2016. június 27., hétfő

Ausztria is kilépne az EU-ból?

Norbert Hofer, az osztrák elnökválasztás második helyezettje, aki a jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt színeiben indult, kifejtette, hazájában is népszavazást kell rendezni az uniós tagságról, amennyiben az Unió „rossz irányba fejlődik”. 
Szerinte egy ilyen szcenárió esetén ki kell kérni az osztrákok véleményét arról, hogy az EU kötelékében kívánnak-e maradni. Ezt az Österreich című lapnak fejtette ki. Hofer szerint a rossz irány az lenne, ha az EU túlságosan centralizált lenne, s nem vennék figyelembe az egyes tagállamok értékeit. Úgy vélte, a Brexit után az EU-nak gyorsan kell reagálnia, s egy év alatt változásokat kell végrehajtania.
Hofer számára tehát az osztrák kilépés, az „Öxit” sem lenne tabutéma. Hofer nem egészen 31 ezer szavazattal vesztette el az elnökválasztást Alexander Van der Bellennel szemben. Pártja később megtámadta a választási eredményt.

forrás : nepszava.hu

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól