A Digi24 hírtelevíziónak Buzău megye prefektusa, George Sava elmondta, a Bukarest felől Bodzavásár irányába közlekedő nyerges vontató egyik gumiabroncsa robbant el, majd kapott lángra, a tűz pedig átterjedt a félpótkocsin szállított nyolcszáz gázpalackra. A teherautó vezetője azonnal értesítette a tűzoltókat, akik nyolc bevetési járművel és két rohammentő-egységgel (SMURD) vonultak a helyszínre.
Az utat több órára lezárták, a forgalmat elterelték. A lángok a lakóházaktól alig ötven méterre csaptak fel, ezért húsz épületből több mint ötven embert evakuáltak.
A tűzoltóság Agerpres hírügynökségnek adott tájékoztatása szerint személyi sérülés nem történt, a tüzet mintegy két óra alatt sikerült megfékeznie a hatvan kivezényelt tűzoltónak.
A nyolcszáz, a szerencsétlenséget megelőzően Dâmbovița megyében cseppfolyós gázzal feltöltött palack hatvan százaléka semmisült meg a hírügynökség értesülése szerint. A teherautó teljesen kiégett.
Az órákra lezárt útszakaszon 17 óra 46 perckor helyreállt a forgalom, miután a helyszínt és a környéket a tűzoltóság egy különleges egysége átvizsgálta.
A történtek körülményeit vizsgáló ügyészek a sofőrt, illetve a szállítócég vezetőjét kihallgatták, az ügyben gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi előírások figyelmen kívül hagyása miatt indítottak kivizsgálást – írja az Agerpres.
forrás : digi24,Agerpres, szekelyhon
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése