2016. június 10., péntek

Egy nyolcszáz gázpalackot szállító teherautó kapott lángra Bodzavásártól mintegy 30 kilométerre, Mihăilești község bejáratánál, az E85-ös európai úton pénteken délelőtt. A szállítmány több mint fele és a tehergépkocsi megsemmisült, miután a gázpalackok elkezdtek felrobbanni.

gazpalack-robbanas-libertatea_bFotó: Libertatea.ro
A Digi24 hírtelevíziónak Buzău megye prefektusa, George Sava elmondta, a Bukarest felől Bodzavásár irányába közlekedő nyerges vontató egyik gumiabroncsa robbant el, majd kapott lángra, a tűz pedig átterjedt a félpótkocsin szállított nyolcszáz gázpalackra. A teherautó vezetője azonnal értesítette a tűzoltókat, akik nyolc bevetési járművel és két rohammentő-egységgel (SMURD) vonultak a helyszínre.

Tizenkét éve tizennyolc halálos áldozat

A péntek délelőtti szerencsétlenség a 2004. május 24-én bekövetkezett, tizennyolc halálos áldozatot követelő robbanástól alig 3–400 méterre történt. Tizenkét éve egy húsz tonna ammónium-nitrátot (műtrágyát) szállító kamion borult fel, majd kapott lángra Mihăilești mellett. A hatalmas mennyiségű műtrágya a tűzoltók, rendőrök és tudósítók kiérkezése után felrobbant. A detonáció egy hat és fél méter mély, több mint húsz méter átmérőjű krátert vájt, megrongálva több villanyoszlopot és közel két tucat lakóházat. A robbanásban tizennyolcan – tűzoltók, rendőrök, helybéliek és tudósítók – vesztették életüket, tizenhárman súlyosan megsérültek.
Az utat több órára lezárták, a forgalmat elterelték. A lángok a lakóházaktól alig ötven méterre csaptak fel, ezért húsz épületből több mint ötven embert evakuáltak.
A tűzoltóság Agerpres hírügynökségnek adott tájékoztatása szerint személyi sérülés nem történt, a tüzet mintegy két óra alatt sikerült megfékeznie a hatvan kivezényelt tűzoltónak.
A nyolcszáz, a szerencsétlenséget megelőzően Dâmbovița megyében cseppfolyós gázzal feltöltött palack hatvan százaléka semmisült meg a hírügynökség értesülése szerint. A teherautó teljesen kiégett.
Az órákra lezárt útszakaszon 17 óra 46 perckor helyreállt a forgalom, miután a helyszínt és a környéket a tűzoltóság egy különleges egysége átvizsgálta.
A történtek körülményeit vizsgáló ügyészek a sofőrt, illetve a szállítócég vezetőjét kihallgatták, az ügyben gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi előírások figyelmen kívül hagyása miatt indítottak kivizsgálást – írja az Agerpres.
forrás : digi24,Agerpres, szekelyhon

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól