Tizennégy ember ellen indított nyomozást a Kiskunhalasi Menekültügyi Őrzött Befogadóközpont őrségével szemben pénteken elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt a Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség – közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség.
A Nánási László főügyész által jegyzett közlemény szerint a nyomozás a pénteken 17 óra körül történt kődobálás miatt indult. Az őrizetbe vett, külföldi állampolgárságú embereket folyamatosan hallgatják ki.A kiskunhalasi befogadóközpontban pénteken három menekültügyi őrizetes férfi az internethasználat miatt vitatkozott és dulakodott, majd a fegyveres biztonsági őrség a rendőrökkel közösen szétválasztotta őket. A megyei főkapitányság arról tájékoztatott, hogy őrizetesek összeverődött 20-25 tagú csoportja kövekkel dobálta meg a rendőröket, akik közül ketten meg is sérültek.
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombati sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a kiskunhalasi menekülttáborban kirobbant verekedés után 180 rendőr kivezénylésével tudták helyreállítani a rendet.
http://www.titkolthirek.hu/180-rendor-tudta-csak-megfekezni-a-kodobalo-migransokat-kiskunhalason/ ALAPJÁN
Szerző : A Hír Ami Számít
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése