A sztráda nem fogja közvetlenül érinteni Marosvásárhelyt, hanem egy gyorsforgalmi bekötőutat létesítenek a Nyárádtő–Lőrincfalva térségéből a megyeszékhelyig. Archív felvétel
„A kisajátításokra vonatkozó felszólításokat megkaptuk, és mindenkinek kiküldtük, átadtuk a munkálatokat felügyelő országos útügyi hatóságnak. A kártérítési összegek a CEC-ben vannak a hivatal számláján, a következő időszakban fogjuk ezeket kiutalni a tulajdonosoknak” – ismertette a polgármester. Az észak-erdélyi autópálya Aranyosgyérest Marosvásárhellyel összekötő szakaszát több részre osztották, és mindegyikre külön írták ki a versenytárgyalást, amely eredményeként három különböző fővállalkozó épít. A Marosugrától Nyárádtőig tartó szakasz – amelynek része Kerelőszentpál térsége is, ahol a jelenlegi E60-as út mellett dolgoznak a munkagépek – 14 kilométeren halad, több felüljárót kell építeni, de nincsenek nehézségek, a sztráda pedig nem érinti közvetlenül Marosvásárhelyt, hanem Nyárádtő–Lőrincfalva térségéből gyorsforgalmi bekötőutat létesítenek a megyeszékhelyig.
A Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökséghez az építő kérvényt nyújtott be, amelyben ideiglenes körforgalom kialakítására kért engedélyt Kerelőszentpálon, a búzásbesenyői letérő térségében. Amennyiben nem lesz kifogás a beruházás ellen, a sofőröknek igencsak figyelniük kell, hiszen az új forgalmi rend megzavarhatja őket, annál is inkább, mivel Kolozsvár irányából egy dombról ereszkednek be.
forrás : szekelyhon
forrás : szekelyhon
Nyomj egy like ha tetszett a cikk ~!!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése