A Telekomnál tavaly év végére a teljes mobilos adatforgalom hetven százalékat 4G hálózaton zajlik.
Az sem túl meglepő, hogy a vállalati 4G ügyfelek száma is
közel ötven százalékkal nőtt. A szolgáltató kültéri 4G
lefedettség kilencvennyolc százalék, a beltéri is közelíti ezt,
több mint nyolcvan hét százalékkal. A 4G+ szolgáltatás a
maga több mint 300 Mbps elméleti sebességétvel több mint negyven településen érhető el, amely az ország lakosságának huszonöt százaléka számára érhető el. A Telekom kínálatában megtalálható készülékek közel egynegyede már támogatja a
4G+ technológiát. Meglepő lehet, de a magyar mobilhálózatok a független OpenSignal novemberi felmérése alapján a hazai
4G hálózatok átlagos letöltési sebesség tekintetében a
világon a harmadik helyen végeztek!
Novemberben elkezdődött a kistelepülések 4G lefedése is,
így egy éven belül több mint 2600 db, egyenként hatezer
főnél kisebb lélekszámú településre is eljut a szupergyors mobilinternet. Jelenleg több mint 2800 települést, köztük
1100 db ezer fő alatti lakosú kistelepülést lát el a Telekom
4G-vel.
A beltéri lefedettség javítása már jól érzékelhető Budapesten a belső és nagy budai kerületekben, a külső kerületekben pedig várhatóan 2017 első negyedévében várható jelentős javulás.
2016 májusában a Telekom teljes egészében 4G alapon bonyolított le teszthívást budapesti székházában.
Az úgynevezett VoLTE (Voice-over-LTE) technológia
gyorsabb hívásfelépülést, HD hangminőséget és hívás
közben is 4G sebességű adatkapcsolatot tesz majd lehetővé. További, érezhető előnye a teljesen IP-alapúvá váló telefonhívásoknak, hogy a telefonok akkumulátorát is jóval
kisebb mértékben terhelik meg, mint a hagyományos technológia.
Telekom.hu és Telefonguru.hu -alapján

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése