2016. május 19., csütörtök

Egy kis nosztalgia! Neked melyik volt a kedvenc butafonod?

Az iPhone-t készítő Foxconn 350 millió dollárt fizet a nyomógombos Nokiák gyártási jogáért. Pedig Nyugaton már csak a drogdílereknek kellenek, de a világ más tájain továbbra is népszerűek a régi fajta mobiltelefonok.


Szerdán jelentette be a Microsoft, hogy potom 350 millió dollárért eladja a Nokia márkanevet - a hozzá tartozó régi nyomógombos modellekkel együtt - a tajvani Foxconnak, számol be a Business Insider.

A Foxconn leginkább öngyilkos alkalmazottjairól, valamint arról ismert, hogy üzemeiben készültek/készülnek az iPhone-ok, de a jelek szerint korántsem csak high-techben utaznak.

Ha a számokat nézzük, egyáltalán nem meglepő az ázsiai cég döntése.

Becslések szerint tavaly nagyjából 590 millió butafont adtak el a világon, okostelefonból pedig csupán kétszer ennyit, 1,4 milliárdot.

Az előrejelzések szerint csak fokozatosan esnek majd vissza az eladások; még 2019-re is 350 millió darabos forgalmat prognosztizálnak.

Érdekes összehasonlításként népszerűsége csúcsán, 2008-ban 58,3 millió iPodot adtak el, tizedét a tavalyi butatelefon kereskedelemnek.

Nokia 8210
Nokia 8210, a drogdílerek szíves ajánlásával. Illusztráció.


Az Apple cégvezetője éppen a napokban érkezett Indiába, ahol a szakma szerint potenciálisan egymilliárd okostelefont lehetne értékesíteni.

Ám az alacsony jövedelmek miatt Tim Cook szerint akár 7-10 évet is várni kell, mire az indiaiak tömegesen átállnak majd a korszerű technológiára.

A nyugati világban eközben szinte már csak a drogdílerek őrzik a hagyományt. A Vice magazin cikket is szentelt a nepperek körében tapasztalható Nokia kultusznak.

„Egy hetet is kibír töltés nélkül, és nincs benne GPS, ami alapján a rendőrség pontosan tudja követni az ember mozgását” – idéznek egy bűnözőt.

A K2 nevű birminghami díler szerint a Nokia 8210 az abszolút csúcs a kategóriában. Kicsi és a maga idejében a legjobb telefon volt a világon – indokolja vélekedését.

„Annak idején Jamaicában még nem engedhettem meg magamnak, de ma már négy darabom is van belőle” – büszkélkedett K2.

A Vice egy telefonkereskedőt is megszólaltat, aki elmondta: a nyomógombos Nokiákat pillanatok alatt elkapkodják az üzletében.


forrás : Hirado.hu
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON



Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól