Információ frissités : EMBEREK NAGY TÜNTETÉSEKRE VAN SZÜKSÉG KÉREM SEGITSÜK AZOKAT AKIK MINKET ES A MI EGGÉSÉGÜNKET AKARJÁK MEGOVNI A RÁK KIALAKULÁSÁTOL HADD EMLITSEM MEG ITT : Alpár-Benjámin Hamar
fotó: Alpár-Benjámin Hamar
NEVÉT AKI NAGYON SOKAT TESZ A MAROS MEGYEI EMBEREKÉRT ÉS NEM CSAK MERT EZ AZ ÜGY NEM CSAK A MAROSVÁSÁRHELYIEK ÜGYE HANEM EGÉSZ ROMÁNIÁJÉ. NE FÉLJETEK EMBEREK KÉRNI A JOGAITOKAT JOGUNK VAN AZ EGÉSSÉGES ÉLETHEZ A RÁK MENTES ÉLETHEZ A CSENDHEZ A FRISS LEVEGÖHÖZ NE FÉLJETEK EMBEREK FOGJUNK ÖSSZE MAGUNKÉRT ATTOL FÜGGETLENÜL HOGY KI MILYEN NYELVEN BESZÉL !!!
A Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség 10 évre szóló környezetvédelmi engedélyt bocsájtott ki az Azomureș vegyipari kombinát számára. Az engedély meghosszabbításáról már decemberben döntött a hatóság, és ma bocsájtották ki azt.
„Az Azomureș cég egy meglehetősen hosszú folyamat révén kapta meg ezt
az engedélyt. A Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség még december
elején meghozta a döntést, és ezekben a napokban sikerült befejeznünk
hosszadalmas folyamatot, mely révén több mint 240 millió eurót fektetett
be a cég azért, hogy megfeleljen az európai normáknak, ami a
környezetvédelmet illeti” - mondta Ovidiu Maior a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének.
Pár napja felröppent az a hír,
miszerint a kombinát engedély nélkül működik január elseje óta. Az üzem
illegális működésének hírére többen is felháborodásukat fejezték ki,
többek között Hamar Alpár-Benjamin, a Stop Azo! csoportosulás vezetője,
valamint Soós Zoltán polgármesterjelölt is a környezetvédelmi hatóság
közbelépését követelte az ügyben. Dănuț Ștefănescu, a Maros Megyei
Környezetvédelmi Ügynökség vezetője cáfolta a hírt, mondván hogy a
vegyipari üzemnek még nincs meg – szerdai nyilatkozata szerint – az
érvényes engedélye, viszont az Országos Környezetvédelmi Ügynökség
engedélyt adott arra, hogy teszteljék felszerelt új berendezéseket.
Az Azomureș által okozott légszennyezést tavaly összesen 16 ezer
alkalommal vizsgálta a megyei Környezetvédelmi Ügynökség. A hatóság 171
határérték átlépést vett jegyzőkönyvbe. A 240 millió eurós korszerűsítés
tavaly novemberi befejezését követően a kombinát mindössze egyszer
szennyezte a törvény által megengedettnél nagyobb mértékben a
környezetet.
forrás : vasarhely.ro , OPRIȚI POLUAREA DE LA
AZOMUREȘ ! facebook csoport
Szerző : A Hír Ami Számít
Android adag minden ami telefon
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít 

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése