Norbert Hofer, az osztrák
elnökválasztás második helyezettje, aki a jobboldali radikális Osztrák
Szabadságpárt színeiben indult, kifejtette, hazájában is népszavazást
kell rendezni az uniós tagságról, amennyiben az Unió „rossz irányba
fejlődik”.
Szerinte egy ilyen szcenárió
esetén ki kell kérni az osztrákok véleményét arról, hogy az EU
kötelékében kívánnak-e maradni. Ezt az Österreich című lapnak fejtette
ki. Hofer szerint a rossz irány az lenne, ha az EU túlságosan
centralizált lenne, s nem vennék figyelembe az egyes tagállamok
értékeit. Úgy vélte, a Brexit után az EU-nak gyorsan kell reagálnia, s
egy év alatt változásokat kell végrehajtania.
Hofer számára tehát az osztrák kilépés,
az „Öxit” sem lenne tabutéma. Hofer nem egészen 31 ezer szavazattal
vesztette el az elnökválasztást Alexander Van der Bellennel szemben.
Pártja később megtámadta a választási eredményt.
forrás : nepszava.hu

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése