Ötvennégy városi közúti csomópontot alakítanak át Debrecenben, mielőtt a főpályaudvari beruházás miatt a jövő év nyarán lezárják a 4-es főútnak a Petőfi téren átvezető szakaszát – közölte a hajdú-bihari megyeszékhely polgármestere pénteken sajtótájékoztatón.
Papp László (Fidesz-KDNP) a város egyik legforgalmasabb csomópontjában, a debreceni Böszörményi út és Bartók Béla út szintén átépítés előtt álló kereszteződése mellett tartott tájékoztatón hozzátette: 12 csomópontban a jelzőlámpákat programozzák át, 42-ben pedig kapacitásbővítő átalakítás történik.
Az 1,5 milliárd forintba kerülő munkálatokkal jövő nyárra végeznek, akkor zárják le a 4-es főutat, amelyet a főpályaudvari beruházás keretében a föld alatt vezetnek át a belvároson – tette hozzá a polgármester.
Kitért arra is, hogy e munkák kezdetére egyirányúsítják a keleti és a nyugati városrészeket összekötő belváros utakat, a Széchenyi utcát és a Miklós utcát, de ha kell, azok folytatásában a Kossuth utcát és a Szent Anna utcát is. A tervezett egyirányúsítások a főpályaudvar elkészülte után is megmaradnak és jelentősen növelik a belváros közlekedési kapacitását – jelezte Papp László az MTI érdeklődésére.
Kósa Lajos, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője hozzátette: a kormány kiemelt kormányzati beruházássá nyilvánította a debreceni főpályaudvar megépítését, amely 21 milliárd forint európai uniós támogatásból, illetve hazai központi költségvetési forrásból valósul meg.
A frakcióvezető elmondta azt is, hogy néhány héten belül megkezdődik az M35-ös autópálya debreceni déli elkerülő szakaszának az építése, amely a 4-es főutat köti össze a 47-es főúttal, és érinti majd a repülőteret és a déli ipari övezetet.
Debrecen, 2015. november 12.
A tervpályázaton nyertes Archiko Kft. és Lengyel Építész Mûterem Kft. által 2015. november 12-én közreadott képen a debreceni fõpályaudvar látványterve. A 21 milliárd forintos beruházás kivitelezése 2016-ban kezdõdik, és várhatóan 2019 év végére fejezõdik be.
MTI Fotó: Archiko Kft. és Lengyel Építész Mûterem Kft.
A tervpályázaton nyertes Archiko Kft. és Lengyel Építész Mûterem Kft. által 2015. november 12-én közreadott képen a debreceni fõpályaudvar látványterve. A 21 milliárd forintos beruházás kivitelezése 2016-ban kezdõdik, és várhatóan 2019 év végére fejezõdik be.
MTI Fotó: Archiko Kft. és Lengyel Építész Mûterem Kft.
Az elkerülő szakasz hamarabb elkészül, mint ahogy átadják majd a forgalomnak a 4-es főút talajszint alá süllyesztett szakaszát, ezáltal jelentősen tehermentesíti majd a belvárost az átmenő forgalomtól – tette hozzá Kósa Lajos az MTI érdeklődésére.
Papp László bejelentette: szombat hajnalban átadják a forgalomnak a belváros egyik legforgalmasabb útszakaszát, a Csapó utcát, amelyet május elején csőtörés miatt zártak le, és azóta teljes hosszában felújítottak.
Papp László bejelentette: szombat hajnalban átadják a forgalomnak a belváros egyik legforgalmasabb útszakaszát, a Csapó utcát, amelyet május elején csőtörés miatt zártak le, és azóta teljes hosszában felújítottak.
forrás : MTI ,videk

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése