2016. március 18., péntek

Magyarellenesség -Nagyszalontán sem viselik el a magyar feliratot

Március 15-én lefestették a helységnévtábla magyar feliratát Arany János szülővárosában.

Fekete festékkel mázolták össze a magyar feliratot Nagyszalonta Nagyvárad felőli közúti bejáratánál található helységnévtábláján – számol be az Erdon.ro. Az elkövetők szándékáról árulkodik, hogy az esetre éppen a magyar nemzeti ünnep napján került sor, mint ahogy az is, hogy kizárólag a magyar felirat volt a célpontjuk.  A mázolmányt még aznap délre eltávolították.

 
 Török László, Nagyszalonta polgármestere elmondta: ez a cselekedet nemcsak minden magyar önérzetébe gázol bele, hanem minden jóérzésű román is elítéli az ilyen „merényletet”.
Arany János szülővárosában egyébként mintegy 56 százalék a magyarok aránya, a kétnyelvűség biztosított az önkormányzati ügyintézéskor, a hivatalos események is mindig két nyelven zajlanak. A hírportál szerint az eset a’90-es éveket idézi, amikor rendszeres volt a városbejárati táblák magyar feliratainak a lefestése, tönkretétele.

forrás : http://foter.ro/ és   http://www.magyarellenesseg.com/
 

Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket 

akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!

 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól