2016. november 14., hétfő

Maros megye 70 településén nincs áramellátás, 37 fa kidőlt a hóvihar következtében

hovihar-kidolt-fak
Képünk illusztráció

Továbbra sincs áramellátás több tíz Maros megyei településen – tájékoztatott a Maros Megyei Sürgősségi Felügyelőség sajtószóvivője.
Cristian Virag szerint az erős szél és a havazás miatt több transzformátor-állomás is működésképtelenné vált. Eleddig 15 településen, köztük Dicsőszentmártonban sikerült orvosolni a problémákat, további 70 településen azonban reggel óta nincs áramellátás.
A szóvivő hozzátette, vasárnap 17 óráig 37 esetben riasztották az ISU alkalmazottjait kidőlt fák miatt. Marosvásárhelyen 30, Segesváron 7 fát döntött ki a vihar. Személyi sérülés sehol nem történt, 10 autó megrongálódott.
A Maros Megyei Tanács alelnöke, Ovidiu Dancu tájékoztatása értelmében Erdőszentgyörgy és a Bözödi-tó környékéről, illetve Székelyhodos térségéből érkezett jelentés elakadt járművekről, ezek azonban nem a nagy hó, mint inkább a téli üzemeléshez szükséges felszerelések hiánya miatt akadtak el.
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!


Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól