Budapest | Hétfő
délután negyed 6 előtt néhány perccel megérkezett Budapestre a magyar
labdarúgó-válogatott, amely vasárnap a nyolcaddöntőben búcsúzott a
franciaországi Európa-bajnokságon.
A nemzeti csapatot szállító repülőgépet vízsugárral fogadták Ferihegyen, számos újságíró volt kíváncsi a hazatérő küldöttségre.
A leszállást követően Bernd Storck szövetségi kapitány elmondta,
nagyon elégedett a szerepléssel, ugyanakkor már a jövőre, a következő
két évre gondol, és legfontosabb célnak azt nevezte meg, hogy a
válogatott kijusson a 2018-as oroszországi világbajnokságra. Hozzátette:
nem szabad, hogy az elvárások megnőjenek a csapat irányába, hiszen
nemzetközi szinten továbbra is tapasztalatlan együttesről van szó, amely
ugyanakkor a kontinensviadalon megmutatta, hogy az élcsapatokkal is
képes felvenni a küzdelmet.
A német szakember reményét fejezte ki, hogy az európai kupákban
szereplő magyar klubcsapatok közül - amelyek már ezen a héten megkezdik
szereplésüket az Európa Liga selejtezőjében - valamelyik érdekelt lesz a
főtáblás küzdelmekben, mert így a válogatott játékosok is egyre több
komoly nemzetközi mérkőzésen szerezhetnének tapasztalatot.
A szövetségi kapitány mellett a válogatott két legidősebb tagja, a
40 esztendős Király Gábor és a 37 éves Gera Zoltán állt a média
rendelkezésére. Gera hangsúlyozta: csodálatos élmény volt az
Európa-bajnokság, ugyanakkor reméli, ez sokkal inkább valaminek a
kezdete volt a csapat számára. Mindkét játékost megkérdezték
válogatottbeli szereplésük esetleges folytatásáról, ám ezzel egyelőre
nem kívánnak foglalkozni.
Mindketten hangsúlyozták, hogy a kiváló szereplés kulcsa a 7 hetes
felkészülés volt, amely során végig jó hangulat uralkodott a csapaton
belül. Gera hozzátette: pályafutása során talán először tapasztalta a
válogatottnál, hogy ilyen hosszú idő alatt sem volt semmilyen feszültség
a futballisták között.
A válogatott ezt követően rendőri felvezetéssel, autóbusszal indult a Hősök terére, ahol együtt ünnepel a szurkolókkal.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése