2017. január 22., vasárnap

Idén is lesz felvonulás a székely szabadság napján

A Székely Nemzeti Tanács idén is megemlékezést, felvonulást és tiltakozást tart március 10-én, a székely vértanúk kivégzésének évfordulóján Marosvásárhelyen – jelentette be egy pénteki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Izsák Balázs, az SZNT elnöke.

A Székely Nemzeti Tanács idén is megemlékezést, 
felvonulást és tiltakozást tart március 10-én, a
 székely vértanúk kivégzésének évfordulóján 
Marosvásárhelyen – jelentette be egy pénteki 
sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Izsák Balázs,
 az SZNT elnöke.
Izsák Balázs elmondta, hogy a rendezvény törvény által 
előírt bejelentését 2015-ben megtették. Ekkor a 2016-os
 és a 2017-es tiltakozásokat is bejelentették. Emlékeztetett 
rá, a bíróság jogerős ítéletben rögzítette, hogy a bejelentett
 rendezvényeket csupán a bejelentésüket követő 48 órában
 lehetett volna betiltani, ilyen tiltás a polgármester részéről
 nem történt. 
Az SZNT elnöke kijelentette: számítanak azoknak a 
segítségére is, akiket a tavalyi tiltakozás szervezése miatt
 a csendőrség megbírságolt. Hozzátette: folyamatban 
lvannak a bírságok érvénytelenítése céljából indított perek, 
eddig minden pert megnyertek.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól