2016. február 10., szerda

Mostantól akkor is letöltődik a Windows 10, ha nem akarja

Apró, de fontos változást eszközölt a Microsoft a napokban, ami sok felhasználót érint, és valószínűleg sokaknak nem fog tetszetni a dolog. A The Verge beszámolója szerint mindenki, aki alapbeállítással használja a gépét, megkapja a Windows 10-et: az új operációs rendszer nemcsak automatiksan letöltődik a gépre, de a telepítés is el fog indulni.
Utóbbi tényleges elvégzéséhez ugyan továbbra is szükség lesz a felhasználók engedélyére, sőt, a telepítés után bármikor visszatérhetünk az előző Windows-verzióhoz, a legtöbbeket azonban zavarja majd, hogy a Microsoft ilyen módon tolakszik. Arról nem is beszélve, hogy a Windows 10 plusz letöltése komoly GB-okat foglalhat el a gép tárhelyéből, ha pedig valaki mobilinternetet használ, gyorsan elbúcsúzhat a havi adatkeretétől. Ilyenkor érdemes beállítani, hogy a frissítések csak wifi használatával töltődjenek le.
Egy lehetőség még maradt arra az esetre, ha valaki nem szeretné, hogy a gépére kerüljön a Windows 10: a beállításoknál kapcsolja ki a frissítéseket, ezzel (egyelőre) ki lehet védeni a kéretlen operációs rendszert. (És minden más szoftverfrissítésről is lemond.) Ha viszont új/jobb gépet szeretne, számítson rá, hogy teljesen le kell mondania a 7-es és 8-as Windowsról.
 
(HVG nyomán)

Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább  

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól