2017. január 4., szerda

A forgalmi rendőrség főnökéhez vezettek a szálak! Vádemelés a megvesztegetési ügyben

                                  Képünk illusztráció

Megvesztegetés elfogadása miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a karácsonkői rendőrség közlekedésrendészeti főosztályának vezetője, Viorel Andronic ellen.
Ugyanabban az ügyben bíróság elé állítják a közlekedésrendészet további 12 munkatársát megvesztegetés, megvesztegetés elfogadása és okirat-hamisítás miatt. Viorel Andronic és hat beosztottja november 10-e óta előzetes letartóztatásban van.
Ugyanebben az ügyben vádat emelt az ügyészség további 53 személy ellen, amiért megvesztegették a rendőröket.
A DNA szerint 2016. április 22-e és május 18-a között több rendőr részt vett egy közúti ellenőrzési akcióban, amelynek során 116 alkalommal fogadtak el kenőpénzt a gyorshajtáson vagy egyéb közlekedési kihágáson ért gépkocsivezetőktől. A nyomozó hatóság szerint a forgalmi rendőrök 50 és 400 lej közötti összegek fejében meghamisították a büntetési jegyzőkönyveket úgy, hogy a valóságban megállapítottnál enyhébb, kisebb bírsággal járó kihágásokat tüntettek fel rajtuk. Az így szerzett pénz egy része a közlekedésrendészeti főosztály vezetőjéhez jutott – állítják az ügyészek.
Az ügyet a Bákói Ítélőtábla tárgyalja.

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól