2016. március 18., péntek

Magyarellenesség -Élő adásban szidta a magyarokat, most fizethet a B1 műsorvezetője


A székelyföldi terrorvádról szóló televíziós híradások miatt büntetett a médiahatóság. 

Idegengyűlölő kijelentésekért és etnikai gyűlöletszításért 50 ezer lejre bírságolta az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) a B1 hírtelevíziót csütörtökön, Radu Banciu műsorvezető sorozatos magyarellenes kijelentései miatt.  

A médiahatóság Turos Lórándnak, a testület tagjának a kezdeményezésére vizsgálta, miként foglalkoznak a román hírcsatornák és a köztelevízió annak a kézdivásárhelyi férfinak az ügyével, akit az ügyészség azzal gyanúsít, hogy házi készítésű bombát akart felrobbantani december elsején, Románia nemzeti ünnepén.


A legkirívóbb törvénysértést a B1-nél tapasztalták, a Antena 3 hírtelevíziót pedig figyelmeztetésben részesítették valótlan állításokért, bizonyítékok nélküli vádaskodásért – tájékoztatta az MTI-t Turos Lóránd.
Az RMDSZ hírlevele hangsúlyozza, hogy a CNA az RMDSZ feljelentése alapján büntetett. Kovács Péter ügyvezető elnök úgy vélte, a Realitatea, az Antena 3, az RTV és a B1 televíziók műsorában a kézdivásárhelyi események kapcsán napokon át tartó uszítás hosszú távon is veszélyezteti a többség és kisebbség viszonyát.

forrás : foter.ro és  http://www.magyarellenesseg.com/2016/03/elo-adasban-szidta-magyarokat-most.html


Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket 

akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól