2017. január 8., vasárnap

A madéfalvi veszedelemre emlékeztek január 7-én.

A SICULICIDIUM-emlékműnél tartott megemlékezésen dr. Zsigmond Barna Pál főkonzul mondott ünnepi beszédet. „Nem szégyen újra és újra elmondani, összefogásra van szükség magyar és magyar között. Erős Magyarországra, erős határon túli magyar közösségekre van szükségünk. Nincs erős Magyarország erős határon túli magyar közösségek nélkül és nem lehetnek erősek a határon túli magyarok erős Magyarország nélkül sem. Ma ez Erdélyben azt is jelenti, hogy újra és újra ki kell állni a szimbólumaink, értékeink és jogaink mellett. Nem külön-külön, hanem összhangot keresve, egymás kezét megfogva.” – hangsúlyozta a főkonzul. Az eseményen beszédet mondott még Szentes Csaba, a helyi RMDSZ szervezet elnöke, Csibi Krisztina, a Magyarság Házának igazgatója és Tánczos Barna, az RMDSZ szenátora. A megemlékezésen részt vett Csige Sándor vezető konzul és Farkas Balázs konzul.































Magyarország Főkonzulátusa Csíkszereda - alapján

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól