2016. november 13., vasárnap

Több mint 2.000 Maros megyei háztartás áram nélkül maradt a hóvihar miatt, Marosvásárhelyen fákat döntött ki a szél, három autóban téve kárt. A megye 170 kilométernyi megyeiút-szakaszára nincs még hóeltakarításra és téli útkarbantartásra vonatkozó szerződés.

                                                          Fotó: Jakab József/Facebook
A Maros Megyei Sürgősségi Felügyelőség (ISU) sajtószóvivője, Cristian Viragvasárnap az AGERPRES hírügynökségnek elmondta, hogy a hóvihar miatt Dicsőszentmárton és Gyulakuta között megrongálódott és működésképtelenné vált 4 transzformátor-állomás, amelyek 1.176 háztartást szolgálnak ki. Emellett Vámosgálfalván, Haranglábon és Szászbogácson is áram nélkül maradt 825 fogyasztó.
A szóvivő szerint a megyeszékhelyen két fát kidöntött a szél. Az egyik fa parkoló járművekre dőlt, hármat közülük megrongált.
A Maros Megyei Tanács felhívta a lakosság és elsősorban a gépkocsivezetők figyelmét, hogy több megyeiút-szakaszra még nem kötöttek hóeltakarításra és téli útkarbantartásra vonatkozó szerződést. Ezek összesen 170 km-t tesznek ki a 800 km-es megyeiút-hálózatból. Ide tartoznak a Marosszentkirály környéki megyei utak, a Nyárádtő-Ákosfalva-Székelytompa közötti 151 D jelzésű megyei út, illetve a Segesvár térségéhez tartozó megyei útszakaszok. A megyei tanács szerint a késést az okozza, hogy a közbeszerzési eljárás során egyetlen ajánlat sem érkezett ezek téli karbantartására.
A Maros Megyei Tanács alelnöke, Ovidiu Dancu vasárnap reggel úgy nyilatkozott, eleddig nem jeleztek problémákat ezekkel a szakaszokkal kapcsolatban, de amennyiben fennakadások lesznek, megoldják a helyzetet.
forrás : marosvasarhelyi info
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól