A Székely Nemzeti Tanács idén is megemlékezést, felvonulást és tiltakozást tart március 10-én, a székely vértanúk kivégzésének évfordulóján Marosvásárhelyen – jelentette be egy pénteki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Izsák Balázs, az SZNT elnöke.
A Székely Nemzeti Tanács idén is megemlékezést,
felvonulást és tiltakozást tart március 10-én, a
székely vértanúk kivégzésének évfordulóján
Marosvásárhelyen – jelentette be egy pénteki
sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Izsák Balázs,
az SZNT elnöke.
Izsák Balázs elmondta, hogy a rendezvény törvény által
előírt bejelentését 2015-ben megtették. Ekkor a 2016-os
és a 2017-es tiltakozásokat is bejelentették. Emlékeztetett
rá, a bíróság jogerős ítéletben rögzítette, hogy a bejelentett
rendezvényeket csupán a bejelentésüket követő 48 órában
lehetett volna betiltani, ilyen tiltás a polgármester részéről
nem történt.
Az SZNT elnöke kijelentette: számítanak azoknak a
segítségére is, akiket a tavalyi tiltakozás szervezése miatt
a csendőrség megbírságolt. Hozzátette: folyamatban
lvannak a bírságok érvénytelenítése céljából indított perek,
eddig minden pert megnyertek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése