Magyarország - Leépíti szakképzett dolgozói egy részét a Tesco és az eladók fogják sütni a kenyeret és más pékárut a hiperkaterkben.
Márciusig szervezik át a pékségek működését, ami azt jelenti, hogy bizonyos munkaköröket összevonnak, így egységenként egy-két dolgozónak megszűnik az állása. Akik maradnak, azoknak olyan feladatokat is el kell látniuk a jövőben, amiket egyébként csak külön szakképesítéssel rendelkező munkatársak végezhetnének el, például sütők, kemencék üzemeltetését.
A Tesco azért próbálkozik az újítással, hogy felvegye a versenyt a diszkontokban kialakított látványpékségekkel – írja a Magyar Idők.
forrás : www.blikk.hu/aktualis/belfold/leepites-pekek-helyett-eladok-sutik-a-kenyeret-a-tescoban/dyws91z

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése