Habár a szociáldemokraták korábban elutasították egy ellentüntetés megszervezésének gondolatát, szombaton mégis eldöntötték, hogy utcára hívják szimpatizánsaikat.
A szombati nap folyamán összeül a PSD vezetése, hogy eldöntse a szocialista ellentüntetés megszervezésének napját és óráját. A kormány melletti tüntetés helyszíne valószínűleg az elnöki hivatal előtt lesz, hiszen a PSD Klaus Iohannis elnököt vádolja az immár négy napja tartó, országos szintű tüntetéssorozat gerjesztésével.
Csütörtökön Liviu Dragnea pártelnök még határozottan tagadta, hogy pártja fontolgatná egy ellentüntetés megszervezését. Ehelyett a Grindeanu-kormány mellett kiálló aláírásgyűjtésről beszéltek.
A készülő tüntetést már több PSD-s képviselő is bejelentette Facebook-oldalán. Ezekben a bejegyzésekben arra kérik követőiket, hogy türelemmel várják a hamarosan napvilágra kerülő részleteket a tervezett (bejelentett) tüntetéssel kapcsolatban.
Liviu Pleșoianu képviselő arra kéri Facebook-követőit, hogy várják türelemmel az ellentüntetésről szóló hivatalos bejelentést
[Forrás: Digi24]
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése