A kifinomult kulturális viták itt és most véget értek. Itt már a brutális, ostoba, közönséges és önző parancs uralom áll szemben a fákat, bokrokat, madarakat, kisgyerekeket, sétálókat és barangolókat (és az autonóm művészetet!) védelmező, szelíden öntudatos és türelmesen határozott hon polgárokkal, akik valamennyiünket képviselnek. És akik kiérdemelték valamennyiünk háláját és nagyra becsülését.
Aki ezentúl a „Liget-projekt” védelmezőjévé vagy mentegetőjévé szegődik, az a szélső jobboldali hatalomnak és új nyilas zsoldosainak is a szövetségese. Nem fogunk többé méltányolni egyrészt-másrészt érveket. Urbanisták, ökológusok, mázolók, művészet történészek, köz hivatalnokok, építészek, kertészek, pallérek és ácsok: lépjetek ki ebből még ma! Törvény tisztelő rendőrök: ne engedelmeskedjetek! Budapestiek: tüntessetek! Pártok, szak szervezetek, mozgalmak, jog védő csoportok: tiltakozzatok! Értelmiségiek: ordítsatok!
Megint kiderült: nincs a közösség életének olyan területe, amelyben ki lehetne egyezni az Orbán-kormányzattal. Ezt az államot a nép ellenségei vezetik.
Tudom, hogy az erő viszonyok nekik kedveznek.
Nem érdekes.
Elég volt!
A társadalmi szerződés azt sugallja, hogy ha az állam a törvényeit nem tartja be, akkor az alattvalóknak se kell betartaniuk őket. Még nem tartunk itt talán – de pár napon vagy pár órán belül már itt tarthatunk – , ám erkölcsi kötelességünk a várost szerető hon polgárok mellé állnunk. Ők a patrióták, akik akkor is szolgálják a közösséget, ha a közösséget megjelenítő államot el rabló önkényuraság ebben akadályozza őket.
Államunk és városunk vezetői csirke fogók. Nem szabad velük szóba állni azon túl, hogy az alkotmányban, a törvényekben, a nemzetközi szerződésekbe és egyezség okmányokban előírt kötelességeik betartására szólítjuk föl őket. Ámde tisztelet és lojalitás nélkül.
Köszönet a Liget védőknek és támogatóiknak. De nem késő, hogy mások is csatlakozzanak az ellenálláshoz.
És az Isten verje meg ezeket a gazembereket.
-------------
(Most látom, hogy az egyik tiltakozót elmegyógyintézetbe szállították. Mint Brezsnyev és Andropov idején a Szovjet unióban. Ezt hívták „politikai pszichiátriának” annak idején, ez ellen tiltakoztunk ifjúkorunkban. Sok mindent képzeltem volna, de ezt mégse. Ahogy Szilágyi Ákos helyesen mondja: hápogunk. Abba kell hagynunk a hüledezést. Kemény idők jönnek.)
forrás : kettosmerce
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése