2017. február 6., hétfő

Újabb dráma az elegáns párizsi kórházban: leugrott a nyolcadik emeletről egy ápoló



Legutóbb egy orvosprofesszor a hetedikről ugrott le, mert kínozták orvoskollégái.
A France Soir írta meg, hogy a korábban jó nevű párizsi kórház, a Georges Pompidou nyolcadik emeletéről kiugrott és szörnyethalt egy ápoló. Egyelőre nem tudják, hogy miért. A Le Figaro arra utalt, hogy nem tökéletesek a munkakörülmények, magánéleti okokról egyelőre nem lehet olvasni. Az ápoló öngyilkossága azért keltett különösen nagy megdöbbenést Franciaországban, mert 
egy évvel ezelőtt hasonló történt, ugyanebben a kórházban. 
Akkor Jean-Louis Mégnien 54 éves orvosprofesszor a hetedik emeletről ugrott ki. Már a halála másnapján kiderült, hogy kollégái – tehát hippokratészi esküt tett, egyébként saját környezetükben elismert orvosok – valósággal kínozták. Megtudták ugyanis, hogy Mégnien korábban depressziós volt, és ezért egy ideig nem is dolgozott. Ezen viccelődtek, emiatt szidták, emiatt megalázták. Gyakran írásban is. A professzor felesége feljelentést tett a rendőrségen, az üggyel már a bíróság foglalkozik, hamarosan ítélet lesz. Orvosokat vádolnak, és magát a kórházat, amely mindezt hagyta. 
A kórház hírnevén az sem segít, hogy a múlt héten eltűnt egy beteg. Három napig keresték, a biztonsági szolgálat szerint mindennap többször is alaposan végigkutatták a teljes épületet. Végül három nap után megtalálták a mélygarázs egyik sarkában. Már halott volt, egyszerűen kihűlt. A család feljelentést tett. 
origo.hu / alapján 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól