2017. január 17., kedd

Botrány-Botrány-Botrány - Az UDMR ezeket támogatta több településen tehát ezek szerint az UDMR egyett ért a Magyarok eldásával és kiárulásával és megsemmisitésével jó mi ?? - Cristian Chirtes, a PNL Maros Megyei szenátora azt szeretné, ha a Kultúrpalota nagytermét George Enescu teremnek neveznék át, áll a megyei PNL tegnapi közleményében.

A szenátor szerint 2018-ban lesz 80 éve annak, hogy George Enescu utolsó koncertjét tartotta Marosvásárhelyen, mégpedig a Kultúrpalotában, ennek tiszteletére szeretné elnevezni a Bernády György által építtetett palota nagytermét George Enescu teremmé.
Mint fogalmazott, a napokban ünnepelték Szászrégen egyik legjellegzetesebb történelmi eseményének 90-dik évfordulóját. 1927 januárjában George Enescu hegedűkoncertet adott a város akkori színházában, a művész tiszteletére Szászrégenben 2002 óta viseli a kultúrház George Enescu nevét.
“2018-ban 80 éve annak, hogy George Enescu megtartotta hét koncertjét a Kultúrpalotában. Itt az ideje, hogy Marosvásárhely is történelmi elismerésben részesítse a zeneszerzőt, azzal, hogy a Marosvásárhelyi Kultúrpalota nagyterme felveszi az Enescu nevet.” – írja a szenátor.
A 800 személy befogadására alkalmas nagyteremben az idők során számos neves személyiség tartott koncertet, mint Pablo Cassals, Jan Kubelik, George Enescu, David Ojsztrah és Bartók Béla is.
Hat tetszett a cikk vagy esetleg felháboritónak tartod akkor oszd meg hogy ismerőseid is értesüljenek a Cikk tartalmárol és ne felejts el Like minket a facebookon és a többi közösségi oldalakon ahol jelen vagyunk.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól