Illusztráció
Mihnea Motoc a Mediafax hírügynökségnek adott interjú során határozottan kijelentette, hogy a deveselui rakétavédelmi bázis kizárólag védelmi célokat szolgál, és habár nem kell tartani egy ellenséges támadástól, Románia mindent elkövet, hogy „ha mégis célpont lesz, akkor felkészült célpont legyen”.
A védelmi miniszternek Vlagyimir Putyin orosz elnök minapi kijelentéseire is kellett reagálnia, miszerint Oroszország minden, a nemzetbiztonságát kockáztató veszélyforrást semlegesíteni fog. Motoc elismételte, hogy a NATO rakétabázisa nem csak Romániát, de Európát is védi, majd meglehetősen sejtelmesen fogalmazva kijelentette, hogy „nem léteznek tervek” a bázis támadó kapacitással történő kibővítésére. Erre a technikai akadályok mellett azért sincs lehetőség, mert politikai akarat sincs egy ilyen átalakítás kivitelezésére, és ez az ország, illetve a NATO védelmi doktrínájával sem lenne összeegyeztethető – sorolta az okokat Motoc, annak ellenére, hogy csak a műszaki nonszensz hangsúlyozásával is rövidre foghatta volna válaszát.
ithon.ma - alapján

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése