Pénteken délelőtt találkoznak a marosvásárhelyi közszállítási vállalat képviselői és a városháza szakigazgatóságának illetékesei, hogy megoldást találjanak a december elsejétől kieső Tudor Trans járatokra.
A csütörtök délutáni önkormányzati ülésen kiderült, hogy december elsejétől a Tudor Transnak nincs szállítási engedélye, így nem tudja biztosítani az utasok szállítását az eddigi útvonalakon. A cégnek két járata volt a Tudor negyed és a Nagykórház között (egy érintette a Gecse Dániel és a Sáros utcát, a másik a Pandúrok útját), valamint az Egyesülés negyedből is szállította az utasokat a nagykórház és az orvosi egyetem felé.
Claudiu Maior szűkszavúan ismertette a december elsejétől fennálló, sürgős megoldásra váró helyzetet: a Tudor Trans nem tud szállítani, és a közszállítási társulás át kellene vegye a járatokat. Gondot jelent viszont, hogy az említett útvonalakon maxi-taxival kell szállítani, a nagybuszok nem férnek el, s úgy tűnik, hogy a közszállítási társulásnak jelenleg nincs szabad járműve, amely ezeket az útvonalakat lefedhetné.
A problémára a pénteki találkozón próbálnak megoldást találni, de egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. Így azok az utasok, akik ezekkel a járatokkal szoktak utazni, számítsanak arra, hogy keddtől hiába várják a 30-as jelzésű maxi-taxikat.
Próbáltuk a Tudor Trans álláspontját is megtudni a kialakult helyzettel kapcsolatosan, azonban a cég képviselőit cikkünk publikálásáig nem sikerült elérnünk.
forrás : szekelyhon.ro
'Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése