2015. november 27., péntek

Pártgyűlés az egyházi hajlékban

A Kolozs megyei, nádasmenti Szucság (Kisbács község)

 lakosainak egy csoportja nyílt levélben fordult november 

24-én az RMDSZ megyei és községi vezetőihez El a 

kezekkel egyházunktól! címmel. A „szucsági lakosok” 

aláírással portálunkhoz is eljuttatott írás alább olvasható.



A hétvégén tartotta tisztújító közgyűlését az RMDSZ szucsági alapszervezete, illetve tartotta volna, ha nem csupán hét személy jelent volna meg az összehívott gyűlésen, és emiatt nem vált volna szükségessé a pártgyűlés megismétlése. Ami azonban a helyi közösséget megbotránkoztatta, és ami miatt az esetet nem lehet szó nélkül hagyni, az az, hogy a félresiklott gyűlést az egyháznál, a szucsági egyházközség paplakjához tartozó gyűlésteremben tartották meg. Tették ezt a helybéli református lelkész tudtával és hozzájárulásával, miközben nem egyszer okozott már vitát, hogy a falunépe számára valódi közösségi alkalmakra egyébként tiltott e terem használata. 

Még gyermekeink számára is, akik télvíz idején a hideg, gyengén fűtött templomban készülhetnek csak fel karácsonyi műsorukra vagy járhatnak a konfirmálást megelőző hitoktatásra. Amit tilos gyermekeinknek, szabad a pártnak! Sajnos ilyen időket élünk. Holott az Erdélyi Református Egyházkerület területén jól működő gyakorlat az egyház pártoktól való egyenlő távolságtartásának gyakorlata, mely biztosítja, hogy megmaradásunk ősi alapjait, egyházunkat és hitünket ne áshassák alá az önös érdekeik miatt magukat mentő politikusok. Már csak emiatt is érthetetlen, hogy a község RMDSZ-vezetői miért tartották fontosnak az egyházat használni sikertelen gyűlésükhöz, mikor a faluban községi tulajdonú művelődési ház is van. 

De főként érthetetlen, hogy papunknak miért kellett teret adni a szucsági közösségen belül a felesleges pártoskodásnak. Összegzésképpen tisztelettel kérjük meg a község és a megye RMDSZ-vezetőit, hogy ne egyházunk segítségével vagy egyházunkat felhasználva kampányoljanak, mert okoztak már bajt nekünk éppen eleget. Végezetül tudatjuk, hogy a nem kívánt eset kapcsán és a hasonló esetek elkerülése végett püspökségünk is írásos tájékoztatást fog kapni a történtekről.”
forrás : itthon.ma 
'Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább

 
A Hír Ami Számít


Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk! 
 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól