Klaus Iohannis kedd este közzétett Facebook-bejegyzésében a jogállam gyásznapjáról, valamint több millió állampolgár akaratával szembemenő kormányról írt: „Ma a jogállam gyásznapja van. A Jogállam erős döfést szenvedett el az igazság ellenségeitől, a korrupcióellenes harc ellenzőitől. A PSD és az ALDE kormánya közömbösen reagált több millió szabad, korrupciómentes országban élni akaró állampolgár kívánságára”.
Az elnök hozzátetette: a kormány döntésével milliók munkáját tette tönkre, akik mind Románia nemzetközi megítélésének javításán dolgoztak. Elismerte, a PSD demokratikus úton nyerte meg a decemberi parlamenti választásokat, ugyanakkor a választók nem ruházták fel teljhatalommal a szocialisták kormányát.
Iohannis a borús hangulatú, pesszimista bejegyzése végén azért még megjegyzi, mindent el fog követni annak érdekében, hogy visszaállítsa a jogállamot, ezért a célért fog küzdeni mandátuma utolsó napjáig.
Országszerte zajlanak a tüntetések a PSD kormányának döntése ellen, az események ITT élőben követhetőek.
[Forrás: Facebook]

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése