2016. január 9., szombat

Tíz évig érvényes engedélyt kapott a Vegyipari kombinát Marosvásárhelyen Romániába Korrupció segitségével a tőrvényeket megszegve és a Nép akaratát semmibe véve, A Hivatalos Szervek nem tartják be az Országban Életben levő törvényeket

Információ frissités : EMBEREK NAGY TÜNTETÉSEKRE VAN SZÜKSÉG KÉREM SEGITSÜK AZOKAT AKIK MINKET ES A MI EGGÉSÉGÜNKET AKARJÁK MEGOVNI A RÁK KIALAKULÁSÁTOL HADD EMLITSEM MEG ITT :  Alpár-Benjámin Hamar 

                             fotó:  Alpár-Benjámin Hamar 

NEVÉT AKI NAGYON SOKAT TESZ A MAROS MEGYEI EMBEREKÉRT ÉS NEM CSAK MERT EZ AZ ÜGY NEM CSAK A MAROSVÁSÁRHELYIEK ÜGYE HANEM EGÉSZ ROMÁNIÁJÉ. NE FÉLJETEK EMBEREK KÉRNI A JOGAITOKAT JOGUNK VAN AZ EGÉSSÉGES ÉLETHEZ A RÁK MENTES ÉLETHEZ A CSENDHEZ A FRISS LEVEGÖHÖZ NE FÉLJETEK EMBEREK FOGJUNK ÖSSZE MAGUNKÉRT ATTOL FÜGGETLENÜL HOGY KI MILYEN NYELVEN BESZÉL !!!

A Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség 10 évre szóló környezetvédelmi engedélyt bocsájtott ki az Azomureș vegyipari kombinát számára. Az engedély meghosszabbításáról már decemberben döntött a hatóság, és ma bocsájtották ki azt.


 

„Az Azomureș cég egy meglehetősen hosszú folyamat révén kapta meg ezt az engedélyt. A Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség még december elején meghozta a döntést, és ezekben a napokban sikerült befejeznünk hosszadalmas folyamatot, mely révén több mint 240 millió eurót fektetett be a cég azért, hogy megfeleljen az európai normáknak, ami a környezetvédelmet illeti” -  mondta Ovidiu Maior a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének.

 

Pár napja felröppent az a hír, miszerint a kombinát engedély nélkül működik január elseje óta. Az üzem illegális működésének hírére többen is felháborodásukat fejezték ki, többek között Hamar Alpár-Benjamin, a  Stop Azo! csoportosulás vezetője, valamint Soós Zoltán polgármesterjelölt is a környezetvédelmi hatóság közbelépését követelte az ügyben. Dănuț Ștefănescu, a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség vezetője cáfolta a hírt, mondván hogy a vegyipari üzemnek még nincs meg – szerdai nyilatkozata szerint – az érvényes engedélye, viszont az Országos Környezetvédelmi Ügynökség engedélyt adott arra, hogy teszteljék felszerelt új berendezéseket.

 

Az Azomureș által okozott légszennyezést tavaly összesen 16 ezer alkalommal vizsgálta a megyei Környezetvédelmi Ügynökség. A hatóság 171 határérték átlépést vett jegyzőkönyvbe. A 240 millió eurós korszerűsítés tavaly novemberi befejezését követően a kombinát mindössze egyszer szennyezte a törvény által megengedettnél nagyobb mértékben a környezetet.
forrás : vasarhely.ro  , OPRIȚI POLUAREA DE LA 
            AZOMUREȘ   ! facebook csoport 

Szerző : A Hír Ami Számít 
Android adag minden ami telefon  



Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább     
A Hír Ami Számít 


Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól