2016. október 18., kedd

Katasztrófa, katasztrófa – ismételgette egy sofőr kedden dél körül a gyergyószentmiklósi vasúti átkelőnél

A síneket javították, a forgalmat elterelték. A terelőút viszont a sártenger miatt járhatatlan, autók akadtak el, nehézkes volt a közlekedés.
kerulo_ut_vasuti_atkelo 063_bHíg sárban és iszapmedencékben evickéltek a járművek a kerülőúton
Egy helyi rendőr irányította a forgalmat, mutatta az elkerülőutat látszólag nyugodtan, de egyre ingerültebben a keddi nap folyamán. Szidalmazást eleget kapott, pedig ő igazán nem tehet arról, hogy a vasúti átkelőt javítják, és ezért nem lehet áthajtani Alfalu felől a Gyergyószentmiklós irányába. A munkálatok miatt a sínekkel párhuzamos földúton kellett haladniuk az autóknak a háromszáz méterrel távolabb található és az ipari zónát kiszolgáló átkelőig. Ez az oda-vissza 600 méteres pluszút valószínűleg nem keltene feszültséget, ha járható lenne. De nem az.
Amikor a Kavicsbánya utcából nyíló földúthoz közeledünk, egy autós kiabál ki az ablakon: „nem itt kell fényképezni, hanem ott hátrább, a mocsárban”. Ő már túljutott. Amikor a jelzett útszakaszhoz érünk, tapasztaljuk: az illető autóvezető nem túlzott: a mocsár szó illőbb. Nem kátyúk nehezítik a haladást, hanem mintegy százméteres szakaszon előbb híg sárban gázolnak a kocsik, majd több iszapmedence következik, ahol a személyautók kerekei alig látszanak ki. Akinek szerencséje van, az lépésben, de átjut valahogy. De keveseknek van olyan mázlija, hogy éppen nem jön szembe semmi és megállás nélkül átevickélhet a nehezén.
kerulo_ut_vasuti_atkelo 048_b
Az „út”, csak „egysávos”, azaz sem jobbra, sem balra nincs hová kitérni a vasút, illetve a másik oldalon a töltéshalmok miatt. Így a szembe találkozó autók közül az udvariasabbak hátrálnak, hogy a másikat elengedjék. Közben időnként mindkét irányban elakad a haladás. Ottjártunkkor éppen egy mentőautó volt kénytelen sárba ragadva várakozni több más járművel együtt.
Panaszok és káromkodások özöne
Egy bákói rendszámú teherautó sofőrje szól ki a fülkéből, hogy készítsünk róla fényképet, hadd lássa a főnöke, milyen utakon kénytelen járni. Ő még humoránál van, a magasabb kerekeinek köszönhetően viszonylag nehézség nélkül tud haladni. Sokaknak azonban nincs nevetni kedve. Egy férfi két sáros kezét mutatja a kormány mögül. „Ki kellett taszítani azokat, akik beleragadtak” – mondja. Az utak állapotáért és a vasúti átkelő lezárásában illetékes személyeknek szóló üzenetek szó szerinti lejegyzésétől most tartózkodunk. Néhány üzenet, ami a nyomdafestéket tűri: „Először töltötték volna fel bár kaviccsal ezt az utat, s aztán zárták volna le az átkelőt”, „Ez Gyergyószentmiklós? Halottam, hogy rosszak az utak, de ez már nem is út”. „Miért nem jelezték sehol, hogy ilyen az út állapota, akkor Szárhegy felé kerültünk volna.” „ Fel kell tenni az internetre a képeket, lássák az emberek, mi van itt”, „A polgármester kellene idejöjjön s ragadjon belé...”
kerulo_ut_vasuti_atkelo 032_b
Aki átjut a mocsáron jelzi a szembejövőknek, hogy jobb, ha meggondolják a továbbhaladást. Vannak, akik megfordulnak, vagy akiknek egy arra járó környékbeli mutatja: a Tölgymező utca alsó szakaszán ki lehet kerülni a sártengert.
Még egy nap sínjavítás
A vasúti átkelőt két napon át javítják. Kedden reggeltől fél kettőig kellett sáros kálváriát járnia az autósoknak. Szerdára reggel 7 és 15 óra között jeleztek lezárást a vasutat javítók.
kerulo_ut_vasuti_atkelo 057_b
Amint Balázs Szidónia, a gyergyószentmiklósi önkormányzat szóvivője kérdésünkre válaszolva elmondta, az elterelőutat a vasúttársaság jelölte meg ideiglenes útvonalként a munkálatok idejére, és ezt a városháza jóvá is hagyta. Tudtak róla, hogy ott kátyúk vannak, de nem számítottak arra, hogy az elmúlt napok csapadékos időjárása és a megnövekedett igénybevétel ennyire járhatatlanná teszi az Állomás utca-Kavicsbánya utca közti szakaszt. Az önkormányzat munkatársai az ígéretek szerint igyekeznek valamennyire járhatóbbá tenni a helyszínt.
kerulo_ut_vasuti_atkelo 043_b
forrás : szekelyhon.ro
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak
is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól