Címkék
#marosvasarhely #targumures #mures #marosvasarhelyipolgarmesterihivatala
A
A NAP IDÉZETE
A nap Vicce
Állatok és Kedvencek
Autok és egyéb Jármüvek
Családon belüli Erőszak
Csikszereda
Diákok
Divat és Parfümök
Egézség megörzése
Erd
Erdély és Székelyföld -Belföld és Energiák
Erdély és Székelyföld -Belföld és Románia
Európai Unió
Ezotéria és Horoszkop
Gazdaság
Kaja-Étel-Gasztronomia
kérdés
Kocsik
környezetvédelem -Megujuló Energiák
környezetvédelem-környezetszennyezés-Megujuló Energiák
Külföld
Magyarellenesség
Magyaroszág
Marosvásárhely
Migránsok
Sport
Sütemények-Deszertek
Szavazás
Szórakozás
Természet
Terrorizmus
Tudomány és Tekhnika
Utazás
Vallás és Spiritualitás
Viccek
Világ Figyelő-Kitenkintö
Zseniális Ötletek
2016. december 23., péntek
Nyert a háromszéki megyeháza Dan Tanasă ellen
Pert nyert a Kovászna megyei önkormányzat Dan Tanasă ellen: a bíróság elutasította a hivatásos feljelentő panaszát, így az intézmény továbbra is használhatja hivatalos levelezésében a háromnyelvű fejléces papírt, valamint a magyar és az angol nyelvet a különböző közérdekű feliratokon – számol be Bíró Blanka a kronika.ro-n.
Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke a csütörtöki megyeinfón elmondta, 2013 májusában az akkori prefektus Dumitru Marinescu szólította fel a megyei önkormányzatot, hogy csak román nyelvű lehet a fejléces papírja. „Ez volt akkor a prefektus legfontosabb problémája” – kommentálta a gesztust a tanácselnök. Akkor a kormánymegbízott átiratára nem válaszoltak, ezután Dan Tanasă és egyesülete bírósági eljárást indított Kovászna Megye Tanácsa és Tamás Sándor ellen.
A Kovászna megyei törvényszék alapfokon úgy döntött, arra kötelezik a megyeházát, hogy csak román fejlécet használjon. Ezt az ősszel megfellebbezték, és végül jogerősen nyertek, a brassói táblabíróság a javukra döntött. Tamás Sándor szerint ritka ez a győzelem, hiszen általában az államigazgatási eszközökből kilépve, bírósági úton próbálják korlátozni a nyelvhasználatot.
Újságírói kérdésre felidézte, már több éve tart az önkormányzatok és a prefektúra közötti háború. Négy év alatt több mint 120 közigazgatási eljárást indított a prefektúra a megyei és a helyi önkormányzatok ellen szimbólum- és nyelvhasználat miatt. A perek mintegy 90 százalékát elveszítik az önkormányzatok. A közgyűlés elnöke ugyanakkor rámutatott, az utóbbi fél évben valamennyire sikerült rendezni a viszonyt, az legalább nem mérgesedett el még jobban – írja a kronika.ro.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól
-
Katonaságnál dolgozó ezredes verte félholtra Bernadettet és a Magyar rendőrség semmit sem tesz és a egyéb illetékes szervek sem sokkoló tört...
-
2025. június 8-án Hargita megye prefektusi hivatala tájékoztatása szerint helyi és külföldi szakértők érkeztek Parajdba, hogy felmérjék a...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése