2016. június 17., péntek

Több csíkszeredai utcában is kicserélték és föld alá helyezték a közvilágítási hálózat villanyvezetékeit, emellett új lámpatesteket és új lámpaoszlopokat is kihelyeztek. A közvilágításra idén 400 ezer lejt költhet a város.

villanyvezetek csere vn 001_bGyakran kimaradt a közvilágítás a Temesvári sugárúton. Az elévült vezetékek megértek a cserére
A közvilágítási rendszer felújításának részeként Csíkszereda több utcájában is dolgoztak tavasz óta a közvilágítást ügykezelő Electric Inst. Kft. munkatársai. Lakatos László, a cég vezetője elmondta, jelenleg a Temesvári sugárút egy szakaszán folyik munkálat. Egy hete ásták fel a sugárút két oldalát a Szabadság tér és a Nagyrét utcai körforgalom közötti szakaszán, kicserélték a vezetékeket és a lámpatesteket. „Ezen a részen nagyon régiek és sérültek voltak a kábelek, sokszor aludtak ki a lámpák, folyton javítani kellett, egyfolytában probléma volt itt, már nem lehetett tovább foltozni” – indokolta a felújítás szükségességét a cégvezető. A 11 régi oszlopra összesen 14 új lámpatestet szereltek fel. A munkálatokat itt nemsokára befejezik, ezt követően folytatják a Fésülő utcában, ahová napelemes lámpákat helyeznek ki.
A Testvériség sugárúton 2014-ben fogtak hozzá és idén tavasszal fejezték be a közvilágítás teljes felújítását. Először a rendőrség és a Nárcisz sétány közötti szakaszon helyezték föld alá a vezetékeket és helyeztek ki új lámpaoszlopokat, idén tavasszal a sugárút két szélén folytatták a munkálatokat. A rendőrségtől a törvényszék előtti körforgalomig, illetve a Nárcisz sétánytól, a Hunyadi János utcáig tartó szakaszokon nyolc oszlopot és 16 lámpatestet szereltek fel. Lakatos elmondása szerint már csak a területrendezés maradt hátra, amit az esős időszak miatt eddig nem tudtak elvégezni. Ugyanakkor a régi lámpatesteket is le kell szerelniük.
Dolgoztak még a Mérleg utcai parkolóban, a Hársfa utcában és Csibában is, ahol új lámpatestekre cserélték ki a régieket. A város kivilágítatlan részének számító Pacsirta és a Nárcisz sétányokat összekötő szakaszt is a közvilágítási rendszerhez csatolták idén tavasszal.
Lázár Péter, a polgármesteri hivatal városrendezési osztályának vezetője elmondta, készülnek arra, hogy további utcákban újítsák fel a közvilágítási rendszert. Egyelőre előkészítési fázisban van a közbeszerzési eljárás elindítása a munkálatokra. A csíkszeredai önkormányzat idén valamivel több mint 400 ezer lejt irányzott elő közvilágításra. Ebből az összegből a kiégett lámpaizzók cseréje mellett az infrastrukturális fejlesztéseket is fedezik.
forrás : szekelyhon

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól