2017. január 3., kedd

A Telekomnál nagyon megy a 4G (Telekom) Magyarországon

A Telekomnál tavaly év végére a teljes mobilos adatforgalom hetven százalékat 4G hálózaton zajlik.


Az sem túl meglepő, hogy a vállalati 4G ügyfelek száma is
 közel ötven százalékkal nőtt. A szolgáltató kültéri 4G 
lefedettség kilencvennyolc százalék, a beltéri is közelíti ezt,
 több mint nyolcvan hét százalékkal. A 4G+ szolgáltatás a 
maga több mint 300 Mbps elméleti sebességétvel több mint negyven településen érhető el, amely az ország lakosságának huszonöt százaléka számára érhető el. A Telekom kínálatában megtalálható készülékek közel egynegyede már támogatja a 
4G+ technológiát. Meglepő lehet, de a magyar mobilhálózatok a független OpenSignal novemberi felmérése alapján a hazai 
4G hálózatok átlagos letöltési sebesség tekintetében a 
világon a harmadik helyen végeztek!
Novemberben elkezdődött a kistelepülések 4G lefedése is, 
így egy éven belül több mint 2600 db, egyenként hatezer 
főnél kisebb lélekszámú településre is eljut a szupergyors mobilinternet. Jelenleg több mint 2800 települést, köztük
 1100 db ezer fő alatti lakosú kistelepülést lát el a Telekom 
4G-vel. 
A beltéri lefedettség javítása már jól érzékelhető Budapesten a belső és nagy budai kerületekben, a külső kerületekben pedig várhatóan 2017 első negyedévében várható jelentős javulás.
2016 májusában a Telekom teljes egészében 4G alapon bonyolított le teszthívást budapesti székházában. 
Az úgynevezett VoLTE (Voice-over-LTE) technológia
 gyorsabb hívásfelépülést, HD hangminőséget és hívás
 közben is 4G sebességű adatkapcsolatot tesz majd lehetővé. További, érezhető előnye a teljesen IP-alapúvá váló telefonhívásoknak, hogy a telefonok akkumulátorát is jóval
 kisebb mértékben terhelik meg, mint a hagyományos technológia.

Telekom.hu és Telefonguru.hu -alapján 


Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól