Borzalmas gyilkosság zavarta meg Homoródalmás lakóinak csendes szilveszteri készülődéseit. Egy egyedül élő, helybéli 72 éves asszonyt ölt meg különös kegyetlenséggel ismeretlen tettes.
Az áldozatra csütörtökön talált rá vérbe fagyva a háza lépcsőjén az unokája, aki a karácsonyi ajándékokat vitte át a nagymamájának. Homoródalmás alpolgármestere, Rigó Mihály a Maszolnak elmondta, az idős nőt december 27-én látták utoljára élve, és nem tudni még pontosan, hogy a gyilkosság mikor történhetett.
A boncolási jegyzőkönyv szerint az asszonyt 27 késszúrással ölték meg. A gazdaságból nem vitt el semmit a tettes, az áldozat gyűrűje azonban hiányzott. Az alpolgármestertől megtudtuk, az ügyészség nagy erőkkel nyomoz az ügyben. „Átadtuk nekik a községben lévő térfigyelő kamerák felvételeit, jelenleg ezeket vizsgálják” – magyarázta Rigó Mihály.
Az elöljáró szerint a gyilkosság nagyon felkavarta a helybélieket. „Azóta rettegésben élnek, hiszen a tettes még nem került elő, és attól tartanak, hogy újra támadhat” – mondta az alpolgármester.
Az ügyben megkerestük a Hargita megyei rendőrség szóvivőjét, Gheorghe Filip azonban arra kért, forduljunk az ügyészséghez az ügy részleteiért.
[Forrás: Maszol és itthon.ma/]

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése