2016. május 19., csütörtök

Lezárták a vádiratot Beke István és Szőcs Zoltán ügyében!

Helyreigazítás: A DIICOT lezárta a vádiratot Szőcs Zoltán és Beke István, a HVIM erdélyi, illetve kézdivásárhelyi szervezetének vezetője ügyében. Az ügyészség nevetséges okokra hivatkozó közleményéből kiderül, hogy a testépítés, illetve az autonómia szükségszerűségének hangoztatása is halálos bűnnek számít Bukarest szemében. A vádemelés pénteken várható.


Pontosítás: Az MTI által közölt tudósítással ellentétben ma nem zajlott semmiféle tárgyalás Beke István és Szőcs Zoltán ügyében, így az ügyészség sem emelhetett vádat ellenük. A DIICOT viszont lezárta a vádiratot, így minden valószínűséggel pénteken történik meg a vádemelés. Fennáll annak az esélye, hogy a DIICOT az eredeti cikkben közölt, ismertetett gyakorlata alapján újabb harminc nappal megkíséreli elhúzni a vádemelést. 

Beke Istvánt közösség elleni merényletkísérlettel, valamint a robbanóanyagokra vonatkozó szabályok megsértésének a kísérletével, Szőcs Zoltánt közösség elleni merényletre való felbujtással, a robbanóanyagokra vonatkozó szabályok megsértésére történő felbujtással vádolják. Mindkét férfi előzetes letartóztatásban várja ügye tárgyalását.

Az ügyészségi honlapján közzétett közlemény szerint a bukaresti hatóságokhoz 2014 óta érkeztek
 jelzések a magyarországi szélsőséges-nacionalista Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom romániai szárnyához tartozó személyeknek a saját testi készségeik fejlesztése iránti érdeklődéséről. Ezt az érdeklődést idegen és kettős állampolgársággal rendelkező személyek ébresztették fel, azzal a céllal, hogy erőszakos cselekedeteket kezdeményezzenek autonomista és revizionista célok” eléréséért, Nagy-Magyarország visszaállításáért – áll  a hisztérikus hangvételű, a kommunista időket idéző közleményben.
 
Az ügyészség közlése szerint a büntetőpert első fokon a bukaresti táblabíróság tárgyalja. A román hatóságok Beke Istvánt 2015. december 1-jén, Szőcs Zoltánt pedig december végén tartóztatták le, azóta mindkettőjüket fogva tartják, gyakorlatilag jogtalanul, a fogvatartásra vonatkozó román törvények megkerülésével és nyílt megszegésével. 

A székelyföldi terrorvád miatt decemberben estéről-estére, majd januárban heti egy alkalommal tömegek vonultak az utcára Kézdivásárhelyen, szolidaritásukat fejezvén ki az őrizetbe vettekkel, és bizalmatlanságukat fejezvén ki a román hatóságok eljárásával szemben. Szintén tüntetésekre került sor Sepsiszentgyörgyön, Marosvásárhelyen és Gyergyószentmiklóson is.

[Forrás: MTI] , http://itthon.ma/

Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól