Az iPhone-t készítő Foxconn 350 millió dollárt fizet a nyomógombos Nokiák gyártási jogáért. Pedig Nyugaton már csak a drogdílereknek kellenek, de a világ más tájain továbbra is népszerűek a régi fajta mobiltelefonok.
Szerdán jelentette be a Microsoft, hogy potom 350 millió dollárért eladja a Nokia márkanevet - a hozzá tartozó régi nyomógombos modellekkel együtt - a tajvani Foxconnak, számol be a Business Insider.
A Foxconn leginkább öngyilkos alkalmazottjairól, valamint arról ismert, hogy üzemeiben készültek/készülnek az iPhone-ok, de a jelek szerint korántsem csak high-techben utaznak.
Ha a számokat nézzük, egyáltalán nem meglepő az ázsiai cég döntése.
Becslések szerint tavaly nagyjából 590 millió butafont adtak el a világon, okostelefonból pedig csupán kétszer ennyit, 1,4 milliárdot.
Az előrejelzések szerint csak fokozatosan esnek majd vissza az eladások; még 2019-re is 350 millió darabos forgalmat prognosztizálnak.
Érdekes összehasonlításként népszerűsége csúcsán, 2008-ban 58,3 millió iPodot adtak el, tizedét a tavalyi butatelefon kereskedelemnek.
A Foxconn leginkább öngyilkos alkalmazottjairól, valamint arról ismert, hogy üzemeiben készültek/készülnek az iPhone-ok, de a jelek szerint korántsem csak high-techben utaznak.
Ha a számokat nézzük, egyáltalán nem meglepő az ázsiai cég döntése.
Becslések szerint tavaly nagyjából 590 millió butafont adtak el a világon, okostelefonból pedig csupán kétszer ennyit, 1,4 milliárdot.
Az előrejelzések szerint csak fokozatosan esnek majd vissza az eladások; még 2019-re is 350 millió darabos forgalmat prognosztizálnak.
Érdekes összehasonlításként népszerűsége csúcsán, 2008-ban 58,3 millió iPodot adtak el, tizedét a tavalyi butatelefon kereskedelemnek.
Nokia 8210, a drogdílerek szíves ajánlásával. Illusztráció.
Az Apple cégvezetője éppen a napokban érkezett Indiába, ahol a szakma szerint potenciálisan egymilliárd okostelefont lehetne értékesíteni.
Ám az alacsony jövedelmek miatt Tim Cook szerint akár 7-10 évet is várni kell, mire az indiaiak tömegesen átállnak majd a korszerű technológiára.
A nyugati világban eközben szinte már csak a drogdílerek őrzik a hagyományt. A Vice magazin cikket is szentelt a nepperek körében tapasztalható Nokia kultusznak.
„Egy hetet is kibír töltés nélkül, és nincs benne GPS, ami alapján a rendőrség pontosan tudja követni az ember mozgását” – idéznek egy bűnözőt.
A K2 nevű birminghami díler szerint a Nokia 8210 az abszolút csúcs a kategóriában. Kicsi és a maga idejében a legjobb telefon volt a világon – indokolja vélekedését.
„Annak idején Jamaicában még nem engedhettem meg magamnak, de ma már négy darabom is van belőle” – büszkélkedett K2.
A Vice egy telefonkereskedőt is megszólaltat, aki elmondta: a nyomógombos Nokiákat pillanatok alatt elkapkodják az üzletében.
forrás : Hirado.hu
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése