Az már nem újdonság, hogy MPP-s jelölteket tett fel az RMDSZ a listájára, csak hogy eljátszhassa a nagy összefogást, ezzel megtarthassa az 5%-os eredményt. De úgy néz ki, hogy az RMDSZ kifogyott kádereiből s már román nemzetiségűekkel tölti fel jelölt listáit.
A stiripesurse.ro és az adevarul.ro portálok információi alapján az RMDSZ megszűnik etnikai szervezetnek lenni azzal, hogy Konstancán egy volt PDL-s EP-képviselőt jelöl az idei parlamenti választásokon, Sebastian Bodu személyében.
Bodu egy ideig az ANAF (Adó- és Pénzügyi Hivatal) vezetői tisztségét is betöltötte.
Tehát Erdélyben transzszilvanista szólamokkal, Erdélyen kívül akár románokkal erősít, csak hogy az áhított 5% meglegyen?
ittHON.ma, adevarul.ro ,stiripesurse.ro - alapján
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése